Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 19.07 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Total

Inter Cars przedłuża współpracę z producentem olejów

Grupa Kapitałowa Inter Cars przedłuża długoterminową współpracę z jednym z wiodących producentów olejów silnikowych.

Jedziesz z przyczepą kempingową na wakacje? Nie możesz o tym zapomnieć!

Dla wielu kierowców hak holowniczy jest akcesorium, którego potrzebują jedynie podczas wakacyjnych wyjazdów. Holowanie przyczepy na długie dystanse, nierzadko połączone z przeprawami przez góry wiąże się z czynnością, o której wielu kierowców nie ma pojęcia. Jak przygotować się do sezonu na przyczepy kempingowe?

Czy do starych silników należy wlewać “gęstszy” olej?

Niejeden właściciel samochodu, a czasem i mechanik, podążając za “chłopskim rozumem” podejmuje nierozważną decyzję. W społeczeństwie utarło się przekonanie, że sposobem na przedłużenie życia silnika, który swoje już przejechał, jest stosowanie oleju silnikowego o wyższej wiskotyczności. Dlaczego nie jest to prawidłowe podejście, wyjaśniają specjaliści marki TotalEnergies.

Oleje ELF rekomendowane do samochodów rzadko spotykanej marki

Oleje silnikowe ELF są rekomendowane przez importera południowokoreańskiej marki do wszystkich modeli oferowanych w Polsce.

Dlaczego olej silnikowy ma ciężej w mieście niż na trasie?

Czy jazda w mieście może być szczególnym wyzwaniem dla silnika spalinowego? Zdecydowanie tak. Korki, stosunkowo krótkie trasy, praca systemu start/stop – TotalEnergies przypomina, że współczesne jednostki napędowe bardzo ciężko znoszą takie warunki pracy i w związku z tym wymagają najwyższej jakości olejów, spełniających odpowiednie wymagania konstruktorów silnika.

Specyfikacja oleju a samochód hybrydowy. Jak wymagające są silniki spalinowe w hybrydach?

Specyfika pracy silników spalinowych w układach hybrydowych stawia niezwykle wysokie wymagania przed olejami. W poniższym artykule specjaliści wyjaśniają dlaczego należy bezwzględnie trzymać się zaleceń producentów hybryd względem środków smarnych.

Czy benzyna E10 wpłynie na żywotność oleju silnikowego?

Jak nowe paliwo E10 działa na olej silnikowy? Czy w trosce o prawidłowe smarowanie silnika należy przedsięwziąć jakieś natychmiastowe kroki? Na pytania związane z nową benzyną wzbogaconą o większą niż do tej pory ilość biokomponentów i jej oddziaływanie na olej silnikowy odpowiedź znajduje się w tym artykule.

Klasa lepkości to nie jedyny istotny parametr oleju silnikowego. Czym jeszcze różnią się oleje?

Do starszych modeli samochodów z powodzeniem można dobierać oleje wyłącznie na podstawie klasy lepkościowej. W przypadku nowszych modeli specyfikacje API czy ACEA to minimum. Najlepiej kierować się dopuszczeniami – lub jak kto woli – homologacją producentów. Nieprzypadkowo każdy twórca markowych olejów oferuje w obrębie jednej klasy lepkościowej przynajmniej kilka wersji „tego samego oleju” różniących się […]

Wymiana oleju w trybie Long Life – TotalEnergies uspokaja kierowców

“Jeśli jakiś silnik zgodnie z zaleceniami producenta jest serwisowany z wydłużonymi okresami między przeglądami i pracuje na prawidłowo dobranym oleju, również będzie odpowiednio chroniony przez cały okres między wymianami.” – takie stanowisko przedstawia producent olejów, firma TotalEnergies.

Studenci Politechniki Warszawskiej będą edukowani przez inżynierów Total Energies

Politechnika Warszawska zawarła umowę z Total Energies Marketing Polska. W ramach współpracy inżynierowie Total Energies będą wspierali realizację programów edukacyjnych. 

TotalEnergies to aktualna nazwa marki olejowej, znanej przez lata na rynku europejskim jako Total. Total jest jednym z wiodących światowych koncernów naftowych, europejskim liderem w zakresie przeróbki ropy naftowej i gazu ziemnego. Posiada kilkadziesiąt fabryk, produkujących środki smarne. Firma posiada własne stacje paliwowe oraz oferuje oleje silnikowe, smary i środki chemiczne dla branży motoryzacyjnej. Oleje TotalEnergies zbierają dobre opinie użytkowników, a katalog produktów firmy „dobierz olej” pokrywa szeroki zakres zastosowań. Oleje silnikowe do pojazdów ciężarowych oferowane są pod marką Total Rubia. W ostatnich latach firma wchodzi także na rynek pojazdów zelektryfikowanych, oferując m.in. własną aplikację TotalEnergies-Charger. Więcej informacji na temat firmy TotalEnergies oraz jej oferty można znaleźć w artykułach z tej kategorii.