Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
19.04 Malejące zyski w branży produkcji części motoryzacyjnych 19.04 Dlaczego warto stosować markowe czynniki chłodnicze? Jak uniknąć zakupu podróbki? Poradnik DENSO 19.04 Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zmienia nazwę 19.04 Mariaż NEXUS i Stellantis – co z niego wyniknie? Wywiad z dyrektorem generalnym NEXUS, Gaëlem Escribe. 19.04 Jak rozwiązać problem z brakiem pracowników w branży automotive? Trzeba złamać stereotypy.

Opony

Gigant oponiarski rezygnuje z produkcji w Polsce

Francuski lider branży oponiarskiej, który prowadzi fabrykę w Olsztynie, zdecydował się na przeniesienie produkcji jednego z segmentów opon. Jest to trzecia tego typu decyzja w naszym regionie. Dlaczego wycofuje produkcję z Polski?

Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek

Pirelli P Zero R oraz P Zero Trofeo RS zostały wybrane przez Porsche do odświeżonego modelu Taycan i będą jedynymi oponami dostępnymi w wersji Taycan Turbo GT, najbardziej sportowej wersji tej serii.

Nowy dyrektor marketingu w firmie Continental

Z początkiem marca 2024 r. Cyprian Osowski objął stanowisko dyrektora marketingu Continental Opony Polska. Na stanowisku zastąpił Piotra Snakowskiego, który od stycznia tego roku łączył obowiązki dyrektora marketingu oraz dyrektora logistyki.

TPMS przy wymianie opon – programowanie (adaptacja) czy klonowanie? Ekspert wyjaśnia.

Wielkimi krokami zbliża się czas sezonowej wymiany opon z zimowych na letnie. Coraz więcej samochodów, poruszających się po naszych drogach ma na wyposażeniu system TPMS. Jakie czynności powinien wykonać wulkanizator, jeśli do jego warsztatu trafi auto z systemem TMPS, tzw. bezpośrednim (czyli z nadajnikami w wentylach)? Wszystko wyjaśnia ekspert Piotr Konarski – Stanaszek z Akademii […]

Kartony wysyłkowe – nowość dla sklepów internetowych i warsztatów wulkanizacyjnych od Paxit

Firma Paxit.pl wprowadziła do oferty linię kartonów przeznaczonych do wysyłki felg i opon. Nowe opakowania zostały zaprojektowane, aby zapewnić ochronę oraz wygodę transportu dla felg i opon samochodowych w najpopularniejszych wymiarach. Każde opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o wyeliminowaniu ryzyka uszkodzeń i zarysowań.

Wszystko, co warto wiedzieć o wentylach – wywiad z ekspertem. Przydatne informacje dla wulkanizatorów.

Wentyle to wyjątkowo ważna część każdego koła samochodu, która jest odpowiedzialna za utrzymanie w niej odpowiedniego ciśnienia, a także za możliwość dopompowania. Awaria wentyla i związany z nią wyciek powietrza (często bardzo gwałtowny) może przydarzyć się każdemu kierowcy. Jakie są typy wentyli? Kiedy wymieniać te elementy? Jak rozpoznać dobre i złe wentyle? Rozmawiamy z Piotrem […]

Goodyear wprowadza nową linię polskich opon do swojej oferty

Goodyear wprowadza nową linię opon letnich – Dębica Presto, wzmacniając pozycję polskiej marki w segmencie ekonomicznym. Model ten wyróżnia się solidną konstrukcją, dostosowaną również do potrzeb nowoczesnych SUV-ów, dobrą przyczepności na mokrej nawierzchni i wydajnością, a przy tym jest efektywny paliwowo. Opona będzie dostępna w 22. pozycjach asortymentowych, koncentrując się na rozmiarach od 16 do […]

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.