Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12.07 Szpachlowany… wahacz? Wyższy poziom druciarstwa w dostawczaku. 12.07 Konkurs Continental – wyniki 11.07 Kolejny ważny gracz aftermarketu jest przygotowany na elektryczną transformację 10.07 Akumulator nie lubi upałów – jak przedłużyć jego żywotność? 10.07 Jakie samochody mechanicy naprawiają najchętniej? Czy często odmawiają naprawy?

Opony

Znamy wyniki finansowe producenta opon

Dębica S.A. – firma zajmująca się produkcją opon do samochodów osobowych i ciężarowych w Polsce opublikowała raport finansowy za ubiegły rok. Jakie wyniki osiągnęła spółka, i które elementy miały na to kluczowy wpływ?

Jak bieżnikuje się opony na gorąco? Producent zdradza szczegóły i plany.

Firma Continental zaprezentowała linię opon do pojazdów ciężarowych – Conti Eco 5 Gen. Przy okazji premiery, jej uczestnicy zostali zabrani do zakładu bieżnikowania opon w Stöcken, pod Hanowerem. W najbliższym czasie, w związku z trendami w zakresie ekologii i powiązanej z nią regeneracji części, producent zamierza intensywnie rozwijać sektor odzysku, regeneracji oraz recyklingu opon.

Gigant oponiarski rezygnuje z produkcji w Polsce

Francuski lider branży oponiarskiej, który prowadzi fabrykę w Olsztynie, zdecydował się na przeniesienie produkcji jednego z segmentów opon. Jest to trzecia tego typu decyzja w naszym regionie. Dlaczego wycofuje produkcję z Polski?

Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek

Pirelli P Zero R oraz P Zero Trofeo RS zostały wybrane przez Porsche do odświeżonego modelu Taycan i będą jedynymi oponami dostępnymi w wersji Taycan Turbo GT, najbardziej sportowej wersji tej serii.

Nowy dyrektor marketingu w firmie Continental

Z początkiem marca 2024 r. Cyprian Osowski objął stanowisko dyrektora marketingu Continental Opony Polska. Na stanowisku zastąpił Piotra Snakowskiego, który od stycznia tego roku łączył obowiązki dyrektora marketingu oraz dyrektora logistyki.

TPMS przy wymianie opon – programowanie (adaptacja) czy klonowanie? Ekspert wyjaśnia.

Wielkimi krokami zbliża się czas sezonowej wymiany opon z zimowych na letnie. Coraz więcej samochodów, poruszających się po naszych drogach ma na wyposażeniu system TPMS. Jakie czynności powinien wykonać wulkanizator, jeśli do jego warsztatu trafi auto z systemem TMPS, tzw. bezpośrednim (czyli z nadajnikami w wentylach)? Wszystko wyjaśnia ekspert Piotr Konarski – Stanaszek z Akademii […]

Kartony wysyłkowe – nowość dla sklepów internetowych i warsztatów wulkanizacyjnych od Paxit

Firma Paxit.pl wprowadziła do oferty linię kartonów przeznaczonych do wysyłki felg i opon. Nowe opakowania zostały zaprojektowane, aby zapewnić ochronę oraz wygodę transportu dla felg i opon samochodowych w najpopularniejszych wymiarach. Każde opakowanie zostało zaprojektowane z myślą o wyeliminowaniu ryzyka uszkodzeń i zarysowań.

Wszystko, co warto wiedzieć o wentylach – wywiad z ekspertem. Przydatne informacje dla wulkanizatorów.

Wentyle to wyjątkowo ważna część każdego koła samochodu, która jest odpowiedzialna za utrzymanie w niej odpowiedniego ciśnienia, a także za możliwość dopompowania. Awaria wentyla i związany z nią wyciek powietrza (często bardzo gwałtowny) może przydarzyć się każdemu kierowcy. Jakie są typy wentyli? Kiedy wymieniać te elementy? Jak rozpoznać dobre i złe wentyle? Rozmawiamy z Piotrem […]

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.