Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
13:32 Nowe oleje Castrol. Mają wydłużyć żywotność silników Euro 7 jednej marki. 19.07 Ozonator od znanego producenta z certyfikatem biobójczości 19.07 Wentylatory chłodnicy – nowa grupa produktów w ofercie dostawcy 18.07 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 18.07 Inter Cars z nową strategiczną współpracą

Wiadomości rynkowe

Inter Cars z nową strategiczną współpracą

Inter Cars ogłosił podpisanie strategicznej umowy partnerskiej z firmą 3M. Współpraca ta ma zaowocować korzyściami dla klientów Inter Cars, wprowadzając na rynek nowe produkty oraz usprawniając procesy dystrybucyjne.

Inter Cars przedłuża współpracę z producentem olejów

Grupa Kapitałowa Inter Cars przedłuża długoterminową współpracę z jednym z wiodących producentów olejów silnikowych.

Groupauto CEE ma nowego partnera

Od lipca grono partnerów Groupauto CEE uległo poszerzeniu. Nowa firma, która wstąpiła w szeregi organizacji zajmuje się dostarczaniem części zamiennych do ciężarówek i przyczep.

Wybrano nowego prezesa rady dyrektorów NEXUS Automotive International

Na stanowisko prezesa globalnej firmy działającej w obszarze aftermarketu mianowany został G. Srinivasa Raghavan. Przed nowym prezesem stoi odpowiedzialne zadanie przewodzenia jednej z największych firm z sektora automotive aftermarket.

Słaba rentowność, azjatycka konkurencja – czy europejska motoryzacja stoi na krawędzi?

Europejscy producenci części motoryzacyjnych zakończyli rok 2023 utrzymując niską rentowność. Wiele firm operuje marżą zysku poniżej 5%, co stanowi krytyczny próg zapewniający zrównoważone inwestycje i utrzymanie konkurencyjności na szybko zmieniającym się rynku. Kondycję branży zbadało europejskie stowarzyszenie producentów części motoryzacyjnych CLEPA wspólnie z McKinsey.

Transakcja na polskim rynku akumulatorowym. Producent kupuje znaną markę.

AUTOPART, polski producent akumulatorów z siedzibą w Mielcu, kupił od Spółki Five Star Polska Sp. z o.o. markę akumulatorów obecną na naszym rynku od 30 lat oraz przejął jej sieć dystrybucji w Polsce.

Wyniki finansowe Grupy Boryszew dają powody do zadowolenia

Boryszew S.A., jedna z największych prywatnych grup przemysłowych w Polsce, podsumowała I kwartał 2024 roku. Przychody Grupy wyniosły 1,3 mld złotych, a EBITDA 60 mln złotych.

LKQ sprzedaje Elit Polska

Firma LKQ Corporation (LKQ) ogłosiła podpisanie sprzedaży spółki Elit Polska, polskiego dystrybutora części samochodowych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatów. Wiadomo, kim jest nowy właściciel.

O.K. Serwis pozyskał nowego głównego partnera

Marka ELF została głównym partnerem O.K. Serwis. Celem umowy TotalEnergies z O.K. Serwis jest dostawa środków smarnych ELF do warsztatów, wspólna wizualizacja oraz promocja produktów ELF wśród klientów sieci.

Malejące zyski w branży produkcji części motoryzacyjnych

Europejski przemysł motoryzacyjny, będący istotnym filarem gospodarki UE, musi sprostać zmienności i niepewności jakie serwują mu zarówno klienci jak i dostawcy. Najnowsze badanie rynku nie pozwala na formułowanie optymistycznych wniosków.

Prowadzisz własny biznes w branży motoryzacji i chcesz być na bieżąco z wiadomościami rynkowymi? Ta kategoria jest dla Ciebie! 

Poznaj rynek części motoryzacyjnych, zobacz wyniki finansowe producentów i dystrybutorów części, zmiany personalne w zarządach firm, przejęcia i reorganizacje firm. Regularnie publikujemy także wyniki sondaży branżowych.

Tworzymy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej. To wiedza niezbędna dla wszystkich osób zawodowo związanych z motoryzacją i branżą warsztatową.