Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.05 Nowość w ofercie Nittery 24.05 Konkurs Hengst – wyniki 23.05 Nowy kompresor klimatyzacji w ofercie BORG Automotive Reman 23.05 W Stambule wybrano nowy zarząd FIGIEFA. Zasiądzie w nim przedstawiciel Polski. 22.05 Jak się “robi” downsizing? Wyjaśnia Dr.Motor Automotive.

Opony

Polski producent opon wciąż poprawia swoje wyniki finansowe. Czy pożar wpłynie na przyszłe przychody?

Dębica – polski producent opon- opublikowała wyniki finansowe za pierwsze pół 2023. roku. Pomimo ciężkiej sytuacji rynkowej spółka wciąż odnotowuje zyski. Pod koniec sierpnia w fabryce opon Dębicy miejsce miał pożar. Czy wpłynie on na wyniki finansowe za trzeci kwartał?

Najnowszą oponę koncepcyjną od Continental zaprojektowano z myślą o ruchu miejskim

Conti CityPlus zaprezentowana na targach IAA Mobility jest oponą, którą projektanci stworzyli z myślą o elektrycznych samochodach poruszających się w znacznej większości lub wyłącznie po mieście. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom producent deklaruje zmniejszenie zużycia energii o nawet o 10%.

W Olsztynie wystartuje akcja charytatywna “Kilometry Pomocy Michelin 2023”

W sobotę 9 września na Plaży Miejskiej w Olsztynie startują „Kilometry Pomocy Michelin” – charytatywna impreza sportowa dla biegaczy, rowerzystów i chodziarzy, którzy będą wspólnie pokonywać kilometry, by wyposażyć Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie w nowoczesny mobilny ultrasonograf.

ELECTRIC FIT™ – specjalne oznaczenie opon do samochodów elektrycznych wprowadzone przez producenta

Aby pomóc w doborze ogumienia do coraz liczniej spotykanych na rynku samochodów elektrycznych, jeden z producentów opon wprowadza specjalne oznaczenie. Będzie ono świadczyć o kompatybilności danego modelu opony z EV (electric vehicles).

Jak wyeliminować zjawisko „ściągania samochodu”?

Moog – specjalista w produkcji zawieszeń – zwraca uwagę na problem „ściągania samochodu” w prawo lub w lewo. Firma tłumaczy skąd bierze się to niebezpieczne zjawisko i podpowiada, jak sobie z nim poradzić.

Badanie wykazało, że większość kierowców nie poradziłaby sobie z przebitą oponą na drodze

Badanie przeprowadzone na zlecenie Apollo Tyres wykazało, że zdecydowana większość europejskich kierowców nie próbowałaby samodzielnie poradzić sobie z przebitą oponą na drodze. Tylko 46% twierdzi, że skorzystałoby z koła zapasowego, które ma na wyposażeniu auta lub z zestawu naprawczego, natomiast 32% twierdzi, że zamiast tego wezwałoby pomoc drogową, a 16% zwróciłoby się o pomoc do […]

Wspólne szkolenia Inter Cars i Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego

Akademia Oponiarska – powołana i prowadzona przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) rozpoczęła współpracę z Inter Cars, liderem rynku aftermarket. Szkolenia z obsługi opon osobowych, ciężarowych i motocyklowych będą prowadzone przez trenerów Akademii w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie pod Warszawą oraz w siedzibie PZPO w Piechaninie pod Poznaniem.

Odbiór zużytych opon i ich recykling – jak to wygląda w praktyce? Wywiad z wiceprezesem Grupy Recykl.

Na polski rynek trafia rocznie prawie 200 tys. ton opon. Proces odbioru z rynku zużytego ogumienia nie jest prosty, o czym doskonale wiedzą warsztaty samochodowe. Firma Recykl SA od lat zajmuje się recyklingiem opon. O szczegółach i wyzwaniach tego sektora rynku opowiedział nam Maciej Jasiewicz, Wiceprezes Grupy Recykl S.A.

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.