Menu

Opony

Zimowe awarie akumulatorów powoduje… upalne lato

Tegoroczne upalne lato w znacznym stopniu przyczyni się do zimowych awarii akumulatorów. W poprzednich latach niesprawne akumulatory 12 V odpowiedzialne były za ponad połowę awarii powodujących unieruchomienie pojazdu na drodze. Dotyczy to zarówno pojazdów z silnikiem spalinowym, jak i nowoczesnych pojazdów z napędem elektrycznym. Dlatego też firma Clarios zaleca kierowcom wizytę w najbliższym warsztacie i sprawdzenie […]

Ta marka opon sprzedaje się w Polsce najlepiej wg danych ALZURA Tyre

Sezon na zakupy opon zimowych trwa w najlepsze. ALZURA Tyre24 przeanalizowała zakupy na platformie B2B, gdzie brane były pod uwagę zachowania zamawiających opony zimowe w okresie od 1 września do 15 listopada 2022 roku. Według wyników badań w Polsce najchętniej wybierano takie marki jak Bridgestone, Pirelli i Continental. 

Dębica opublikowała wyniki finansowe

Firma Oponiarska Dębica S.A. opublikowała dane finansowe dotyczące trzeciego kwartału 2022 r. Przychody ze sprzedaży wyniosły 830,8 mln zł i był to wzrost o 51% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zysk EBIT w III kwartale osiągnął poziom 3,3 mln zł (-55,4%), a zysk netto był na poziomie 3,6 mln zł (-10%). Z kolei […]

Nokian Tyres plc zainwestuje w całkowicie nową fabrykę w Rumunii

Zarząd spółki Nokian Tyres podjął decyzję o inwestycji w nową fabrykę opon dla samochodów osobowych w Rumunii. Nowa fabryka, budowana od podstaw, znajdować się będzie w Oradei na północnym zachodzie Rumunii, niedaleko granicy węgierskiej.

Szkolenia Bosch w listopadzie

W listopadzie firma Bosch przygotowała w swoim Centrum Szkoleniowym w Warszawie bogatą ofertę szkoleń. Poruszają one różną tematykę dotyczącą napraw samochodów osobowych. Wszelkie szczegóły na ten temat zawiera poniższa tabela.

O motoryzacji bez cenzury – piąty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

W najnowszym odcinku podcastu redaktorzy portalu Warsztatowiec.info poruszyli temat postępującej autonomizacji pojazdów i przyszłości z nią związanej. Nieco miejsca poświęcono także zbliżającemu się sezonowi wymiany opon i ujawniono, w jakim terminie przypada Dzień Wulkanizatora.

Opony – jak są zbudowane i jak ewoluowały?

Niedobór surowców i inne problemy gospodarcze wpłynęły na ceny opon do samochodów pasażerskich i ciężarowych, na których wielu kierowców stara się zaoszczędzić. W tym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę właśnie na opony – element bodaj najważniejszy w całym podwoziu.

Czy większa opona jest lepsza? – na to pytanie odpowie Porsche

Międzynarodowy koncern oponiarski Michelin produkuje opony Pilot Sport 4S NAO do Porsche 911 Carrera generacji 992. Porsche 911 Carrera 992 oryginalnie jest wyposażone w 19-calowe opony z przodu i 20-calowe z tyłu. Porównując różne osiągi techniczne, specjaliści z portalu Tyre Reviews starają się odpowiedzieć na pytanie, czy opona większa o 1 cal na obu osiach […]

Czy opony o niskim oporze toczenia faktycznie zużywają mniej paliwa?

Serwis internetowy Tyre Reviews zbadał zależność między zużyciem paliwa a typami opon. Wyniki można obejrzeć w poniższym nagraniu YouTube autorstwa Jonathana Bensona.

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.