Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.06 MotoFocus TV: Czy warto kupić droższy filtr do auta? 24.06 Aktywne elementy zawieszenia i układów kierowniczych – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl 24.06 Przyszłość jest dziś. Najnowszy trend w dziedzinie układów hamulcowych zyskuje popularność. 21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1

Raporty

Czy warsztaty samochodowe są gotowe na techniczne wyzwania przyszłości?

Nowoczesne samochody to nie tylko złożone systemy wspomagania kierowcy (ADAS), ale też różnego rodzaju zaawansowane systemy zarządzania silnikiem, czujniki i kamery. To tylko niektóre z technicznych nowości (stających się powoli standardem), które wymagają od mechaników stałego podnoszenia kwalifikacji i inwestowania w nowoczesny sprzęt. W kontekście tych zmian przyjrzeliśmy się, jak różne warsztaty radzą sobie z […]

Skąd warsztaty biorą dane potrzebne do napraw samochodów?

Warsztat samochodowy, wykonujący złożone naprawy pojazdów bez korzystania z danych naprawczych można by dziś porównać do osoby, która próbuje samodzielnie złożyć, zakupione w sieciowym sklepie meble, bez korzystania z instrukcji i zalecanych narzędzi. Dane są potrzebne, by naprawa była skuteczna, szybka i niezawodna. Skąd najlepiej je czerpać? Mamy informacje na temat preferencji polskich warsztatów niezależnych.

Wiemy jaką cechę urządzeń do klimatyzacji warsztaty cenią sobie najbardziej

Zakup urządzenia do obsługi samochodowych układów klimatyzacji nie jest małą inwestycją. Stąd też wybór odpowiedniego urządzenia jest kluczowy. Na jakie cechy maszyn do klimatyzacji zwracają uwagę przedstawiciele warsztatów, planując zakupy? Czy wybrane urządzenia służą warsztatom przez długi czas?

Ponad połowa warsztatów planuje zakup tego urządzenia. Jakie są powody?

W dzisiejszych czasach, gdy branża motoryzacyjna przechodzi dynamiczne zmiany, warsztaty są zmuszone do podejmowania intensywnych działań, aby zabezpieczyć przyszłość swojego biznesu. Pytanie, w co warsztaty zamierzają inwestować, staje się kluczowym elementem strategii rozwoju. Czy faktycznie muszą inwestować, aby czuć się pewnie na rynku? Czy to właśnie inwestycje stanowią klucz do utrzymania konkurencyjności i sukcesu?

Jak kształtuje się oferta serwisu układu klimatyzacji w polskich warsztatach?

Wraz z nadchodzącym sezonem na obsługę układów klimatyzacji prezentujemy Państwu kolejny artykuł oparty o wyniki ankiety dotyczącej tej części działalności warsztatów. Jakie zestawy usług w tym zakresie serwisy proponują najczęściej? Czy oferują klientom rabaty?

Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

Naprawa wielu marek samochodów w jednym warsztacie wiąże się z koniecznością zdobycia szerokiej wiedzy oraz dużej ilości narzędzi specjalnych. Z drugiej strony wszechstronność zapewnia serwisom samochodowym stały napływ klientów. Jak do tematu obsługi wielu marek podchodzą warsztaty w Europie?

Cena serwisu klimatyzacji w dużych i małych miastach – ta statystyka zaskakuje

W ogólnym założeniu mogłoby się wydawać, że ceny usług warsztatowych w dużych miastach są średnio wyższe niż te w małych miejscowościach. Przyglądając się bliżej statystykom można jednak dojść do ciekawych wniosków dotyczących funkcjonowania rynku. Wartymi obserwacji polami okazują się szczególnie usługi w zakresie diagnostyki oraz serwisu układów klimatyzacji samochodowej, napełnianych tzw. “nowym czynnikiem” R1234yf.

Ile kosztuje serwis klimatyzacji? Znamy ceny z polskich warsztatów.

Jakie stawki za diagnostykę, serwis i odgrzybianie układu klimatyzacji ustalają polskie warsztaty? W którym regionie kraju jest najtaniej, a gdzie najdrożej? Jaki procent warsztatów obsługuje auta z tzw. “nowym czynnikiem” chłodniczym? Odpowiedzi na te i inne pytania przedstawiamy poniżej.

Dlaczego niektóre warsztaty przyciągają więcej klientów niż inne?

Mówi się, że jeżeli ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego. Czy powiedzenie to ma swoje odzwierciedlenie w świecie warsztatowym? Wszakże mechanik potrafiący przeprowadzić wymianę rozrządu powinien być w stanie przeprowadzić ją w samochodach większości marek. Jednakże serwis nowoczesnych samochodów wymaga specjalistycznych (i drogich) narzędzi, innych dla każdego producenta samochodów. Czy i jak to […]

Jaka część polskiej produkcji części samochodowych trafia na eksport?

Polska jest 7. eksporterem części motoryzacyjnych na świecie. Wg indeksu WTEx w 2022 r. wartość wyeksportowanych części wyniosła 15,1 mld USD, co stanowiło 3,6% wartości światowego eksportu części. Jaki procent swoich wyrobów przeznaczają na eksport producenci części działający na terenie Rzeczpospolitej?

Najbardziej kompleksowe i profesjonalne raporty oraz analizy na temat niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Specjalizujemy się w badaniach rynku motoryzacyjnego co powoduje, że dysponujemy olbrzymią ilością ciekawych raportów i opracowań o branży motoryzacyjnej. MotoFocus jest nowoczesną, niezależną firmą badawczą, która przez ponad 20 lat intensywnej i rzetelnej pracy pozyskała zaufanie wielu firm z branży. Do naszych badań wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki badawcze, a także dbamy o jasny i zrozumiały przekaz informacji zawartych w raportach. Nasi pracownicy łączą wiedzę praktyczną z teoretycznym przygotowaniem marketingowym, socjologicznym.

Działamy w zgodzie z etyką zawodową i najwyższymi standardami branży badawczej. Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z nami była również miłym doświadczeniem interpersonalnym.