Menu

Wiadomości rynkowe

To nie koniec kryzysu? Wysoka inflacja może mieć skutki w sektorze przedsiębiorstw jeszcze długi czas.

Skutki wysokiej inflacji przedsiębiorcy odczuwać będą co najmniej przez kolejny rok. Jak wielu z nich nie będzie w stanie przetrwać kolejnego roku w niekorzystnych warunkach rynkowych? Ile przedsiębiorstw czeka upadek?

Branża motoryzacyjna po pierwszym kwartale roku 2023 – RAPORT

Przedstawiamy najświeższe dane dotyczące przemysłu, handlu oraz usług w motoryzacji, czyli najnowszą edycję raportu, przygotowywanego przez MotoFocus.pl we współpracy z Santander Bank Polska. Raport dotyczy sytuacji na rynku produkcji i dystrybucji części motoryzacyjnych oraz napraw pojazdów po pierwszym kwartale r. Zawiera zarówno podsumowania jak i prognozy.

BBB Industries – właściciel Budweg Calipers – przejmuje polską firmę

Polska firma zajmująca się produkcją zaawansowanych części samochodowych została wykupiona przez spółkę Budweg Calipers A/S. Jest to strategiczne posunięcie światowej spółki motoryzacyjnej BBB Industries.

Zmiana na szczycie w SDCM – nowy Prezes Zarządu

Za nami kolejne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM). Jak cyklicznie co dwa lata wybrano na nim przedstawicieli władz nowej kadencji, w tym nowego Prezesa Zarządu.

Rzeczpospolita opublikowała ranking 500 największych polskich firm. Jeden z dystrybutorów części pnie się w górę.

Jak co roku w dzienniku „Rzeczpospolita” opublikowano listę 500 największych polskich firm. Firma zajmująca się dystrybucją i sprzedażą części zamiennych awansowała o 2 pozycje względem 2022 roku. O którego dystrybutora chodzi?

Kryzys nie straszny dystrybutorom części? Auto Partner podsumowuje pierwszy kwartał br.

Zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa szukają sposobów, aby pomimo kryzysu osiągać zyski. Auto Partner ogłosił wyniki finansowe za I kwartał 2023 rok. Czy pokonują kryzys? Jakie zabiegi stosują, aby wyrównać walkę?

Kolejne przejęcie LKQ – amerykański gigant ma zgodę na zakup akcji

Sąd Najwyższy kanadyjskiego miasta Quebec wydał ostateczną decyzję, która zatwierdza wcześniej ustalony układ przejęcia przez LKQ Corp. przedsiębiorstwa Uni-Select. Informacje o możliwości takiej transakcji pojawiły się po raz pierwszy 27 lutego. Jaką kwotę LKQ musi przeznaczyć na zakup wszystkich akcji Uni-Select?

Forum H2POLAND w Poznaniu już za kilka dni

Już 16 i 17 maja br., na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się II Środkowoeuropejskie Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, organizowane przez Grupę MTP. Znany jest już szczegółowy program imprezy.

Zawirowania na rynku a cele biznesowe Boscha. Poznaliśmy wyniki spółki w 2022 roku.

Rok 2022 był wymagający dla usługodawców, producentów i zwykłego „Kowalskiego”. W jaki sposób kryzys dotknął giganta na wielu światowych rynkach? Czy w 2023 roku tendencja będzie kontynuowana?

XVII Konferencja Stacje Kontroli Pojazdów 2023 – zapowiedź

Pod koniec maja odbędzie się kolejna edycja konferencji szkoleniowej „Stacje Kontroli Pojazdów – 2023″, organizowanej przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów (PISKP). Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w Zakopanem.

Prowadzisz własny biznes w branży motoryzacji i chcesz być na bieżąco z wiadomościami rynkowymi? Ta kategoria jest dla Ciebie! 

Poznaj rynek części motoryzacyjnych, zobacz wyniki finansowe producentów i dystrybutorów części, zmiany personalne w zarządach firm, przejęcia i reorganizacje firm. Regularnie publikujemy także wyniki sondaży branżowych.

Tworzymy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej. To wiedza niezbędna dla wszystkich osób zawodowo związanych z motoryzacją i branżą warsztatową.