Menu

Total

Studenci Politechniki Warszawskiej będą edukowani przez inżynierów Total Energies

Politechnika Warszawska zawarła umowę z Total Energies Marketing Polska. W ramach współpracy inżynierowie Total Energies będą wspierali realizację programów edukacyjnych. 

Akademia Quartz dla ekspertów branżowych

Blisko 100 mechaników, przedstawicieli niezależnych warsztatów motoryzacyjnych w dniach 29-30 maja wzięło udział w szkoleniu Akademia Quartz Professional. To pierwsza edycja tego programu dedykowana ekspertom branżowym. Wydarzenie stanowi rozwinięcie znanej formuły, która od ponad trzech lat jest wykorzystywana w kształceniu uczniów i studentów kierunków mechanicznych.

Czym jest i jak działa bezstopniowa skrzynia CVT? Jaki olej użyć do skrzyni biegów CVT?

Bezstopniowe skrzynie biegów są jednym z głównych typów automatycznych przekładni we współczesnych samochodach. Specjaliści z TotalEnergies po krótce przedstawiają zasadę działania takiej przekładni oraz proponują olej, który ich zdaniem jest najbardziej odpowiedni.

Z czego składają się nowoczesne płyny chłodnicze?

Nowoczesne płyny chłodnicze spełniają wymagania najnowszych silników, ale polecamy je także do starszych konstrukcji w tym klasyków i pojazdów zabytkowych. Najwyższej jakości glikole chronią przed zamarzaniem, a organiczne inhibitory korozji OAT utrzymują układy chłodzenia w dobrej kondycji.

Akademia Quartz – wizyta w Łodzi i w Gdańsku

W ramach programu Akademia Quartz, eksperci TotalEnergies odwiedzają szkoły o profilach motoryzacyjnych w całej Polsce i prowadzą autorskie zajęcia edukacyjne. Tym razem projekt zawitał do Gdańska i Łodzi.

Stefan Przeniosło nowym dyrektorem marketingu w TotalEnergies Marketing Polska Sp. z o.o.

Stefan Przeniosło został nowym dyrektorem marketingu TotalEnergies Marketing Polska Sp. z o.o. Ma za sobą ponad 15 lat pracy w działach marketingu w branży automotive.

Lepkość czy gęstość – co jest ważniejsze w oleju silnkowym?

Wielu posiadaczy samochodów z dużym przebiegiem zastanawia się nad wymianą oleju silnikowego na tańszy, o gorszych parametrach. W praktyce chodzi o przejście z „syntetyka” na „półsyntetyk” lub z „półsyntetyka” na mineralny. Pojawia się także pewien abstrakcyjny argument: „dam gęstszy olej, to powinno się ograniczyć jego zużycie”. Elf ostrzega: w taki sposób nie tylko można… zwiększyć […]

Nowa norma olejów silnikowych ACEA C6 – co o niej wiemy?

Już wkrótce ofertę TotalEnergies uzupełni zupełnie nowy olej silnikowy QUARTZ INEO XTRA EC6 0W20, który jest rozwinięciem znanego QUARTZ INEO XTRA EC5 0W-20. Jego debiut wiąże się z wprowadzeniem najnowszej normy ACEA C6.

Total Energies i NEXUS przedłużają swoją współpracę

TotalEnergies Lubrifiants i NEXUS Automotive International poinformowali o przedłużeniu swojej współpracy strategicznej na 5 kolejnych lat. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 26 stycznia 2022 r.

GOODYEAR i HERE umożliwiają predykcyjną konserwację opon

HERE Technologies ogłosiła, że jej usługi lokalizacyjne zostały zintegrowane z kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania flotą Goodyear Total Mobility. W ten sposób powstał pakiet narzędzi do zarządzania operacjami związanymi z pojazdami i flotą, który można w pełni dostosować do potrzeb klienta.  

TotalEnergies to aktualna nazwa marki olejowej, znanej przez lata na rynku europejskim jako Total. Total jest jednym z wiodących światowych koncernów naftowych, europejskim liderem w zakresie przeróbki ropy naftowej i gazu ziemnego. Posiada kilkadziesiąt fabryk, produkujących środki smarne. Firma posiada własne stacje paliwowe oraz oferuje oleje silnikowe, smary i środki chemiczne dla branży motoryzacyjnej. Oleje TotalEnergies zbierają dobre opinie użytkowników, a katalog produktów firmy „dobierz olej” pokrywa szeroki zakres zastosowań. Oleje silnikowe do pojazdów ciężarowych oferowane są pod marką Total Rubia. W ostatnich latach firma wchodzi także na rynek pojazdów zelektryfikowanych, oferując m.in. własną aplikację TotalEnergies-Charger. Więcej informacji na temat firmy TotalEnergies oraz jej oferty można znaleźć w artykułach z tej kategorii.