Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:35 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Wiadomości rynkowe

Brembo opublikowało swoje wyniki za 2023 rok. Czy kontynuują sukces 2022 roku?

Przychody w 2023 r. wzrosły do 3.849,2 mln euro, wzrost o 6,1% w porównaniu z 2022 r.; EBITDA na poziomie 665,8 mln euro; zysk netto wzrósł o 4,2% do 305 mln euro. Propozycja dywidendy dla Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy: 0,30 euro na akcję Brembo.

Zwolnienia u producentów części motoryzacyjnych – czy aftermarket ma się czego bać?

W ostatnim czasie coraz więcej nagłówków prasowych alarmuje o zapowiedziach masowych zwolnień w strukturach producentów części motoryzacyjnych. Restrukturyzacje przeprowadza m.in. koncern FORViA, włoskie Marelli czy też niemieccy giganci tacy jak Continental czy Bosch. Czy jest to zapowiedź gorszych czasów, także dla wtórnego rynku motoryzacyjnego? Czy osoby pracujące na aftermarkecie mogą obawiać się o swoją przyszłość?

Nowy prezes zarządu spółki LUMAG – zmiana pokoleniowa

LUMAG – polska firma produkująca elementy układu hamulcowego m.in. pod marką Breck, powołała nowego prezesa zarządu. Po 40 latach pracy na emeryturę wybiera się Marek Żak – założyciel przedsiębiorstwa. Swoją decyzję przekazał za pomocą portalu LinkedIn.

Groupauto CEE ma nowego partnera

Organizacja Groupauto CEE poinformowała, że do jej struktur od początku roku 2024 dołączył nowy partner regionu środkowo-europejskiego. Jest nim węgierska firma SZAKAL-MET-AL Zrt.

Koniec polskiej fabryki z silnikami. Stellantis zamyka jeden z oddziałów na Śląsku.

Spółka FCA Powertrain, która odpowiedzialna jest za silniki GSE oraz SDE w tym roku całkowicie zlikwiduje oddział Stellantis w Bielsko-Białej. Istniejący od 2003 roku zakład poinformował, że zwolni ponad 450 pracowników. Powodem usunięcia fabryki jest zaostrzenie polityki UE ws. silników spalinowych i zakaz sprzedaży samochodów z napędem spalinowym od 2035.

Szykują się zmiany w Continentalu? Firma rozważa sprzedaż aktywów.

Continental planuje sprzedać część aktywów, aby przeprowadzić restrukturyzację jednego z działów. Zmiany w spółce związane są z koniecznością cięcia kosztów, wynikającą z trudnej sytuacji gospodarczej.

TMD Friction przejęte przez AEQUITA

TMD Friction, to firma specjalizująca się w produkcji układów hamulcowych dla branży motoryzacyjnej, jest właścicielem marki TEXTAR. Właśnie zakończyła się procedura zmiany właściciela TMD, a do zespołu zarządzającego dołączył Robert Roiger, partner AEQUITA jako współdyrektor generalny.

Zarząd Inter Cars został powiększony o nowego członka. Czeka na niego ważne zadanie.

Rada Nadzorcza Spółki Inter Cars postanowiła, że w skład zarządu spółki będzie wchodzić pięć osób. Postanowienie to jest powiązanie z wyborem nowego członka zarządu.

Jak elektryfikacja wpłynie na branżę warsztatową? Czy producenci części zamiennych będą w stanie się utrzymać?

Dopiero w 2038 roku po europejskich drogach będzie jeździć więcej elektryków niż samochodów spalinowych – wynika z prognoz kancelarii Roland Berger i Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych CLEPA.

DeltaTech Electronics ma nowego właściciela

Transakcja otwiera nowy rozdział w ponad 25-letniej działalności znanego producenta warsztatowych testerów diagnostycznych – firmy DeltaTech Electronics.

Prowadzisz własny biznes w branży motoryzacji i chcesz być na bieżąco z wiadomościami rynkowymi? Ta kategoria jest dla Ciebie! 

Poznaj rynek części motoryzacyjnych, zobacz wyniki finansowe producentów i dystrybutorów części, zmiany personalne w zarządach firm, przejęcia i reorganizacje firm. Regularnie publikujemy także wyniki sondaży branżowych.

Tworzymy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej. To wiedza niezbędna dla wszystkich osób zawodowo związanych z motoryzacją i branżą warsztatową.