Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
22.04 W Pszczynie otwarto nowy oddział jednego z dystrybutorów 22.04 Jak bieżnikuje się opony na gorąco? Producent zdradza szczegóły i plany. 22.04 Finał VIII edycji konkursu Young Car Mechanic dobiegł końca – znamy wyniki 22.04 Elektryczna rewolucja w twoim warsztacie: serwis klimatyzacji dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych 22.04 Jak poprawnie magazynować i testować elektryczne wentylatory i sprzęgła od Visco?

Informacje

Mariaż NEXUS i Stellantis – co z niego wyniknie? Wywiad z dyrektorem generalnym NEXUS, Gaëlem Escribe.

Ogłoszona niedawno informacja o podjęciu ścisłej współpracy pomiędzy NEXUS Automotive International – globalną grupą zakupową w branży części zamiennych a koncernem Stellantis – jednym z największych na świecie producentów samochodów, zadziwiła wielu uczestników rynku motoryzacyjnego. Na czym będzie polegać ta kooperacja oraz jaki ma związek z rozwojem marki własnej NEXUS – DRIVE+? Między innymi o […]

Jak rozwiązać problem z brakiem pracowników w branży automotive? Trzeba złamać stereotypy.

W branży motoryzacyjnej coraz częściej słyszy się o braku wykwalifikowanych rąk do pracy. W związku z tym pracodawcy szukają nowych sposobów na uzupełnienie braków w kadrach. Jakie widzą potencjalne rozwiązanie swoich problemów?

Gigant oponiarski rezygnuje z produkcji w Polsce

Francuski lider branży oponiarskiej, który prowadzi fabrykę w Olsztynie, zdecydował się na przeniesienie produkcji jednego z segmentów opon. Jest to trzecia tego typu decyzja w naszym regionie. Dlaczego wycofuje produkcję z Polski?

Konkurs Hengst

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, którego patronem została marka Hengst.

Jedna, kilka czy wiele marek? Jak naprawiają europejskie warsztaty.

Naprawa wielu marek samochodów w jednym warsztacie wiąże się z koniecznością zdobycia szerokiej wiedzy oraz dużej ilości narzędzi specjalnych. Z drugiej strony wszechstronność zapewnia serwisom samochodowym stały napływ klientów. Jak do tematu obsługi wielu marek podchodzą warsztaty w Europie?

We Wrocławiu powstają pompy hamulcowe do połowy nowych samochodów produkowanych w EU

Fabryka Robert Bosch w Mirkowie pod Wrocławiem przeszła w ostatnim czasie rozbudowę. Z okazji uroczystego otwarcia nowego magazynu fabryki podzespołów do układów hamulcowych, nasza redakcja otrzymała zaproszenie na zwiedzenie obiektu zwieńczone prezentacją nowoczesnego magazynu. Jak wygląda ta nowoczesna fabryka?

Zawieszenie pneumatyczne w samochodzie elektrycznym. Czym się różni od standardowego?

Pneumatyczne zawieszenie stosowane jest zarówno w pojazdach elektrycznych jak i tradycyjnych samochodach spalinowych. Jakie różnice występują pomiędzy układami zawieszenia w tych pojazdach?

Powstało nowe narzędzie dla osób szukających pracy w branży motoryzacyjnej

Kluczem do zarządzania zasobami ludzkimi są niewątpliwie skuteczne narzędzia rekrutacyjne. Jednym z nich jest nowopowstały portal motoryzacyjny – pracamotoryzacja.pl. To portal skierowany równie do specjalistów, ale także do osób dopiero startujących w branży motoryzacyjnej.

Konkurs Delphi – wyniki

Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, którego patronem została marka Delphi.

Co zrobić, żeby było więcej młodych mechaników? Pojawiają się nowe inicjatywy.

Przedstawicieli branży warsztatowej są zmuszeni do szukania młodych utalentowanych mechaników, którzy są chętni do pracy. Spowodowane jest to ciężką sytuacją na rynku pracy i znikomą ilością wykwalifikowanych mechaników. Nie brakuje za to ogłoszeń z ofertami o pracę. Z tego powodu pracownicy są poszukiwani w niekonwencjonalny sposób. Jednym z nowych pomysłów jest konkurs Young Car Mechanic.

Jesteś właścicielem lub pracownikiem warsztatu samochodowego i szukasz sprawdzonego źródła wiedzy dotyczącej części zamiennych,  przepisów, aktualności lub informacji technicznych i poradników? Dobrze trafiłeś! 

U nas znajdziesz najnowsze informacje ze świata motoryzacji i branży warsztatowej. Dział “Informacje” to podstawowe źródło wiedzy każdej osoby związanej z serwisem samochodów.