Menu

Informacje

Nowa siedziba Centrum Technicznego BorgWarner Kraków zostanie uruchomiona jesienią tego roku

W październiku 2023 roku Centrum techniczne BorgWarner w Krakowie zostanie przeniesione do nowej siedziby. Jest to obiekt przystosowany do opracowywania najnowocześniejszych technologii związanych z przemysłem motoryzacyjnym.

Kärcher prezentuje nowy model portalowej myjni samochodowej

Portalowe myjnie samochodowe swoją popularność zawdzięczają łatwości mycia samochodu, braku konieczności ciągłej obsługi oraz niskie koszty utrzymania. Nowa myjnia, którą zaprezentowała marka Kärcher wyróżnia się dodatkowo kompaktowymi rozmiarami i wymaga mniejszej hali.

Oleksowicz i Franke o niezależnym rynku

Polski niezależny rynek motoryzacyjny to niezwykły fenomen. Ponad 30 lat temu na gruzach upadłej socjalistycznej gospodarki planowej pojawiły się małe, prywatne biznesy, które wyrosły na wielkie i prężne przedsiębiorstwa. Wraz z nimi rozwijały się niezależne warsztaty.

Otwarto nową jednostkę grupy Brembo – Brembo Solutions

Brembo Solutions swtorzono aby dostarczać innowacje technologiczne klientom biznesowym. Opiera się ono na podejściu AI•Doing, które łączy doświadczenie Brembo w zakresie sztucznej inteligencji z jej zastosowaniem w przemyśle.

Jak europejskie warsztaty zmieniły swoje ceny usług w obliczu rosnącej inflacji?

Sytuacja gospodarcza i rosnąca w wielu krajach Europy inflacja jest powodem podnoszenia cen. Badanie dotyczące zmian w cenach usług warsztatów przeprowadzone przez MotoFocus na przełomie 2022 i 2023 roku pokazuje reakcję firm z branży na zaistniałą sytuację. Jak zmieniły się cenniki usług warsztatów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz w przykładowych państwach na zachodzie kontynentu?

Konkurs Q8Oils – wyniki

Dziękujemy za udział w konkursie, którego patronem została firma Q8Oils. Aby zagrać, należało wykazać się kreatywnością i wyznaczyć kompana Pudzianowi.

Dębica przedstawiła wyniki za pierwszy kwartał – zmiana r/r jest wyraźna

Firma Oponiarska Dębica S.A. przedstawiła wyniki uzyskane w I kwartale 2023 r. Zmiany w stosunku do analogicznego okresu w poprzednim roku są szczególnie wysokie w zysku netto oraz zysku z działalności operacyjnej (EBIT). Ich wzrosty można określić jako nadzwyczajne. Wzrosły też przychody ze sprzedaży, jednak jest to „tylko” kilkanaście procent w porównaniu do wielokrotnie wyższego […]

II edycja ogólnopolskiego konkursu AUTO FACHMAN dobiegła końca. Znamy już najlepszych młodocianych mechaników w kraju.

9 maja 2023 roku odbył się finał II edycji konkursu dla uczniów samochodowych techników i szkół branżowych. W tegorocznym konkursie AUTO FACHMAN rywalizowały między sobą dwuosobowe zespoły. Sponsorami nagród w konkursie byli czołowi producenci części samochodowych, a patronat medialny objął portal MotoFocus.pl.

MotoFocus TV: Chcą podnieść opłatę za przeglądy aut o 85%. Dlaczego?

Czy środowisko stacji kontroli pojazdów przygotowuje kolejny PROTEST? Czy czeka nas znaczna podwyżka opłat za badania techniczne? Dlaczego obecna stawka nie zmienia się od 19 lat? Czy system badań technicznych w Polsce potrzebuje reform? Odpowiedzi na te i inne pytania w nowym odcinku MotoFocus TV. Gościem Witolda Hańczki był Marcin Barankiewicz, Prezes Polskiej Izby Stacji […]

Poznaliśmy uczestników krajowego finału międzynarodowego konkursu dla młodych mechaników

Konkurs, o którym mowa to Young Car Mechanic pod patronatem Fundacji Inter Cars. Krajowy finał 7. edycji tego konkursu będzie miał miejsce w dniach 20-21.05.2023. Ogłoszona została lista szkół, które wezmą udział w tegorocznym finale.

Jesteś właścicielem lub pracownikiem warsztatu samochodowego i szukasz sprawdzonego źródła wiedzy dotyczącej części zamiennych,  przepisów, aktualności lub informacji technicznych i poradników? Dobrze trafiłeś! 

U nas znajdziesz najnowsze informacje ze świata motoryzacji i branży warsztatowej. Dział “Informacje” to podstawowe źródło wiedzy każdej osoby związanej z serwisem samochodów.