Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:35 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Technika

Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną pigułką wiedzy. Ekspert Schaeffler podpowiada, co mogą spowodować zanieczyszczenia w układzie hydrailicznym sprzęgła oraz jak zapobiec dalszym awariom, gdy już występują.

Tesla model Y: woda w kabinie w okolicach nóg pasażera. Co jest przyczyną?

W popularnym crossoverze Tesli woda może się dostać do kabiny w okolicach nóg pasażera. Eksperci Hella podpowiadają, co zrobić z taką sytuacją oraz wskazują przyczynę.

Wymiana oleju i filtra w sprzęgle Haldex Audi TT [FILM]

Sprzęgło Haldex pierwszej generacji stosowane było w wielu pojazdach grupy VAG, w tym w Audi TT Quattro. Jak prawidłowo wymieniać w nim olej i filtr?

Montaż sprzęgła 2ct w skrzyniach biegów Forda [FILM]

Dzisiejsza pigułka wiedzy zawiera wskazówki dotyczące montażu sprzęgła 2ct w skrzyniach biegów Forda. Procedurę należy wykonywać z dużą dokładnością, bo nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do drgań i utraty komfortu użytkowania samochodu. Wszelkie wątpliwości rozwieje ekspert na poniższym filmie.

Montaż DKZ w Audi krok po kroku [FILM]

W dzisiejszej pigułce wiedzy kilka przydatnych informacji dotyczących montażu skrzyni biegów z DKZ w Audi, w których między kołem zamachowym a skrzynią jest zamontowana półoś. W jaki sposób poprawnie ustawić elementy? Dokładne wyjaśnienie na poniższym filmie.

Grafitowa powłoka na nowych tłokach. Dlaczego jest stosowana i jak prawidłowo zainstalować takie tłoki?

Aby poprawić proces docierania silnika, wszystkie tłoki stalowe MAHLE są pokryte grafitem. Dlatego zmierzona średnica nowych tłoków stalowych jest minimalnie większa niż wartość wskazana na denku tłoka. Tłoki stalowe MAHLE są zasadniczo zawsze pokryte powłoką grafitową i dostarczane w stanie gotowym do montażu z zamontowanymi pierścieniami tłokowymi. W związku z występowaniem powłoki bardzo często pojawiają […]

Pasta na łańcuch rozrządu. Jak stosować? [FILM]

Przy wymianie rozrządu, poza zestawem prowadnic i łańcucha, do zestawu często jest dołączana specjalna pasta. Jakie ma dokładnie zastosowanie, czemu służy i w jaki sposób się ją nakłada? Na wszystkie pytania odpowiada ekspert marki Schaeffler w kolejnej pigułce wiedzy.

Rozrusznik nie przestaje się obracać – co może być przyczyną?

Rozruszniki elektryczne są zdecydowanie najczęściej stosowanymi rozrusznikami w pojazdach z silnikiem spalinowym. Można je inaczej nazwać silnikami prądu stałego, które obracają wałem korbowym silnika i nadają mu odpowiednią prędkość obrotową, która pozwala mu rozpocząć samodzielną pracę. Najwięcej energii elektrycznej z akumulatora rozrusznik pobiera podczas uruchamiania silnika.

Pompa wody w silnikach Renault (1.0, 1.2, 1.6): czy otwór ma być nagwintowany?

W przypadku pompy wody o numerze 530 0182 30 montowanej w silnikach Renault 1.0, 1.2 oraz 1.6 (Clio I, II, Kangoo I, Scenic I, Twingo I, II itp) pojawia się wątpliwość, czy otwór mocujący osłonę rozrządu występujący w części powinien być nagwintowany. Zapraszamy na kolejny film, w którym ekspert marki Schaeffler odpowiada na to pytanie.

Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

Skrzynie biegów DSG w VW Golfie Plus mogą sprawiać problemy. Eksperci HELLA określają, co może być przyczyną. Okazuje się, że niekoniecznie wadliwa będzie sama skrzynia.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.