Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Samochody elektryczne

W Polsce powstanie zakład recyklingu akumulatorów do samochodów elektrycznych

Niedawno powstała spółka AE Elemental będzie prowadziła zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych do samochodów i innych pojazdów z napędem elektrycznym. Gdzie prowadzony będzie recykling? Kto stoi za przedsięwzięciem?

Zmiany w polskim oddziale Shell

Zmieniają się stanowiska kierownicze w polskim oddziale Shell. Za co będą odpowiedzialne nowe osoby i jaką rolę będą pełniły?

Czy Polskę i Polaków stać na samochody elektryczne? MotoFocus TV.

Samochody elektryczne w Polsce to nadal nisza. Co czeka kierowców jak i przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej w kontekście unijnych regulacji – w tym zakazu produkcji aut spalinowych od 2035 r.? Na pytania Witolda Hańczki odpowiada Maciej Mazur, prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Cyfrowe i zrównoważone rozwiązania dla konkurencyjnego rynku – zapowiedź konferencji CLEPA Aftermarket 2024

Ubiegłoroczna edycja konferencji CLEPA Aftermarket dotyczyła dostępu do danych zbieranych i przetwarzanych przez pojazdy. Tym razem więcej uwagi zostanie poświęcone rozwiązaniom, które mają zapewnić wtórnemu rynkowi motoryzacyjnemu konkurencyjność względem oferty i działań producentów pojazdów.

Pierwsza elektryczna zadyszka? UE wyprodukuje mniej elektryków niż zakładano.

W 2024 r. kraje UE mają zamiar wyprodukować łącznie 2,6 mln pojazdów elektrycznych, co oznacza wzrost o 35% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jest on jednak niższy od wcześniejszych szacunków. Wstępne prognozy z 2021 r. przewidywały, że UE wyprodukuje ponad trzy miliony pojazdów elektrycznych.

Więcej pieniędzy na kształcenie mechaników – zapowiedź ministerstwa

Minister Edukacji ogłosił prognozę zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Jej celem jest wskazanie, w jakim kierunku powinna rozwijać się oferta szkolnictwa branżowego. Szkoły oraz przedsiębiorcy kształcący w zawodach ocenionych jako szczególnie potrzebne uzyskają wyższe subwencje.

Hankook zaprezentował wyniki finansowe za 2023 rok

Producent opon, firma Hankook, na podstawie skonsolidowanych wyników finansowych ogłosiła sprzedaż za rok 2023 w wysokości 8 939,6 mld KRW (ok. 6 329,5 mln EUR) oraz zysk operacyjny w wysokości 1 327,9 mld KRW (ok. 940,1 mln EUR).

Czy można utrzymać się z prowadzenia serwisu aut elektrycznych? MotoFocus TV.

Czy w Polsce funkcjonują niezależne warsztaty specjalizujące się w naprawach aut elektrycznych? Tak. Współwłaścicielem kilku z nich jest Bartosz Jeziorański z firmy EV Repair Network, który odpowiedział na liczne pytania naszego prowadzącego, Witolda Hańczki w nowym odcinku programu MotoFocus TV. 

Samochody elektryczne to, czy tego chcemy czy nie, przyszłość motoryzacji. Już wkrótce osobowe pojazdy posiadające silnik elektryczny będą jedynymi, które można legalnie produkować i sprzedawać. Aby jednak samochód elektryczny mógł być eksploatowany potrzebne są ładowarki do samochodów elektrycznych – zarówno te dostępne w przestrzeni publicznej, jak i ładowarki domowe. Szybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych potrafią w krótkim czasie zwiększyć zasięg aut EV, dlatego rozwój ich infrastruktury wydaje się kluczowy dla rozwoju motoryzacji. Poznaj rynek samochodów elektrycznych, części do nich i urządzenia służące do obsługi tego typu pojazdów. W tej kategorii znajdziesz przydatne artykuły.