Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
08:54 Szkolenia firmy BETiS – maj 2024 08:53 Kolejny sezon akcji bezpłatnej kontroli amortyzatorów 17.04 Konkurs Hengst 17.04 Ewolucja w Klimatyzacji Samochodowej: urządzenia WAECO na R456a czyli zamiennik dla R134a oraz rozwiązania do obsługi R744. 17.04 Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

Opony

Opony wielosezonowe zdobywają polski rynek – czy to dobrze? Wywiad.

Badanie przeprowadzone przez firmy Continental oraz InsightOut Lab wskazuje, że już ponad 1/4 kierowców użytkuje opony całoroczne. Wzrost popularności tego typu ogumienia wynika z kilku przyczyn. Czy jednak obserwowany trend nie przyczynia się do spadku poziomu bezpieczeństwa na drogach? Na to i inne pytania odpowiedział Piotr Snakowski, Dyrektor Marketingu Continental Opony Polska.

Wyniki badania na temat preferencji kierowców w zakresie opon całorocznych

27% badanych kierowców jeździ na oponach całorocznych. ¾ tej grupy uważa, że są one bezpieczne także zimą poza miastem. Kierowcy posiadający opony całoroczne oraz ci z „sezonówkami” nieco inaczej podchodzą do kontroli stanu ogumienia w swoich autach.

Podwyżki w serwisach wulkanizacyjnych. Rosną stawki wymiany opon.

Rywalizacja cenowa wśród warsztatów świadczących usługi w zakresie wymiany opon opiera się inflacji i zmianie rynkowych trendów. Tej jesieni ceny podstawowych usług będą znacznie wyższe niż rok temu.

Goodyear wprowadza na rynek nową oponę zimową UltraGrip Performance 3

Goodyear wprowadza na rynek kolejną generację popularnej linii opon zimowych UltraGrip. Założenia, którymi kierowali się jego projektanci, to coraz bardziej nieprzewidywalna aura w okresie jesienno-zimowym. Dlatego opony zostały zoptymalizowane nie tylko pod kątem typowych warunków zimowych, ale także możliwie wysokiego bezpieczeństwa na mokrej i suchej nawierzchni. Jakie rozwiązania wykorzystuje nowy model marki Goodyear?

Jak przygotować warsztat na sezon zmiany opon? Rozmawiamy z ekspertem.

W opinii kierowców, sezon przekładkowy to prawdziwe żniwa dla warsztatów samochodowych. W rzeczywistości, aby dobrze zarobić na usłudze wymiany opon, warsztaty muszą spełnić szereg wymagań, stawianych dziś przez coraz bardziej konkurencyjny rynek. Porozmawialiśmy na ten temat z ekspertem, na co dzień zajmującym się prowadzeniem szkoleń z wymiany i napraw ogumienia.

Nowy symbol na oponach Pirelli. Jak wygląda i co oznacza?

Pirelli stworzyło indywidualne logo dla opon, które zawierają co najmniej 50% materiałów pochodzenia biologicznego i z recyklingu. Oznaczenie przedstawiające dwie strzałki w okręgu będzie stosowane w nowych produktach. Ma ono podkreślać zaangażowanie Pirelli w ochronę środowiska.

Polski producent opon wciąż poprawia swoje wyniki finansowe. Czy pożar wpłynie na przyszłe przychody?

Dębica – polski producent opon- opublikowała wyniki finansowe za pierwsze pół 2023. roku. Pomimo ciężkiej sytuacji rynkowej spółka wciąż odnotowuje zyski. Pod koniec sierpnia w fabryce opon Dębicy miejsce miał pożar. Czy wpłynie on na wyniki finansowe za trzeci kwartał?

Najnowszą oponę koncepcyjną od Continental zaprojektowano z myślą o ruchu miejskim

Conti CityPlus zaprezentowana na targach IAA Mobility jest oponą, którą projektanci stworzyli z myślą o elektrycznych samochodach poruszających się w znacznej większości lub wyłącznie po mieście. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom producent deklaruje zmniejszenie zużycia energii o nawet o 10%.

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.