Menu

Akcesoria

Ile samochód może ciągnąć „na haku”? Kiedy potrzebne są dodatkowe uprawnienia?

W żargonie motoryzacyjnym funkcjonują różne pojęcia. Osoby zainteresowane hakami holowniczymi mogły spotkać się z pojęciem uciągu samochodu. W poniższym poradniku kwestia ciągnięcia przyczepy zostanie pozbawiona wszelkich wątpliwości.

Nowa, natryskowa powłoka ceramiczna – czy to przełom w detailingu?

Innowacyjna natryskowa powłoka ceramiczna zadebiutuje niebawem w ofercie Inter Cars. Według zapowiedzi producenta i dystrybutora, może ona odmienić świat detailingu samochodowego. O szczegółach tego rozwiązania opowiada Daniel Wicher, Senior Product Specialist z działu Wyposażenia Warsztatów w Inter Cars S.A.

HC-CARGO podsumowuje 2023. Co nowego pojawiło się w ofercie w zeszłym roku?

Na dworze siarczysty mróz. Te części w samochodach, których użytkowanie dobiegało już końca, poddają się teraz temperaturze, psują się i wymagają wymiany. Praca w warsztatach i u dostawców części wre. A HC-CARGO podsumowuje rok 2023.

Mróz doskwiera. Czy warto zaopatrzyć warsztat w booster do akumulatora?

Fala kilkunastostopniowych mrozów skutecznie przerzedziła parkingi pod sklepami, szkołami czy innymi miejscami publicznymi. Problemy z uruchomieniem silnika z powodu rozładowania akumulatora to najczęściej występująca przypadłość w pojazdach Polaków. Warsztaty, aby móc świadczyć doraźną pomoc klientom w takich sytuacjach, mogą wyposażyć się w tzw. boostery, służące do awaryjnego uruchamiania pojazdu. Czy jednak takie urządzenie na pewno […]

Awarie układu oczyszczania szyb jesienią i zimą – jak zapobiegać, jak „leczyć”?

Układ oczyszczania szyb ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy – dzięki niemu kierowca ma zapewnioną odpowiednią widoczność w trakcie każdych warunków atmosferycznych. Problemy z właściwym działaniem układu pojawiają się najczęściej w trakcie jesieni i zimy, co potwierdza nasz rozmówca. Jakie awarie układu oczyszczania szyb pojawiają się najczęściej? Jak im zapobiegać? Jak naprawiać?

Zimowy płyn do spryskiwaczy bez metanolu – jaki jest jego skład?

Zimowy płyn do spryskiwaczy musi zawierać w swoim składzie dodatek zapobiegający zamarzaniu. Przez wiele lat najczęściej stosowanym był metanol. Unia Europejska wprowadziła przepisy, które redukują jego zawartość do 0,6 proc. całości płynu. Coraz więcej producentów płynów do spryskiwaczy rezygnuje całkowicie ze stosowania metanolu. Co jest tego powodem? Czy tylko względy zdrowotne?

Triscan wprowadza na rynek opaski zaciskowe „z metra”.

Firma Triscan pracując nad usprawnieniem pracy warsztatów, wprowadziła na rynek taśmę perforowaną do przycinania, wraz ze spinkami.

Dlaczego lakier samochodowy blaknie? Pytamy eksperta.

Błyszczący lakier ma ogromny wpływ na wygląd zewnętrzny auta. A co za tym idzie, także na wartość pojazdu przy jego odsprzedaży. Przed blaknięciem lakieru nikt z kierowców nie ucieknie. Chyba, że stosuje odpowiednie metody zabezpieczeń. Jak zabezpieczyć lakier przed blaknięciem? Zapytamy eksperta ze znanej firmy, produkującej kosmetyki samochodowe.