Menu

Producenci części i dystrybutorzy

Nowości w gamie TEDGUM

We wrześniu firma TEDGUM przygotowała nowości przeznaczone m.in. do modeli Alfa Romeo. Oferta polskiego producenta wzbogaciła się o takie elementy jak wahacze do modelu Giulia, czy poduszka silnika oraz mocowania amortyzatora do Giulietty. Oprócz tego gamę produktów firmy poszerzyły podzespoły do samochodów kilku innych znanych marek.

Profesjonalna regeneracja skrzyni biegów Renault – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl

Zapraszamy na szkolenie online, przygotowane specjalnie dla naszych Czytelników przez firmę Schaeffler. Szkolenie dotyczyć będzie regeneracji dwusprzęgłowej, zrobotyzowanej skrzyni biegów Renault. Poprowadzi je specjalista techniczny Schaeffler – Marek Matejkowski.

Istota kontroli stanu wariatora przy wymianie rozrządu

Podczas okresowej wymiany paska, napinaczy i pompy cieczy należy zawsze sprawdzić działanie układu zmiennych faz rozrządu. Specjaliści marki Airtex przedstawiają, dlaczego warto przeprowadzić inspekcję wariatora, a także jakie symptomy świadczą o konieczności jego naprawy.

Oleje dla samochodów hybrydowych. Czym różnią się od dotychczas znanych olejów?

Z uwagi na charakterystykę pracy, silnik w samochodzie hybrydowym wymaga smarowania olejem o konkretnych właściwościach. Z uwagi na fakt stale rosnącej liczby samochodów z napędem hybrydowym na polskich drogach eksperci PETRONAS wyjaśniają, jaka przyszłość czeka napędy konwencjonalne i dlaczego silniki hybrydowe potrzebują innego oleju.

Bezpieczny tuning amortyzatorów – dlaczego należy unikać części niskiej jakości?

Powszechna dostępność tanich, tuningowych sprężyn i amortyzatorów może przyczyniać się do pogorszenia bezpieczeństwa jazdy na drogach. Niedoświadczeni kierowcy montują je i podczas jazdy ryzykują utratą panowania nad samochodem. Eksperci radzą zaczynać swoją przygodę z motoryzacją od sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań.

Polski zespół startujący w Formule Student uzyskał wsparcie producenta części

Studencki team Proton Dynamic działający w ramach Politechniki Warszawskiej otrzymał części od jednego z aftermarketowych producentów części. W ramach współpracy SKF przekazał zespołowi łożyska, które zostaną wykorzystane w bolidzie PD2, startującym w Formule Student.

Konkurs M-TECH – wyniki

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez MotoFocus we współpracy z firmą M-TECH. Zrób zdjęcie swojego samochodu w odpowiedniej scenerii tak, aby uchwycić jego światła. Prześlij zrobione zdjęcie wraz z opisem, aby wziąć udział konkursie i zdobyć szansę na wygranie zestawu nagród.