Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 19.07 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 18.07 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych.

Elektromobilność

Polski startup naprawiający baterie do elektryków dołączył do FAAS

Firma EVorkshop jest jedną z pierwszych w Polsce, zajmujących się naprawami baterii samochodów elektrycznych. Działalność startupu będzie teraz wspierać ważna branżowa organizacja FAAS.

Wyzwania stojące przed uszczelkami układu chłodzenia w samochodach elektrycznych

Układy zarządzania temperaturą w samochodach elektrycznych wymagają stosowania czynnika chłodniczego R744 (CO2). Czynnik ten stanowi wyzwanie dla uszczelnień stosowanych w tego typu układach. Firma Hutchinson opracowała materiał, który sprosta tym wyzwaniom w samochodach grupy VAG.

Z tego powodu kierowcy elektryków są niezadowoleni. Dlaczego i tak wolą EV?

Blisko 80% europejskich kierowców poruszających się samochodami elektrycznymi, preferuje tę formę napędu od tradycyjnych silników spalinowych. Są oni więc w opozycji do kierowców w USA, wśród których blisko połowa planuje przesiadkę z powrotem do samochodu spalinowego.

Kierowcy elektryków dostają mandaty za parkowanie w wyznaczonych miejscach. Dlaczego?

Zdawać by się mogło, że parkowanie samochodami elektrycznymi jest łatwiejsze niż spalinowymi, ze względy na liczne przywileje i specjalnie wyznaczone miejsca parkingowe. Okazuje się, że mieszkańcy Poznania regularnie otrzymują mandaty za parkowanie w wyznaczonych do tego celu miejscach. Dlaczego tak się dzieje? Czy mieszkańcy innych miast powinni mieć się na baczności?

Konferencja sieci warsztatowych odbyła się w Zakopanem

W hotelu Nosalowy Dwór Resort & Spa, odbyła się coroczna Konferencja Sieci EuroWarsztat i NexDrive.

Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie

Międzynarodowe stowarzyszenie CLEPA, reprezentujące ponad 120 dostawców części, systemów i innych rozwiązań technologicznych z branży motoryzacyjnej, wybrało Warszawę jako miejsce organizacji walnego zgromadzenia swoich członków. Niejako przy okazji tego wydarzenia, ze wsparciem polskiej organizacji SDCM, zorganizowano także konferencję z panelami dyskusyjnymi, dotyczącymi roli polskiego przemysłu motoryzacyjnego oraz aktualnych wyzwań rynkowych.

Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców.

Samochody elektryczne zdominują rynek? Okazuje się, że wielu kierowców takich pojazdów może mieć zupełnie inne zdanie na ten temat. Przeprowadzono badanie, którego wynik może zaskoczyć.

Zanurzyli silnik pojazdu elektrycznego w wodzie. Co się stało? [FILM]

Co się stanie z silnikiem pojazdu elektrycznego, jeśli zostanie zanurzony w wodzie, na głębokość 2 metrów? Ten nietypowy test przeprowadzono podczas specjalnego pokazu w centrum badawczo-rozwojowym producenta pojazdów.

W jaki sposób wzrost popularności samochodów elektrycznych wpływa na działalność warsztatów samochodowych? Czy dotychczasowe stanowiska pracy są zagrożone? Jakich nowych kompetencji wymaga serwisowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną? O tym przeczytasz w dziale “Elektromobilność”. Jest on odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektromobilnością i zmianą lub rozszerzeniem profilu działalności wielu warsztatów samochodowych. 

Znajdziesz tu rzetelne i aktualne informacje dotyczące samochodów elektrycznych, baterii i innych komponentów niezbędnych do ich prawidłowego działania i serwisowania.