Menu

Wiadomości rynkowe

Czy doczekamy się silnika spalinowego zgodnego z Euro 7?

Nowe normy emisji w Unii Europejskiej zostaną wkrótce sfinalizowane. Dyrektywa ma formę projektu i choć jest znacznie bardziej pobłażliwa niż pierwotnie planowano, to wśród ekspertów zdania są podzielone, czy ustawodawstwo to nie przekreśla szans na rozwój silników spalinowych. W artykule tym postaramy się omówić to zagadnienie na podstawie obecnie dostępnych informacji.

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 2023 – znamy datę!

Wiadomo już, kiedy odbędzie się tegoroczny, XVIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, organizowany przez Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Handel polsko-brytyjski po Brexicie. Motoryzacja spadła na 2. miejsce

Kontrole celne, procedury na granicach, nowe obowiązki związane z dokumentacją przewozową i deklaracjami pochodzenia produktów – to rzeczywistość, w której polscy eksporterzy i przewoźnicy funkcjonują od momentu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Widać to w wynikach dwustronnej wymiany handlowej, chociaż wciąż producenci z niektórych branż umacniają swoją pozycję na brytyjskim rynku. W kolejnych latach będą […]

Moto-Profil: podsumowanie roku 2022 i prognoza na przyszłość

Przedstawiciele jednego z największych w Polsce dystrybutorów części motoryzacyjnych – firmy Moto-Profil, podsumowali miniony rok oraz podali swoje prognozy na nadchodzące 12 miesięcy.

Części do elektryków tak samo „zielone” jak elektryki

Czy producentom części motoryzacyjnych grozi wykluczenie z rynków finansowych> To możliwe, gdyż w ramach swoich dążeń do kierowania pieniędzy na ekologiczne projekty Bruksela określiła produkcję pojazdów elektrycznych (EV) jako realizującą cele klimatyczne. To samo nie odnosi się jednak bezpośrednio do poszczególnych części i komponentów pojazdów elektrycznych. Ich producenci uważają, że jest to poważne przeoczenie i […]

Kryzys ekonomiczny pomaga rozwojowi ekologicznych technologii – raport Bloomberg

Według najnowszych danych, zeszłoroczny skok cen energii spowodował wzrost inwestycji w sektorze nowych, ekologicznych technologii. W 2022 r. fundusze na start-upy, mające na celu dekarbonizację środowiska, wzrosły o 4% – wynika to z informacji opublikowanych w raporcie BloombergNEF.

Preferencje warsztatów w zakresie wyboru części – wyniki ankiety

Jakie części zamienne wybierać, by interes się kręcił, a klient był zadowolony? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu właścicieli czy też managerów warsztatów naprawczych. Wnioski z naszej ankiety, przeprowadzonej na grupie ponad 400 przedstawicieli warsztatów mogą pomóc w podejmowaniu odpowiednich decyzji w codziennej pracy.

Nowa spółka w obrębie Grupy FORVIA

W ramach grupy FORVIA została powołana do życia nowa spółka MATERI’ACT. Jej zadaniem ma być projektowanie i produkcja materiałów w sposób zrównoważony. . Zarówno pod względem pochodzenia surowców, jak i metody ich obróbki.

Fabryka baterii Grupy Volkswagen w Polsce? Niebawem się dowiemy

Słowacja czy Polska? Gdzie powstanie inwestycja warta ponad 2 miliardy euro? To, którą lokalizację wybierze Grupa Volkswagen, będziemy wiedzieli już na dniach. 

Rumuńskie firmy dołączają do Groupauto CEE

1 stycznia 2023 r. Groupauto CEE podpisało umowy z członkami z Rumunii.

Prowadzisz własny biznes w branży motoryzacji i chcesz być na bieżąco z wiadomościami rynkowymi? Ta kategoria jest dla Ciebie! 

Poznaj rynek części motoryzacyjnych, zobacz wyniki finansowe producentów i dystrybutorów części, zmiany personalne w zarządach firm, przejęcia i reorganizacje firm. Regularnie publikujemy także wyniki sondaży branżowych.

Tworzymy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej. To wiedza niezbędna dla wszystkich osób zawodowo związanych z motoryzacją i branżą warsztatową.