Menu

Informacje

Konkurs OSRAM: wygraj zestaw retrofitów Konkurs

Konkurs OSRAM: wygraj zestaw retrofitów

3 zestawy retrofitów LEDriving HL Easy (H7) są nagrodą w naszym nowym konkursie, którego patronem została firma OSRAM.

Infotainment, czyli systemy informacyjno-rozrywkowe w pojazdach i ich rola w dzisiejszej motoryzacji

O samochodowych systemach informacyjno-rozrywkowych słyszy się coraz więcej. Dobrze wyposażone pod tym kątem pojazdy lepiej trzymają cenę na rynku wtórnym. To nie przypadek. Dzisiaj przyjrzymy się systemom poszczególnych producentów i przybliżymy nieco związane z nimi podstawowe pojęcia.

O motoryzacji bez cenzury – dziesiąty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Retrofity LED i dotyczące ich przepisy są głównym tematem najnowszego odcinka podcastu, przygotowywanego przez redaktorów portalu Warsztatowiec.info. Redaktorzy rozprawiają się z mitami narosłymi wokół retrofitów, wykorzystywanych w branży automotive.

Strefy zgniotu samochodów osobowych

Większość samochodów posiada element, który trudno zaobserować z zewnątrz, a który w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony pasażerów w nowoczesnych samochodach: strefę zgniotu.

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – ruszają zapisy

Można już zgłaszać swój akces do XII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Finały odbędą się podczas Poznań Motor Show w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2023 r.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce w 2022 r.

W minionym roku w Polsce mieliśmy do czynienia ze spadkiem liczby rejestracji nowych samochodów osobowych i dostawczych (do 3,5 t.). Oznacza to, że delikatne odbicie rynku w 2021 r. były tylko chwilowe. Na wyniku zaważyły jednak problemy, z którymi rynek może się wkrótce uporać.

Shopee kończy działalność w Polsce. Platforma sprzedawała m.in. części i akcesoria samochodowe. Hot News

Shopee kończy działalność w Polsce. Platforma sprzedawała m.in. części i akcesoria samochodowe.

Ku wielkiemu zaskoczeniu klientów, platforma handlu internetowego Shopee Polska poinformowała o zakończeniu działalności. Cała operacja zostanie przeprowadzona z dnia na dzień.

Szkoła z Pszczyny laureatem II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR

Magda Boruta i Mateusz Pudełko z technikum pojazdów samochodowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie zostali laureatami II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR. W ten sposób uczniowie wywalczyli wartościową nagrodę dla swojej szkoły. Jest nią montażownica do opon. Turniej był wydarzeniem towarzyszącym grudniowej konferencji „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i […]

Wizerunek niezależnych warsztatów samochodowych – wideo podcast

W pierwszym odcinku naszego wideo podcastu, Wojciech Tyburski rozmawia z Tomaszem Bębnem – dyrektorem zarządzającym Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych. Tematem rozmowy jest wizerunek niezależnych warsztatów samochodowych, kreowany przez ogólnoinformacyjne media.

Jak działa prędkościomierz samochodowy?

Może się wydawać, że temat pomiaru prędkości pojazdu jest bardzo prosty. W rzeczywistości jednak producenci samochodów muszą uciekać się do wielu sprytnych zabiegów, aby odpowiednio poinformować kierowcę o aktualnej prędkości jazdy. W tym artykule wyjaśniamy, jak działa pomiar prędkości, jakie problemy napotykają producenci i jak sami użytkownicy mogą zaburzyć poprawność wskazań.

Jesteś właścicielem lub pracownikiem warsztatu samochodowego i szukasz sprawdzonego źródła wiedzy dotyczącej części zamiennych,  przepisów, aktualności lub informacji technicznych i poradników? Dobrze trafiłeś! 

U nas znajdziesz najnowsze informacje ze świata motoryzacji i branży warsztatowej. Dział “Informacje” to podstawowe źródło wiedzy każdej osoby związanej z serwisem samochodów.