Menu

Producenci części i dystrybutorzy

Szczyt branży motoryzacyjnej za nami

Ostatnie 30-lat polskiej gospodarki i motoryzacji, dekarbonizacja transportu, regeneracja części motoryzacyjnych, przyciąganie talentów do branży – to tylko niektóre z tematów omawianych na XVIII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego zorganizowanym 23 listopada przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

Konwersja zawieszenia z pneumatycznego na tradycyjne. Dlaczego niektórzy kierowcy się na to decydują?

Liczba pojazdów wyposażonych w zawieszenie pneumatyczne stale rośnie głównie ze względu na jego bezsprzeczne zalety jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa, stabilności i komfortu prowadzenia. Niektórzy kierowcy wolą jednak zamienić zawieszenie powietrzne na standardowe oparte o sprężyny stalowe. Dlaczego tak się dzieje? W poniższym artykule przedstawiono argumenty za i przeciw takiemu rozwiązaniu.

Triscan wprowadza na rynek opaski zaciskowe „z metra”.

Firma Triscan pracując nad usprawnieniem pracy warsztatów, wprowadziła na rynek taśmę perforowaną do przycinania, wraz ze spinkami.

Nowo powstała akademia ma uchronić branżę przed brakiem mechaników

W najbliższych latach może zabraknąć wykwalifikowanych mechaników do napraw samochodów. By temu zapobiec Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami biznesowymi powołały „Automotive StrefAcademy KSSE”.

Konkurs Marelli Aftermarket

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, którego sponsorem została firma Marelli Aftermarket. Odpowiedz na pytanie dotyczące wymiany świec zapłonowych, aby zyskać okazję na wygranie atrakcyjnych nagród!

ProfiAuto podsumowuje cykl konferencji

Sieć ProfiAuto po raz kolejny zorganizowała cykl konferencji ProfiAuto Serwis. W  spotkaniach uczestniczyło niemal 1000 gości – właścicieli warsztatów motoryzacyjnych ze wszystkich regionów Polski, a także przedstawicieli największych światowych dostawców rynku motoryzacyjnego. Organizatorzy przede wszystkim wskazywali właścicielom warsztatów, w jaki sposób jeszcze efektywniej prowadzić ich biznesy w czasach ciągłych zmian gospodarczych.

Jak prezentuje się wizja przyszłości dla europejskiego rynku aftermarket? – relacja z Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Przed europejskim motoryzacyjnym rynkiem wtórnym stoi obecnie wiele wyzwań związanych z transformacją transportu w kierunku elektryfikacji. Czy rynek da radę dopasować się do nowej rzeczywistości? Podczas Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego swoją wizję przyszłości przedstawił Matthieu Simon z firmy Roland Berger.