Menu

Opony

Vredestein rozszerzył gamę opon całorocznych Quatrac Pro

Firma Apollo Tyres rozszerza swoją gamę opon całorocznych Vredestein Quatrac Pro (klasa UHP), uzupełniając ją o siedemnaście nowych opcji rozmiarowych w zakresie od 18 do 21 cali. Oferta Quatrac Pro obejmuje obecnie 103 różne warianty od 17 do 22 cali włącznie.

Firma Contec znalazła sposób na stare opony

Jak się okazuje, zużyte opony mogą zostać ponownie wdrożone do produkcji, tym samym wpisując się w ideę gospodarki cyrkularnej. Powstała z nich sadza odzyskana, olej popirolityczny czy stal sprawdzą się m.in. w przemyśle gumowym. Jest to możliwe w wyniku procesu pirolizy, który został udoskonalony przez polską spółkę Contec.

Continental producentem opon na pierwszy montaż do BMW X1

Atesty wyposażenia OEM BMW dla opon EcoContact 6 Q w rozmiarach 18, 19 i 20 cali​ BMW stawia na opony o wyjątkowo niskim oporze toczenia i poziomie hałasu. Opona zimowa WinterContact TS 860 S zatwierdzona jako wyposażenie dodatkowe Continental otrzymał homologację oryginalnego wyposażenia nowego kompaktowego SUV-a BMW X1 i dostarcza producentowi premium z Monachium opony […]

Współpraca Bridgestone i Lamborgini – projekt terenowej opony Run-Flat do Huracán Sterrato

Firma Bridgestone została wybrana jako wyłączny partner oponiarski nowego wariantu Lamborghini Huracána ­– Sterrato. W ramach współpracy zaprojektowała opony terenowe i zimowe dla tego pierwszego na świecie samochodu terenowego wyposażonego w silnik V10 i napęd na wszystkie koła.

Producenci opon szukają sposobów na obniżenie śladu węglowego

Producenci opon podejmują coraz więcej inicjatyw mających na celu ograniczenie śladu węglowego produktów. Jednym z najbardziej obiecujących kierunków jest rozwój niskoemisyjnych metod wytwarzania między innymi sadzy technicznej. Taką technologią dysponuje polska spółka, która odzyskuje ją w procesie pirolizy ze zużytych już opon. W najbliższym czasie Contec ma w planach uruchomienie nowych linii produkcyjnych i kolejnych […]

Jak dbać o układ hamulcowy zimą?

Do Polski zawitała atmosferyczna zima. Śnieg na jezdniach i silniejsze mrozy były przez kilka dni codziennością. W takich warunkach pogodowych warto mieć sprawny układ hamulcowy. Dlatego Steinhof podpowiada, na co warto zwrócić uwagę podczas rutynowego przeglądu układu hamulcowego zimą.

Alzura Tyre24 uruchamia nowe funkcje na swojej stronie internetowej

Klienci portalu B2B ALZURA Tyre24 mogą korzystać od niedawna ze sprecyzowanego wyszukiwania opon do pojazdów elektrycznych oraz ze zmienionej funkcji ulubionych dostawców. Aby wprowadzić zaawansowane wyszukiwanie opon do pojazdów elektrycznych, struktura filtra z opcjami wyboru takimi jak „sezon”, „indeks prędkości”, „marka” i „klasa jakości” została uzupełniona o filtr „elektryczny/hybrydowy”.

YOKOHAMA wzmacnia zespół w Europie Środkowo-Wschodniej

Yokohama Europe GmbH powołała Błażeja Bębenistę na stanowisko Dyrektora Handlowego na Polskę. Nowy Dyrektor dołączy do zespołu Yokohama CEE z siedzibą w Warszawie 1 stycznia 2023 roku.

Pirelli świętuje 30-lecie działalności w Polsce

Pirelli obchodzi w tym roku dwa jubileusze: 30-lecie funkcjonowania firmy w Polsce oraz 150-lecie globalnej działalności. W hotelu Crystal Mountain w Wiśle odbył się konwent Pirelli, na który przedstawiciele polskiego oddziału włoskiej marki zaprosili swoich partnerów.

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.