Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Total

Oleje ELF rekomendowane do samochodów rzadko spotykanej marki

Oleje silnikowe ELF są rekomendowane przez importera południowokoreańskiej marki do wszystkich modeli oferowanych w Polsce.

Dlaczego olej silnikowy ma ciężej w mieście niż na trasie?

Czy jazda w mieście może być szczególnym wyzwaniem dla silnika spalinowego? Zdecydowanie tak. Korki, stosunkowo krótkie trasy, praca systemu start/stop – TotalEnergies przypomina, że współczesne jednostki napędowe bardzo ciężko znoszą takie warunki pracy i w związku z tym wymagają najwyższej jakości olejów, spełniających odpowiednie wymagania konstruktorów silnika.

Specyfikacja oleju a samochód hybrydowy. Jak wymagające są silniki spalinowe w hybrydach?

Specyfika pracy silników spalinowych w układach hybrydowych stawia niezwykle wysokie wymagania przed olejami. W poniższym artykule specjaliści wyjaśniają dlaczego należy bezwzględnie trzymać się zaleceń producentów hybryd względem środków smarnych.

Czy benzyna E10 wpłynie na żywotność oleju silnikowego?

Jak nowe paliwo E10 działa na olej silnikowy? Czy w trosce o prawidłowe smarowanie silnika należy przedsięwziąć jakieś natychmiastowe kroki? Na pytania związane z nową benzyną wzbogaconą o większą niż do tej pory ilość biokomponentów i jej oddziaływanie na olej silnikowy odpowiedź znajduje się w tym artykule.

Klasa lepkości to nie jedyny istotny parametr oleju silnikowego. Czym jeszcze różnią się oleje?

Do starszych modeli samochodów z powodzeniem można dobierać oleje wyłącznie na podstawie klasy lepkościowej. W przypadku nowszych modeli specyfikacje API czy ACEA to minimum. Najlepiej kierować się dopuszczeniami – lub jak kto woli – homologacją producentów. Nieprzypadkowo każdy twórca markowych olejów oferuje w obrębie jednej klasy lepkościowej przynajmniej kilka wersji „tego samego oleju” różniących się […]

Wymiana oleju w trybie Long Life – TotalEnergies uspokaja kierowców

„Jeśli jakiś silnik zgodnie z zaleceniami producenta jest serwisowany z wydłużonymi okresami między przeglądami i pracuje na prawidłowo dobranym oleju, również będzie odpowiednio chroniony przez cały okres między wymianami.” – takie stanowisko przedstawia producent olejów, firma TotalEnergies.

Studenci Politechniki Warszawskiej będą edukowani przez inżynierów Total Energies

Politechnika Warszawska zawarła umowę z Total Energies Marketing Polska. W ramach współpracy inżynierowie Total Energies będą wspierali realizację programów edukacyjnych. 

Akademia Quartz dla ekspertów branżowych

Blisko 100 mechaników, przedstawicieli niezależnych warsztatów motoryzacyjnych w dniach 29-30 maja wzięło udział w szkoleniu Akademia Quartz Professional. To pierwsza edycja tego programu dedykowana ekspertom branżowym. Wydarzenie stanowi rozwinięcie znanej formuły, która od ponad trzech lat jest wykorzystywana w kształceniu uczniów i studentów kierunków mechanicznych.

Czym jest i jak działa bezstopniowa skrzynia CVT? Jaki olej użyć do skrzyni biegów CVT?

Bezstopniowe skrzynie biegów są jednym z głównych typów automatycznych przekładni we współczesnych samochodach. Specjaliści z TotalEnergies po krótce przedstawiają zasadę działania takiej przekładni oraz proponują olej, który ich zdaniem jest najbardziej odpowiedni.

Z czego składają się nowoczesne płyny chłodnicze?

Nowoczesne płyny chłodnicze spełniają wymagania najnowszych silników, ale polecamy je także do starszych konstrukcji w tym klasyków i pojazdów zabytkowych. Najwyższej jakości glikole chronią przed zamarzaniem, a organiczne inhibitory korozji OAT utrzymują układy chłodzenia w dobrej kondycji.

TotalEnergies to aktualna nazwa marki olejowej, znanej przez lata na rynku europejskim jako Total. Total jest jednym z wiodących światowych koncernów naftowych, europejskim liderem w zakresie przeróbki ropy naftowej i gazu ziemnego. Posiada kilkadziesiąt fabryk, produkujących środki smarne. Firma posiada własne stacje paliwowe oraz oferuje oleje silnikowe, smary i środki chemiczne dla branży motoryzacyjnej. Oleje TotalEnergies zbierają dobre opinie użytkowników, a katalog produktów firmy „dobierz olej” pokrywa szeroki zakres zastosowań. Oleje silnikowe do pojazdów ciężarowych oferowane są pod marką Total Rubia. W ostatnich latach firma wchodzi także na rynek pojazdów zelektryfikowanych, oferując m.in. własną aplikację TotalEnergies-Charger. Więcej informacji na temat firmy TotalEnergies oraz jej oferty można znaleźć w artykułach z tej kategorii.