Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna 24.07 Nowe filmy szkoleniowe na kanale YouTube MotoFocus 24.07 Dopłaty do używanych elektryków. Jakie zalety i jakie konsekwencje?

Producenci części i dystrybutorzy

Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny.

Stawki za roboczogodziny w branży napraw w Polsce są zróżnicowane. Wyniki są zależne od regionu lub wielkości miasta, w którym znajdują się warsztaty. Na podstawie najnowszego badania przeprowadzonej przez MotoFocus możemy ustalić dokładniejsze kwoty.

Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”.

Dystrybutor narzędzi i produktów dla profesjonalistów powiększył swoje portfolio o nowe klucze dynamometryczne z szerokim zakresem pomiarowym. Firma zapewnia, że ze swoją uniwersalnością nadaje się “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy i medyczny”.

Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna

Jedną z często spotykanych usterek samochodu Volkswagen T5 z roczników produkcji 2006 – 2009 z silnikiem 1.9 TDI jest nieosiąganie temperatury roboczej przez jednostkę napędową. Co może być przyczyną tego problemu?

Szkolenia firmy BETiS – sierpień 2024

Przedstawiamy grafik ze szkoleniami sierpniowymi firmy BETiS. Wszystkie szczegóły są dostępne w poniższej tabeli.

Producenci części vs. Unia Europejska – priorytety polityczne

CLEPA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych) opublikowała swoje priorytety polityczne na kadencję 2024–2029. Celem dokumentu zatytułowanego „Driving Ambition to Action – Priorities for Sustainable and Smart Mobility in the EU” jest wspieranie solidnego dialogu z decydentami. Dialog ten według CLEPA powinien przyczynić się do tego by UE pozostała w czołówce innowacji i konkurencyjności w branży […]

Nowe oleje Castrol. Mają wydłużyć żywotność silników Euro 7 jednej marki.

Nowe dwie formuły Castrol o niskiej lepkości mają posłużyć jednej znanej marce samochodów. To w pełni syntetyczne oleje z serii GTX. Producent obiecuje sprzyjanie optymalnym osiągom i wydłużenie żywotności podzespołów, nawet przy niższych temperaturach silnika.

Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości

Ozon od dnia 1.07.2024 został zarejestrowany na terenie UE jako substancja aktywna (rozporządzenie UE 2023/1078). Każdorazowe wprowadzenie do obrotu produktu wytwarzającego ozon wymaga zezwolenia. Ten ozonator został zarejestrowany i jest legalny.

Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy

Dlaczego nie działa wentylator nawiewu? To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników samochodów, szczególnie w upalne dni. Jedną z kilku przyczyn może być przepalony bezpiecznik, uszkodzony rezystor dmuchawy albo awaria silnika wentylatora. Wyjściem z sytuacji jest wymiana uszkodzonej dmuchawy na jeden z 300 modeli wentylatorów nawiewu marki SKV.

Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę

Nokian Tyres oraz UPM – ekspert w dziedzinie produkcji biomateriałów, nawiązały współpracę w celu zwiększenia zrównoważonego rozwoju w branży oponiarskiej. Wprowadzą pierwszą oponę koncepcyjną wykonaną z nowego materiału odnawialnego, który potencjalnie może zastąpić znaczną część sadzy obecnie stosowanej w produkcji opon.

Inter Cars z nową strategiczną współpracą

Inter Cars ogłosił podpisanie strategicznej umowy partnerskiej z firmą 3M. Współpraca ta ma zaowocować korzyściami dla klientów Inter Cars, wprowadzając na rynek nowe produkty oraz usprawniając procesy dystrybucyjne.