Menu

Opony

Jak dbać o układ hamulcowy zimą?

Do Polski zawitała atmosferyczna zima. Śnieg na jezdniach i silniejsze mrozy były przez kilka dni codziennością. W takich warunkach pogodowych warto mieć sprawny układ hamulcowy. Dlatego Steinhof podpowiada, na co warto zwrócić uwagę podczas rutynowego przeglądu układu hamulcowego zimą.

Alzura Tyre24 uruchamia nowe funkcje na swojej stronie internetowej

Klienci portalu B2B ALZURA Tyre24 mogą korzystać od niedawna ze sprecyzowanego wyszukiwania opon do pojazdów elektrycznych oraz ze zmienionej funkcji ulubionych dostawców. Aby wprowadzić zaawansowane wyszukiwanie opon do pojazdów elektrycznych, struktura filtra z opcjami wyboru takimi jak „sezon”, „indeks prędkości”, „marka” i „klasa jakości” została uzupełniona o filtr „elektryczny/hybrydowy”.

YOKOHAMA wzmacnia zespół w Europie Środkowo-Wschodniej

Yokohama Europe GmbH powołała Błażeja Bębenistę na stanowisko Dyrektora Handlowego na Polskę. Nowy Dyrektor dołączy do zespołu Yokohama CEE z siedzibą w Warszawie 1 stycznia 2023 roku.

Pirelli świętuje 30-lecie działalności w Polsce

Pirelli obchodzi w tym roku dwa jubileusze: 30-lecie funkcjonowania firmy w Polsce oraz 150-lecie globalnej działalności. W hotelu Crystal Mountain w Wiśle odbył się konwent Pirelli, na który przedstawiciele polskiego oddziału włoskiej marki zaprosili swoich partnerów.

Pomiar ciśnienia w oponach – rodzaje rozwiązań w zakresie TPMS

1 listopada 2014 r. wprowadzono unijne rozporządzenie ECE R 64, które wymaga, aby wszystkie samochody osobowe produkowane po tej dacie były wyposażone w układ monitorowania ciśnienia w oponach. Użytkownicy są świadomi tego wymogu. W tym artykule zapoznamy Czytelnika z poszczególnymi typami czujników ciśnienia i metodami ich montażu.

Zimowe awarie akumulatorów powoduje… upalne lato

Tegoroczne upalne lato w znacznym stopniu przyczyni się do zimowych awarii akumulatorów. W poprzednich latach niesprawne akumulatory 12 V odpowiedzialne były za ponad połowę awarii powodujących unieruchomienie pojazdu na drodze. Dotyczy to zarówno pojazdów z silnikiem spalinowym, jak i nowoczesnych pojazdów z napędem elektrycznym. Dlatego też firma Clarios zaleca kierowcom wizytę w najbliższym warsztacie i sprawdzenie […]

Ta marka opon sprzedaje się w Polsce najlepiej wg danych ALZURA Tyre

Sezon na zakupy opon zimowych trwa w najlepsze. ALZURA Tyre24 przeanalizowała zakupy na platformie B2B, gdzie brane były pod uwagę zachowania zamawiających opony zimowe w okresie od 1 września do 15 listopada 2022 roku. Według wyników badań w Polsce najchętniej wybierano takie marki jak Bridgestone, Pirelli i Continental. 

Dębica opublikowała wyniki finansowe

Firma Oponiarska Dębica S.A. opublikowała dane finansowe dotyczące trzeciego kwartału 2022 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 830,8 mln zł i był to wzrost o 51% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk EBIT w III kwartale osiągnął poziom 3,3 mln zł (-55,4%), a zysk netto był na poziomie 3,6 mln zł (-10%). Z kolei […]

Nokian Tyres plc zainwestuje w całkowicie nową fabrykę w Rumunii

Zarząd spółki Nokian Tyres podjął decyzję o inwestycji w nową fabrykę opon dla samochodów osobowych w Rumunii. Nowa fabryka, budowana od podstaw, znajdować się będzie w Oradei na północnym zachodzie Rumunii, niedaleko granicy węgierskiej.

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.