MAHLE i HELLA sfinalizowały transakcję sprzedaży jednej ze swoich spółek

2 kwietnia 2024, 15:17

MAHLE i HELLA pomyślnie zakończyły dziś sprzedaż swoich 50-procentowych udziałów w spółce Behr-Hella Thermocontrol („BHTC”) na rzecz AUO Corporation.

Finalizacja ważnej transakcji

Strony podpisały umowę sprzedaży udziałów w dniu 2 października 2023 roku. Teraz transakcja została zatwierdzona przez odpowiednie władze. Całkowita cena zakupu opiera się na wartości przedsiębiorstwa wynoszącej 600 milionów euro.

Sprzedaż udziałów BHTC, która została obecnie sfinalizowana, jest wynikiem rozmów między MAHLE i FORVIA HELLA dotyczących przyszłego pozycjonowania i ukierunkowania BHTC. Rozmowy te zostały zainicjowane na tle klauzuli zmiany kontroli w umowie joint venture po tym, jak FORVIA (dawniej: Faurecia) przejęła większościowy pakiet udziałów w FORVIA HELLA.

BHTC, z siedzibą w Lippstadt, jest liderem w dziedzinie układów klimatyzacji i specjalistą w zakresie rozwiązań systemowych w dziedzinie HMI (Human-Machine-Interface). Firma zatrudnia obecnie około 3100 osób na całym świecie i wygenerowała sprzedaż w wysokości 634 milionów euro w 2023 roku.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!