Menu

Raporty

Jak europejskie warsztaty zmieniły swoje ceny usług w obliczu rosnącej inflacji?

Sytuacja gospodarcza i rosnąca w wielu krajach Europy inflacja jest powodem podnoszenia cen. Badanie dotyczące zmian w cenach usług warsztatów przeprowadzone przez MotoFocus na przełomie 2022 i 2023 roku pokazuje reakcję firm z branży na zaistniałą sytuację. Jak zmieniły się cenniki usług warsztatów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w przykładowych państwach na zachodzie kontynentu?

Marketing dystrybutorów części w Polsce lokalnej – tę zmianę zauważą warsztaty

Hurtownie części motoryzacyjnych starają się wspierać swoje filie oraz partnerów handlowych w działaniach marketingowych. Jedną z form wsparcia jest organizacja targów branżowych. Jeszcze przed pandemią targi odbywały się w formule ogólnopolskiej, obecnie widoczna jest zmiana trendu, która może być zauważalna dla warsztatów. Jak lokalne hurtownie oceniają wsparcie marketingowe oferowane przez centrale dystrybutorów części motoryzacyjnych? Czy […]

Czy regionalne hurtownie części zamiennych angażują się w e-handel?

W Internecie można dziś kupić niemal każdą część zamienną i wcale nie trzeba przy tym prowadzić działalności związanej z naprawami pojazdów. Wydaje się zatem, że także lokalne hurtownie części mogą szukać dodatkowego rynku zbytu produktów, prowadząc sklepy online w modelu B2C. Czy w istocie tak postępują? Sprawdziliśmy także, czy regionalne hurtownie części korzystają z porównywarek […]

Dostawy części „na gwizdek” czy optymalizacja pracy w warsztatach?

Polska branża samochodowych części zamiennych jest specyficzna pod wieloma względami. Z pewnością większość przedstawicieli innych branż z dużym zdziwieniem spojrzałaby np. na model dostaw części zamiennych do warsztatów naprawczych, realizowany przez regionalne hurtownie. Z poniższego artykułu dowiecie się m.in., kto i dlaczego płaci za dostawy, jak często są przeprowadzane oraz na jakim dystansie?

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w I kwartale 2023 r.

Poznaliśmy dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów dotyczące rejestracji nowych samochodów dostawczych i osobowych o DMC poniżej 3.5 tony. Czy chętnie kupowane są samochody z napędem elektrycznym i hybrydowym? Jaka marka jest najpopularniejsza na rodzimym rynku? Zapraszamy do zapoznania się z danymi.

Podsumowanie importu samochodów używanych w pierwszym kwartale 2023 r.

Kryzys spowodowany wojną i koronawirusem daje się we znaki na całym świecie. Najnowsze dane przynoszą promyk nadziei. Czy import używanych samochodów osobowych wróci do poziomów z 2021? W jakim wieku są najczęściej sprowadzane do Polski samochody osobowe?

Czy Polacy będą wybierać części z niższej półki? Mamy rynkową prognozę.

Czy w związku z sytuacją ekonomiczną w kraju, w tym wysoką inflacją, Polacy będą oszczędzać na częściach samochodowych, poszukując tańszych produktów? Kwestia ta jest oczywiście zależna od indywidualnych decyzji zakupowych właścicieli samochodów. Pewne prognozy dotyczące sprzedaży mogą jednak czynić, bazując na swoim doświadczeniu, przedstawiciele regionalnych hurtowni części zamiennych. Zapytaliśmy ich o przewidywania dotyczące sprzedaży marek […]

Gdzie kupić części do najnowszych modeli samochodów?

Z jednej strony prawo gwarantuje niezależnym warsztatom możliwość naprawy najnowocześniejszych samochodów i to nawet w okresie gwarancji, ale z drugiej strony mają one problem z nabyciem części do tych samochodów. Najlepszym źródłem informacji na ten temat są dystrybutorzy i hurtownie części zamiennych, dlatego też warto zobaczyć co oni mają do powiedzenia w tej kwestii.

Czy potrzeba więcej zajęć praktycznych w szkołach samochodowych?

Wszystkie szkoły samochodowe są doskonale wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia warsztatowe a nauczyciele otrzymują wysokie wynagrodzenia dzięki swojej szerokiej wiedzy – tak wygląda świat idealny, do którego nam daleko. W poniższym artykule przyjrzymy się przyziemnej sprawie. Czy nauczyciele mają do dyspozycji wystarczająco czasu, aby przekazać swoją wiedzę?

Nauczyciele z samochodówek podnoszą swoje kwalifikacje, ale co ze wzrostem płac?

Pensje nauczycieli wywołały już nie jedną medialną burzę. Nauczyciele przedmiotów technicznych w szkołach motoryzacyjnych regularnie poszerzają swoją wiedzę, aby lepiej przygotować uczniów do zawodu. Kto za te szkolenia płaci? Czy wyższe kwalifikacje oznaczają wyższą wypłatę? Odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Najbardziej kompleksowe i profesjonalne raporty oraz analizy na temat niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Specjalizujemy się w badaniach rynku motoryzacyjnego co powoduje, że dysponujemy olbrzymią ilością ciekawych raportów i opracowań o branży motoryzacyjnej. MotoFocus jest nowoczesną, niezależną firmą badawczą, która przez ponad 20 lat intensywnej i rzetelnej pracy pozyskała zaufanie wielu firm z branży. Do naszych badań wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki badawcze, a także dbamy o jasny i zrozumiały przekaz informacji zawartych w raportach. Nasi pracownicy łączą wiedzę praktyczną z teoretycznym przygotowaniem marketingowym, socjologicznym.

Działamy w zgodzie z etyką zawodową i najwyższymi standardami branży badawczej. Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z nami była również miłym doświadczeniem interpersonalnym.