Menu

Producenci części i dystrybutorzy

Goodyear wprowadza na rynek nową oponę zimową UltraGrip Performance 3

Goodyear wprowadza na rynek kolejną generację popularnej linii opon zimowych UltraGrip. Założenia, którymi kierowali się jego projektanci, to coraz bardziej nieprzewidywalna aura w okresie jesienno-zimowym. Dlatego opony zostały zoptymalizowane nie tylko pod kątem typowych warunków zimowych, ale także możliwie wysokiego bezpieczeństwa na mokrej i suchej nawierzchni. Jakie rozwiązania wykorzystuje nowy model marki Goodyear?

Nowe narzędzie Delphi – konfigurator diagnostyczny

Delphi, marka należąca do PHINIA Inc., przedstawiła konfigurator online, nowe narzędzie ułatwiające wybór rozwiązań diagnostycznych i powiązanych akcesoriów. Za pomocą konfiguratora diagnostycznego Delphi, warsztaty będą mogły zbudować dopasowany do potrzeb pakiet rozwiązań diagnostycznych, tak aby w jeszcze lepszym stopniu zwiększyć zakres oferty serwisowej i poprawić jakość wykonywanych napraw.

Konkurs Osram – wyniki

Dziękujemy za udział w konkursie organizowanym przez MotoFocus we współpracy z firmą Osram.

Marelli – szkolenia w październiku, listopadzie i grudniu

Przedstawiamy grafik szkoleń zaplanowany przez firmę Marelli Aftermarket Poland na październik, listopad oraz grudzień. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Sieć Q Service Castrol poszerza grono partnerów o producenta elektronarzędzi

Sieć Q Service Castrol rozszerza swoje szeregi partnerów, witając w swoim gronie firmę produkującą elektronarzędzia. Nawiązana współpraca ma na celu dostarczyć liczne korzyści dla właścicieli serwisów.

Nowy symbol na oponach Pirelli. Jak wygląda i co oznacza?

Pirelli stworzyło indywidualne logo dla opon, które zawierają co najmniej 50% materiałów pochodzenia biologicznego i z recyklingu. Oznaczenie przedstawiające dwie strzałki w okręgu będzie stosowane w nowych produktach. Ma ono podkreślać zaangażowanie Pirelli w ochronę środowiska.

NSK poszerza asortyment łożysk zapobiegających korozji elektrycznej

Po zakończeniu ocen wydajności firma NSK będzie mogła zaoferować szerszą gamę technologii zapobiegających korozji elektrycznej łożysk układów napędowych eAxle wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych (EV). Wśród nowych opcji znajduje się nakładka na łożyska wykonana w technologii overmoldingu (obtryskiwanie) i szczotki przewodzące, które mają umożliwić skuteczniejsze spełnianie wymagań producentów OEM z branży motoryzacyjnej.

Valeo Canopy – pierwsze wycieraczki zaprojektowane w celu redukcji emisji CO2

Valeo wprowadza na rynek Canopy – pierwsze wycieraczki zaprojektowane tak, aby niwelować negatywny wpływ na środowisko. Rozwiązanie to pozwala na redukcję emisji CO2 o 61% w porównaniu do większość wycieraczek dostępnych na rynku europejskim.

Sprzęgło ciągnione Fiat Ducato – pedał sprzęgła w podłodze [FILM]

Sprzęgło ciągnione w Fiacie Ducato wykorzystuje dosyć mocno wystający tłumik drgań. Po przyłożeniu tarczy do docisku okazuje się, że nie ma miejsca, żeby zmieścić tłumik drgań. Firma Schaeffler pokazuje w swoim filmie instruktażowym jak uzyskań miejsce na tłumik drgań.

Nowości w gamie TEDGUM

We wrześniu firma TEDGUM przygotowała nowości przeznaczone m.in. do modeli Alfa Romeo. Oferta polskiego producenta wzbogaciła się o takie elementy jak wahacze do modelu Giulia, czy poduszka silnika oraz mocowania amortyzatora do Giulietty. Oprócz tego gamę produktów firmy poszerzyły podzespoły do samochodów kilku innych znanych marek.