Menu

Producenci części i dystrybutorzy

Konkurs Marelli Aftermarket – wyniki

Dziękujemy za udział w konkursie, którego sponsorem była firma Marelli Aftermarket. Prezentujemy listę zwycięzców.

Moduł suchego sprzęgła podwójnego 2CT dla skrzyń DSG/S-TRONIC – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Szkolenie będzie dotyczyć modułu suchego sprzęgła podwójnego 2CT, a poprowadzi je Marek Matejkowski specjalista techniczny Schaeffler.

Testowanie i/lub wymiana akumulatora w samochodzie – MotoFocus TV

Awaria akumulatora to najczęstszy powód interwencji pomocy drogowej. Co zrobić, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego typu problemu? Między innymi na to pytanie odpowiada ekspert techniczny marki VARTA (Clarios), Adam Potępa.

Samochody zastępcze w warsztatach – w których krajach oferowane są częściej?

Kierowca, oddając samochód do naprawy, może mierzyć się z dylematem utraty mobilności. W dużych miastach, gdzie połączenia komunikacyjne są rozwinięte, chwilowy brak samochodu nie stanowi tak dużego problemu. Natomiast w miastach, gdzie dostęp do komunikacji publicznej jest utrudniony, brak dostępu do transportu może zakłócić rytm życia codziennego. Warsztaty samochodowe coraz częściej wychodzą naprzeciw temu problemowi […]

Oferta Triscan została poszerzona o uniwersalną osłonę przegubu

Każdy mechanik wie jak kłopotliwa i czasochłonna potrafi być wymiana gumowej osłony przegubu. Aby ułatwić i przyspieszyć taka wymianę, Triscan wprowadził na rynek nowy produkt, dzięki któremu czas wymiany i jej kłopotliwość zostaną ograniczone do minimum.

Nowe czujniki tlenków azotu trafiły do oferty Delphi

Delphi wprowadza na rynek nową gamę czujników tlenków azotu obejmującą 70 milionów pojazdów w Europie. 36 nowych produktów ma zastosowanie w 70 milionach pojazdów osobowych i użytkowych w Europie. 

Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR rozstrzygnięty. Kto triumfował w III edycji konkursu?

W czasie odbywającej się na Śląsku konferencji  „New trends in management and production engineering”, rozegrano finał trzeciego Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR. Wzięło w nim udział 20 drużyn ze szkół mechanicznych województwa śląskiego.

Ruszyła kolejna edycja Akademii NexusAuto Junior

W tym tygodniu ruszyła najnowsza edycja Akademii NexusAuto Junior. Tym razem event miał miejsce w Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim i składał się z 2 części.