Menu

Producenci części i dystrybutorzy

Wymiana rozrządu to nie tylko pasek. Jakie części podlegają wymianie lub kontroli?

Układy rozrządu na pasku klinowym wymagają regularnej wymiany. Podczas wykonywania takiej usługi warto jest zachęcić klienta do wymiany czy sprawdzenia kilku innych elementów. Co powinno się wymienić razem z rozrządem?

BBB Industries – właściciel Budweg Calipers – przejmuje polską firmę

Polska firma zajmująca się produkcją zaawansowanych części samochodowych została wykupiona przez spółkę Budweg Calipers A/S. Jest to strategiczne posunięcie światowej spółki motoryzacyjnej BBB Industries.

Mobilność nowej generacji rodzi się w Polsce – wizyta w centrum inżynieryjnym ZF w Częstochowie

Wzmianka o centrach inżynieryjnych, w których opracowywane są prototypowe technologie dla samochodów przyszłości przywołuje na myśl raczej biurowce w Dolinie Krzemowej, a nie kompleks budynków nieopodal Jasnej Góry. Fakty są jednak takie, że jeden ze światowych, motoryzacyjnych liderów technologicznych to właśnie w naszym kraju opracowuje radary, komputery pokładowe czy kamery i czujniki systemów ADAS. Byliśmy […]

Innowacyjna proekologiczna technologia w fabryce Michelin w Olsztynie

Zaawansowany technicznie zakład produkcji pyłów gumowych rusza przy olsztyńskiej fabryce Grupy Michelin. Otwarcie nowego zakładu nastąpiło 30 maja. Do produkcji pyłów służą opony poddane recyklingowi. Za proces przetwarzania odpowiada amerykańska firma Lehigh Technologies, która należy do Grupy Michelin. 

Konkurs MAHLE – wyniki

Zapraszamy do konkursu zorganizowanego przez MotoFocus wspólnie z MAHLE. Odpowiadając na dwa pytania dotyczące marki MAHLE i jej produktów, można zdobyć atrakcyjne nagrody.

Bilstein przeprowadził szkolenia dla młodych mechaników

Technologia w branży motoryzacyjnej rozwija się szybko i żeby za nią nadążyć,  niezbędne są szkolenia. Jedną z firm, która aktywnie uczestniczy w przekazywaniu najnowszej wiedzy młodym adeptom mechaniki, jest Bilstein. W ostatnim czasie eksperci marki odwiedzili szkoły w Iławie i Olsztynie.

K. Oleksowicz i A. Franke: Narodziny i rozwój filii oraz sieci handlowych

Powstawanie pierwszych filii i sieci handlowych było efektem dynamicznego rozwoju rynku dystrybucji części motoryzacyjnych w Polsce oraz zaostrzającej się konkurencji pomiędzy tworzącymi go podmiotami. Na początku lat 00′ zaczęły się kształtować różne modele dystrybucji – niektóre z powodzeniem rozwijane są do dziś. Wkrótce przed polskimi firmami otworzyła się szansa na ekspansję zagraniczną…

Cena, jakość czy marża? Czym kierują się hurtownie polecając produkty warsztatom?

Warsztaty samochodowe mają zwykle własne preferencje dotyczące marek części zamiennych czy innych produktów, zamawianych w hurtowniach. Niekiedy jednak to hurtownie polecają warsztatom określony towar. Czym się wówczas kierują? W naszym artykule poruszamy także temat aktualnego poziomu dostępności części w hurtowniach oraz preferencji warsztatów przy wyborze dystrybutorów.

Konkurs Valeo

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 100-lecia marki Valeo. Aby zagrać, należy prawidłowo odpowiedzieć na pytania oraz wykazać się kreatywnością na temat innowacji Valeo.