Menu

Samochody elektryczne

Partnerstwo ZF i Wolfspeed w celu wspierania postępu elektromobilności

Firma Wolfspeed oraz ZF ogłosiły strategiczne partnerstwo obejmujące utworzenie wspólnego ośrodka badawczo-rozwojowego, którego celem będzie wspieranie postępu w dziedzinie systemów i urządzeń z węglika krzemu dla zastosowań mobilnych, przemysłowych i energetycznych.

Zwijadło do ładowania samochodów elektrycznych dostępne w Elwico

W ofercie firmy Elwico pojawiła się nowość. Jest to zwijadło do ładowania samochodów elektrycznych z przewodem ładującym długości 4+1 m.

Jak zbudowana jest bateria w samochodzie elektrycznym?

Każda rozmowa o magazynowaniu energii w pojazdach o napędzie alternatywnym obraca się wokół ogniw litowo-jonowych. Prawda jest jednak taka, że są one tylko jedną z wielu części baterii. Poza nimi jest tam jeszcze wiele elementów, o których bardzo rzadko się wspomina. W tym artykule wyjaśnimy, jak zbudowany jest akumulator, od ogniw po obudowę zewnętrzną.

Co czeka branżę warsztatową w 2023 r. według ekspertów Q Service Castrol

Eksperci sieci Q Service Castrol przedstawili swoje prognozy dotyczące rynku napraw pojazdów w 2023 r. Wskazali także, z jakimi wyzwaniami będzie się mierzyć branża.

Infotainment, czyli systemy informacyjno-rozrywkowe w pojazdach i ich rola w dzisiejszej motoryzacji

O samochodowych systemach informacyjno-rozrywkowych słyszy się coraz więcej. Dobrze wyposażone pod tym kątem pojazdy lepiej trzymają cenę na rynku wtórnym. To nie przypadek. Dzisiaj przyjrzymy się systemom poszczególnych producentów i przybliżymy nieco związane z nimi podstawowe pojęcia.

Czy recykling baterii samochodów elektrycznych stanie się problemem rynku?

Jednym z największych zarzutów wobec samochodów o napędzie elektrycznym, które wkrótce mają zawładnąć rynkiem motoryzacyjnym jest problem z ekologiczną utylizacją baterii. Technologia ta, która nazywana jest „zieloną,” za kilkadziesiąt lat będzie stanowić większy problem dla środowiska niż pojazdy spalinowe. W tym artykule wyjaśniamy, na ile to twierdzenie pokrywa się z rzeczywistością.

Polska firma z receptą na niedobór stacji ładowania

W Polsce funkcjonuje obecnie ponad 2,5 tys. ogólnodostępnych stacji ładowania. Niestety, rozwój infrastruktury nie nadąża za wzrostem liczby aut elektrycznych, w rezultacie czego rośnie dysproporcja pomiędzy liczbą „elektryków” a ładowarek. Krakowska firma Copernic GO twierdzi, że ma pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Podgrzewane pasy bezpieczeństwa – nowa technologia ZF

Grupa ZF opracowała technologię podgrzewanych pasów bezpieczeństwa dla pojazdów elektrycznych. Pozwala ona zmniejszyć ilość energii zużywanej na ogrzewanie pojazdu – zwłaszcza w połączeniu z innymi ogrzewaczami kontaktowymi, takimi jak podgrzewacze siedzeń. Podczas niskich temperatur system może zwiększyć zasięg nawet o 15 procent poprzez zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzania wnętrza pojazdu.

Delphi Technologies startuje z programem Masters of Motion

Delphi Technologies, marka należąca do BorgWarner Inc., rozpoczęła kampanię, która ma na celu wsparcie warsztatów i mechaników. Zadaniem Masters of Motion jest proaktywne zaangażowanie się w działalność warsztatów w nowej rzeczywistości.

Cisza to nieoczekiwane źródło zagrożenia. Samochodowe generatory dźwięku.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat nastąpił ogromny postęp w rozwoju samochodów elektrycznych pod wpływem czynników zarówno technicznych, jak i politycznych. Nowa (choć nie aż tak bardzo) technologia z pewnością wpasowała się w rynek i w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat może go zupełnie zdominować. Istnieją jednak problemy, z których część wymaga pilnego rozwiązania w przypadku pojazdów […]

Samochody elektryczne to, czy tego chcemy czy nie, przyszłość motoryzacji. Już wkrótce osobowe pojazdy posiadające silnik elektryczny będą jedynymi, które można legalnie produkować i sprzedawać. Aby jednak samochód elektryczny mógł być eksploatowany potrzebne są ładowarki do samochodów elektrycznych – zarówno te dostępne w przestrzeni publicznej, jak i ładowarki domowe. Szybkie stacje ładowania samochodów elektrycznych potrafią w krótkim czasie zwiększyć zasięg aut EV, dlatego rozwój ich infrastruktury wydaje się kluczowy dla rozwoju motoryzacji. Poznaj rynek samochodów elektrycznych, części do nich i urządzenia służące do obsługi tego typu pojazdów. W tej kategorii znajdziesz przydatne artykuły.