Menu

Wiadomości rynkowe

Brak pracowników – problemów motoryzacji ciąg dalszy

Branża motoryzacyjna to jedna największych i najszybciej rozwijających się gałęzi europejskiej gospodarki. Bezpośrednio tworzy miliony miejsc pracy, a pośrednio tworzy kilkukrotnie więcej.

Sytuacja na rynku części i napraw na Ukrainie – wywiad z prezesem ELIT-Ukraina

Mimo trwającej wojny, rynek części i napraw samochodowych na Ukrainie musi funkcjonować. Dystrybutorzy, którzy kontynuują tam swoją działalność borykają się z problemami dotąd niespotykanymi. Zachęcamy do przeczytania wywiadu, udzielonego przez Olega Varvarskyiego, CEO ukraińskiego oddziału firmy ELIT – jednego z wiodących dystrybutorów części na tamtym rynku.

Przemysł w dobie kryzysu – najnowsze dane zaprezentowane na Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego

Sesja otwierająca drugi dzień Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego dotyczyła przemysłu produkcyjnego w branży samochodów i części samochodowych. Przedstawiono na niej aktualne wyniki badań rynku, a także prognozy na przyszłość.

XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – najważniejsze dane

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego powrócił do swojej standardowej formuły po trzyletniej przerwie, wymuszającej na organizatorach przenoszenie branżowego spotkania do świata wirtualnego. Uczestnicy wydarzenia, które odbyło się w hotelu SoundGarden w Warszawie, tradycyjnie zostali przywitani dużą dawką informacji na temat rynku części i napraw samochodowych.

XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – transmisja online (dzień drugi)

Znaczną część sesji tematycznych trwającego XVII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego można śledzić online. Poniżej znajduje się okno transmisji na żywo z drugiego dnia kongresu.

StepsBridge – nowa inicjatywa stworzona dla producentów i dostawców części

Na światowym rynku pojawiła się nowa inicjatywa współpracy, skierowana do producentów i dostawców części motoryzacyjnych, szukających sposobów dotarcia do potencjalnych klientów.

XVII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego – transmisja online (dzień pierwszy)

XVII edycja Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego odbędzie się w formule tradycyjnej, ale znaczną część sesji tematycznych można będzie śledzić także online. Poniżej znajduje się okno transmisji na żywo z pierwszego dnia kongresu.

Motoryzacyjna prognoza długoterminowa

Megatrendy to zjawiska wywołujące zmiany o skali globalnej. Motoryzacja jak mało która branża, podlegać będzie dynamicznym przeobrażeniom, które wpływać będą na wszystkich graczy na rynku – od potentatów po najmniejsze firmy. O megatrendach, czyli o tym czego się spodziewać i na co przygotować, rozmawiać będą eksperci na XVII Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Branża motoryzacyjna w lepszej kondycji, jednak sporo firm ma długi

Po trudnościach w latach poprzednich, w 2022 roku wyniki branży motoryzacyjnej zaczęły się poprawiać. Produkcja sprzedana i eksport notują rekordowe wyniki, a według danych Krajowego Rejestru Długów zadłużenie sektora spadło o ponad 140 mln zł w ciągu ostatniego roku i wynosi obecnie 306 mln zł. Mimo optymistycznych wskaźników, problemy z wypłacalnością ma wciąż blisko 12 […]

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego 2022 – dawna formuła, nowe problemy

Aż trudno uwierzyć, że od ostatniej edycji „szczytu branży motoryzacyjnej” zorganizowanej w formule bezpośredniego spotkania, miną wkrótce trzy lata. Obecne prognozy pozwalają myśleć, że tegoroczne wydarzenie będzie powrotem do tej formuły. Uczestnicy znów spotkają się w hotelu Sound Garden, by wziąć udział w sesjach tematycznych i debatach. Bogatsi o nowe doświadczenia i mierzący się z […]

Prowadzisz własny biznes w branży motoryzacji i chcesz być na bieżąco z wiadomościami rynkowymi? Ta kategoria jest dla Ciebie! 

Poznaj rynek części motoryzacyjnych, zobacz wyniki finansowe producentów i dystrybutorów części, zmiany personalne w zarządach firm, przejęcia i reorganizacje firm. Regularnie publikujemy także wyniki sondaży branżowych.

Tworzymy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej. To wiedza niezbędna dla wszystkich osób zawodowo związanych z motoryzacją i branżą warsztatową.