Menu

Samochody elektryczne

Mobilność nowej generacji rodzi się w Polsce – wizyta w centrum inżynieryjnym ZF w Częstochowie

Wzmianka o centrach inżynieryjnych, w których opracowywane są prototypowe technologie dla samochodów przyszłości przywołuje na myśl raczej biurowce w Dolinie Krzemowej, a nie kompleks budynków nieopodal Jasnej Góry. Fakty są jednak takie, że jeden ze światowych, motoryzacyjnych liderów technologicznych to właśnie w naszym kraju opracowuje radary, komputery pokładowe czy kamery i czujniki systemów ADAS. Byliśmy […]

Ogniwa paliwowe – w jaki sposób wodór może napędzać samochód?

Choć urządzenie noszące miano „ogniwa paliwowego” jest elementem jednego z najbardziej imponujących alternatywnych układów napędowych, to przeciętny kierowca wie o nim niewiele. Jednym z powodów jest mała popularność tego rozwiązania, a z drugim nieznajomość zastosowanej w nim technologii. Celem artykułu jest właśnie wypełnienie tej luki wiedzy.

Podsumowanie Forum Technologii H2POLAND – czy wodorowa rewolucja nadchodzi?

Tegoroczne 2. Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND – zgodnie z przewidywaniami – okazało się przestrzenią do współpracy dla biznesu, nauki, administracji rządowej, lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych. To, co oddało cele Forum i jednocześnie wskazało kierunki na przyszłość, to bezpieczeństwo energetyczne, środowisko oraz ewolucja.

Nowa firma zaoferuje ładowarki do elektryków klientom biznesowym z Polski

Enefit, spółka należąca do estońskiej, państwowej grupy Eesti Energia zaoferuje swoim klientom biznesowym w Polsce możliwość zakupu oraz wynajmu nowoczesnych ładowarek do samochodów elektrycznych. Firma będzie też rozwijać publiczną sieć ładowania dostępną dla floty samochodów elektrycznych w Polsce.

Światowa elektromobilność w zagrożeniu: czy samochody elektryczne staną przed kryzysem surowcowym?

Nakaz sprzedaży wyłącznie samochodów neutralnych klimatycznie już w 2035 roku. Na świecie wytwarza się jednak opozycja przeciwko takim ruchom. Japoński producent samochodów twierdzi, że ziemskie zasoby surowcowe nie zaspokoją zapotrzebowania producentów baterii, a także energii elektrycznej. Możemy liczyć na zmianę planów Unii Europejskiej odnośnie transportu drogowego? Czy jest wciąż nadzieja dla silników spalinowych?

Czy można otworzyć niezależny serwis samochodowy marki Tesla w Polsce?

Samochody elektryczne marki Tesla są, jak na polskie warunki, bardzo drogie. Pomimo tego, można je coraz częściej spotkać na drogach. Do naszego kraju trafia też wiele używanych Tesli. W USA i kilku europejskich krajach działają już niezależne warsztaty, w których można dokonać przeglądu i naprawy samochodu Tesla. Czy można otworzyć taki warsztat w Polsce?

UFI Filters wkracza w produkcję podzespołów do samochodów elektrycznych

Układy obecne w samochodach elektrycznych, mimo że w pewnym stopniu podobne, to jednak odmienne od układów w samochodach spalinowych. Marka UFI Filters podjęła współpracę z producentem samochodów elektrycznych, dla którego będzie produkować chłodnice e-osi.

EV Experience – otwarte testy samochodów elektrycznych już za kilka dni

Ponad 2 000 jazd testowych najnowszymi pojazdami elektrycznymi dostępnymi na polskim rynku to element programu wydarzenia EV Experience, które odbędzie się już w dniach 26-27 maja na Torze Modlin, pod Warszawą.

Wyjątki od zakazu sprzedaży aut spalinowych po 2035 r.

Od miesięcy media rozpisują się o zakazie sprzedaży aut spalinowych, który ma zacząć obowiązywać na terenie UE już od 2035 r. Pod koniec marca br. Komisja Europejska ogłosiła swoje stanowisko w tej sprawie. I wtedy okazało się, że wyjątki od zakazu sprzedaży aut spalinowych po 2035 r. będą liczniejsze, niż się wszystkim wydawało.  

Holowanie pojazdami elektrycznymi – czy to jest możliwe? Poradnik Steinhof.

O transformacji transportu na elektryczny słychać od dawna. Czy elektryki mogą już teraz zastąpić auta spalinowe w każdej kwestii? Weźmy na przykład holowanie – przyczepy czy innego pojazdu, który zatrzymał się na drodze. Awaria, pusty bak (albo akumulator), przewóz mebli na działkę, motocykla… – czy samochody elektryczne są przewidziane do holowania i bycia holowanymi? Firma […]

Samochody elektryczne to, czy tego chcemy czy nie, przyszłość motoryzacji. Już wkrótce osobowe pojazdy posiadające silnik elektryczny będą jedynymi, które można legalnie produkować i sprzedawać. Aby jednak samochód elektryczny mógł być eksploatowany potrzebne są ładowarki do samochodów elektrycznych – zarówno te dostępne w przestrzeni publicznej, jak i ładowarki domowe. Szybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych potrafią w krótkim czasie zwiększyć zasięg aut EV, dlatego rozwój ich infrastruktury wydaje się kluczowy dla rozwoju motoryzacji. Poznaj rynek samochodów elektrycznych, części do nich i urządzenia służące do obsługi tego typu pojazdów. W tej kategorii znajdziesz przydatne artykuły.