Menu

Opony

Vredstein wprowadza nowe całoroczne opony do samochodów osobowych i SUV

Nowe opony Vredstein przeznaczone są do SUVów i samochodów osobowych o wysokich osiągach. Te całoroczne ogumienie produkowane jest na felgi w rozmiarze od 17 do 22 cali. 

Od czego zależy zużycie paliwa w samochodzie?

Producenci samochodów ponoszą wysokie koszty rozwoju, wprost proporcjonalne do norm w zakresie emisji spalin, a wszystko po to, aby utrzymać zużycie paliwa w nowych samochodach na jak najniższym poziomie. Dlaczego jest to tak trudne zadanie? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule, który – oprócz powtórki z praw fizyki – skupia się również na tym, w jaki […]

Innowacyjna proekologiczna technologia w fabryce Michelin w Olsztynie

Zaawansowany technicznie zakład produkcji pyłów gumowych rusza przy olsztyńskiej fabryce Grupy Michelin. Otwarcie nowego zakładu nastąpiło 30 maja. Do produkcji pyłów służą opony poddane recyklingowi. Za proces przetwarzania odpowiada amerykańska firma Lehigh Technologies, która należy do Grupy Michelin. 

Ciśnienie opon – „zmienna stała”

W poprzednich artykułach wielokrotnie poruszaliśmy temat kół samochodowych, ale nie było jak dotąd mowy o jednej ważnej kwestii. Większość użytkowników zapewne nie ma pojęcia w jaki sposób ciśnienie w oponach – ten maleńki szczegół – wpływa na zachowanie samochodu na drodze. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że parametr ten nie pozostaje stały, nawet jeśli […]

Dębica przedstawiła wyniki za pierwszy kwartał – zmiana r/r jest wyraźna

Firma Oponiarska Dębica S.A. przedstawiła wyniki uzyskane w I kwartale 2023 r. Zmiany w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku są szczególnie wysokie w zysku netto oraz zysku z działalności operacyjnej (EBIT). Ich wzrosty można określić jako nadzwyczajne. Wzrosły też przychody ze sprzedaży, jednak jest to „tylko” kilkanaście procent w porównaniu do wielokrotnie wyższego […]

Jak kryzys wpłynął na branżę oponiarską? Czy Polacy oszczędzają na nowym ogumieniu?

Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego przedstawił dane dotyczące sprzedaży opon w pierwszym kwartale 2023 roku. Jednoznacznie widać, że kryzys zajrzał w kieszenie polskich kierowców i przedsiębiorców.

Firma Nokian Tyres rozpoczęła prace nad nową fabryką opon o zerowej emisji CO2

11 maja firma Nokian Tyres rozpoczęła prace nad nowym zakładem produkującym opony do samochodów osobowych. Fabryka będzie zlokalizowana w rumuńskiej miejscowości Oradea. Będzie to również pierwsza w branży oponiarskiej fabryka o zerowej emisji CO2. Na uroczystości obecni byli wysocy rangą urzędnicy z Rumunii. Rozpoczęcie produkcji opon w zakładzie jest planowane na rok 2025. Fabryka będzie […]

Kolejne cięcia produkcji w Dębicy – kluczowy klient zmniejsza zamówienia

Zarząd spółki Dębica S.A. już drugi raz w tym roku poinformował o ograniczeniu produkcji opon. W raporcie bieżącym nr 5/2023 opublikowanym 8 maja napisano również, że ograniczenie produkcji może mieć negatywny wpływ na wyniki finansowe spółki. O ile procent postanowiono zmniejszyć produkcję opon w Dębicy?

Zyski Dębicy rosną pomimo kryzysu. Podsumowanie finansowe 2022 roku

Kryzys niestraszny polskiej spółce zajmującej się produkcją opon samochodowych i ciężarowych Dębica S.A. Zysk netto spółki w całym 2022 roku wzrósł o 70% w porównaniu do roku poprzedniego.

Bridgestone wprowadza do oferty nowe opony. Turanza 6 to letnie ogumienie klasy premium.

Oferta Bridgestone została poszerzona o kolejny model opon letnich. Aby spełnić oczekiwania rynku producent przeprowadził badania, dzięki którym stworzony został dopracowany produkt.

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.