Menu

Producenci części i dystrybutorzy

Vredstein wprowadza nowe całoroczne opony do samochodów osobowych i SUV

Nowe opony Vredstein przeznaczone są do SUVów i samochodów osobowych o wysokich osiągach. Te całoroczne ogumienie produkowane jest na felgi w rozmiarze od 17 do 22 cali. 

Arnott wzbogacił swoją ofertę o nowe części

W ofercie Arnott Europe znalazło się kilka nowych części mających zastosowanie w wielu różnych samochodach. Zapraszamy do zapóźniania się z nimi.

Konkurs febi

Konkurs zorganizowany wspólnie z marką febi, dotyczący wymiany płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Odpowiedz na pytanie konkursowe, aby mieć szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród.

Branża motoryzacyjna po pierwszym kwartale roku 2023 – RAPORT

Przedstawiamy najświeższe dane dotyczące przemysłu, handlu oraz usług w motoryzacji, czyli najnowszą edycję raportu, przygotowywanego przez MotoFocus.pl we współpracy z Santander Bank Polska. Raport dotyczy sytuacji na rynku produkcji i dystrybucji części motoryzacyjnych oraz napraw pojazdów po pierwszym kwartale r. Zawiera zarówno podsumowania jak i prognozy.

MotoFocus TV: Czujniki silnika – ich rodzaje, objawy awarii, wymiana i kierunek rozwoju

Katalizatory, EGRy, EGTSy i inne podzespoły odpowiadające za kontrolę emisji spalin przez spalinowe silniki samochodów są tematem najnowszego odcinka naszego cyklu. Gościem Witolda Hańczki jest Dawid Pauszek z firmy Niterra. W trakcie nagrania wyjaśniamy także, czym jest wspomniana Niterra i czy jest to nowy gracz na rynku motoryzacyjnym?

Konkurs HEPU Germany – WYNIKI

Przentujemy wyniki konkursu zorganizowanego przez MotoFocus wspólnie z HEPU Germany. Odpowiedź na pytanie dotyczące rozrządu, dała uczestnikom szansę na atrakcyjne nagrody.

Wymiana uszczelki miski olejowej [FILM]

Firma Elring przygotowała film, na którym krok po kroku przedstawiono wymianę uszczelki miski olejowej.

Klocki hamulcowe do elektryków – czy są inne niż klocki do aut spalinowych?

Samochody elektryczne pod względem wizualnym i funkcjonalnym nie odbiegają od konstrukcji spalinowych. Należy jednak pamiętać, że technicznie są zupełnie inne i mają odrębne wymagania, m.in. wobec układu hamulcowego. Istotnych różnic dla układu hamulcowego jest wiele i trudno jednoznacznie określić, które z nich są ważniejsze. W jaki sposób te różnice przekładają się na specyfikę klocków hamulcowych?

3/4 warsztatów popiera zakaz samodzielnej wymiany oleju przez kierowców

Mobil 1 przeprowadził ogólnopolskie badanie wśród mechaników. Pytania na które odpowiadali ankietowani dotyczyły ekologii i podejścia warsztatów do tego tematu. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem wyników tej ankiety.