Menu

Wiadomości rynkowe

Sytuacja warsztatów samochodowych na progu roku 2023 – wyniki sondażu

Końcówka roku to dobry czas na poczynienie podsumowań i prognoz, dotyczących sytuacji w branży części i napraw samochodów. To już kolejny rok z rzędu, gdy sytuację w branży określić możemy mianem „niepewnej”. Być może z tego właśnie powodu nasza ankieta cieszyła się dużym powodzeniem – wzięło w niej udział ponad 660 przedstawicieli warsztatów samochodowych, za […]

BorgWarner przejmuje Drivetek AG

BorgWarner ogłosił przejęcie firmy Drivetek AG. Operacja ta ma na celu wsparcie działalności firmy w zakresie wysoko napięciowych wentylatorów i dalszy rozwój przedsiębiorstwa.

Zielony transport – POPiHN przygotowała nowy raport

Zmiana modelu transportu będzie w najbliższych latach kluczowym wyzwaniem dla Polski, m.in. ze względu na politykę Unii Europejskiej oraz inwestycje firm motoryzacyjnych. Otwartym pytaniem pozostaje, w jaki sposób to osiągnąć. Tematowi „zielonej transformacji” poświęcony jest najnowszy raport powstały we współpracy organizacji branżowych związanych z sektorem motoryzacji i transportu.

Nowy dyrektor generalny NGK SPARK PLUG Eastern Europe

Nowym Dyrektorem Generalnym NGK SPARK PLUG EUROPE został pan Tomasz Supady. Funkcja ta obejmuje w  sumie 14 krajów, w tym Polskę, kraje bałtyckie oraz kraje w kierunku południa Europy, aż po Bośnię i Hercegowinę, Rumunię oraz Serbię.

EURO 7 – czyste pojazdy, mieszane uczucia

10 listopada Komisja Europejska opublikowała nową propozycję normy Euro 7. Po raz pierwszy norma Euro dotyczy nie tylko emisji spalin, ale odnosi się również do samochodów elektrycznych. Zainteresowane środowiska przyjęły ją różnie – możemy się spotkać tutaj ze skrajnymi opiniami na jej temat.

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce po 10 miesiącach roku 2022

Rejestracje nowych samochodów osobowych i dostawczych w ostatnich dwóch miesiącach przełamały notowany od dłuższego czasu trend spadkowy. Do wyników sprzedaży z czasów przedpandemicznych wciąż jednak jeszcze bardzo daleko.

Brembo odnotowało duży wzrost przychodów

Dane finansowe porównywane były do wyników z dn. 30 września 2021 r. i wykazują duży wzrost przychodów. W badaniu porównane zostało 9 miesięcy 2022 r. 

Brak pracowników – problemów motoryzacji ciąg dalszy

Branża motoryzacyjna to jedna największych i najszybciej rozwijających się gałęzi europejskiej gospodarki. Bezpośrednio tworzy miliony miejsc pracy, a pośrednio tworzy kilkukrotnie więcej.

Sytuacja na rynku części i napraw na Ukrainie – wywiad z prezesem ELIT-Ukraina

Mimo trwającej wojny, rynek części i napraw samochodowych na Ukrainie musi funkcjonować. Dystrybutorzy, którzy kontynuują tam swoją działalność borykają się z problemami dotąd niespotykanymi. Zachęcamy do przeczytania wywiadu, udzielonego przez Olega Varvarskyiego, CEO ukraińskiego oddziału firmy ELIT – jednego z wiodących dystrybutorów części na tamtym rynku.

Przemysł w dobie kryzysu – najnowsze dane zaprezentowane na Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Sesja otwierająca drugi dzień Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego dotyczyła przemysłu produkcyjnego w branży samochodów i części samochodowych. Przedstawiono na niej aktualne wyniki badań rynku, a także prognozy na przyszłość.

Prowadzisz własny biznes w branży motoryzacji i chcesz być na bieżąco z wiadomościami rynkowymi? Ta kategoria jest dla Ciebie! 

Poznaj rynek części motoryzacyjnych, zobacz wyniki finansowe producentów i dystrybutorów części, zmiany personalne w zarządach firm, przejęcia i reorganizacje firm. Regularnie publikujemy także wyniki sondaży branżowych.

Tworzymy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej. To wiedza niezbędna dla wszystkich osób zawodowo związanych z motoryzacją i branżą warsztatową.