Menu

Po godzinach

1,4 mln zł kary dla wulkanizatora! Wszystkiemu winne bobry

Pan Sławomir Jakubowski, właściciel zakładu wulkanizacyjnego w Suwałkach, nie spodziewał się, że wartość 76 opon ciężarowych i 6 osobowych może wynosić niemal 1,4 miliona złotych! Taką karę do zapłaty otrzymał za rzekome pozbycie się odpadów. W sądach od kilku lat toczy się sprawa co do zasadności naliczonych zobowiązań.

Zimowe awarie akumulatorów powoduje… upalne lato

Tegoroczne upalne lato w znacznym stopniu przyczyni się do zimowych awarii akumulatorów. W poprzednich latach niesprawne akumulatory 12 V odpowiedzialne były za ponad połowę awarii powodujących unieruchomienie pojazdu na drodze. Dotyczy to zarówno pojazdów z silnikiem spalinowym, jak i nowoczesnych pojazdów z napędem elektrycznym. Dlatego też firma Clarios zaleca kierowcom wizytę w najbliższym warsztacie i sprawdzenie […]

Car Mechanic Tycoon – zostań właścicielem „firmy garażowej” i idź spać – recenzja gry online

Deweloper van Dieren Media wypuścił grę online Car Mechanic Tycoon, w której wcielamy się we właściciela warsztatu samochodowego. Postanowiłem sprawdzić co oferuje ta gra i podczas testu doznałem deja vu. Mimo sporego potencjału tej pozycji, nie jestem w stanie grać w nią z jakąkolwiek przyjemnością. Czuję się podobnie jak podczas oglądania meczów naszej reprezentacji.

Najczęstsze usterki Opla Astry K – co sprawdzić przed zakupem, a co wymienić po?

Opel Astra to jeden z najchętniej wybieranych kompaktów w Polsce. Piąta odsłona tego modelu oznaczona literą K jest narysowana bardziej ostrą kreską od poprzednika. Ma również znacznie lepiej zaprojektowane wnętrze, z którego zniknęła konsola z miliardem przycisków, które przytłaczały w generacji J. Przeskok technologiczny nie obył się jednak bez potknięć, z którymi muszą sobie radzić […]

FORVIA została sponsorem F1 in Schools

FORVIA dołączyła do grona firm, które zaangażowały się w program edukacyjny F1 in Schools. Wyzwanie to obecne jest aktualnie w 54 krajach i polega na zaangażowaniu uczniów w wyzwanie stworzenia bolidu przyszłości. To bardzo dobra sposobność, aby wesprzeć rozwój młodzieży i ich pasji.

Hołowczyc pojedzie w Rajdzie Dakar 2024

Krzysztof Hołowczyc ogłosił, że po siedmioletniej przerwie, weźmie udział w Rajdzie Dakar 2024. Zaprezentował także swoich partnerów, którzy będą go wspierać w przygotowania i starcie w tej największej na świecie imprezie rajdowej.

Raport: cele zrównoważonego rozwoju a branża motoryzacyjna

Zgodnie z najnowszym raportem Capgemini „Zrównoważony rozwój w motoryzacji: od ambicji do działania”, od 2019 r. poziom wdrożenia najważniejszych inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju poprawił się tylko nieznacznie, a w niektórych obszarach nawet się zmniejszył. Ostatnie wyzwania, takie jak ciągłe niedobory chipów i problemy z łańcuchem dostaw, zmusiły organizacje motoryzacyjne do zmiany priorytetów.

Śmiertelny wypadek Tesli – obwiniają układ hamulcowy

W Chinach doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem Tesli. Nie byłoby w tym zdaniu nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że ów pojazd po każdej kolizji jedynie przyspieszał doprowadzając do poważnego wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Rodzina kierowcy jest zdania, że zawinił układ hamulcowy. Tesla zaprzecza.

Jaki rodzaj napędu w samochodzie zapewnia najniższy koszt jazdy?

Obecnie mamy do czynienia z najwyższą w dziejach dostępnością różnych konstrukcji napędów wykorzystywanych w samochodach – od klasycznych diesli czy silników benzynowych przez różne rodzaje hybryd po samochody elektryczne i wodorowe. Zakup zarówno nowego, jak i używanego samochodu to nie tylko wybór modelu, ale również rodzaju napędu. Eksperci sieci ProfiAuto wskazują, które z nich mogą […]

Planowałeś wyjazd do pracy w Skandynawii? Lepiej uważaj!

Polscy mechanicy i lakiernicy chętnie podejmują migrację zarobkową do krajów w regionie Morza Bałtyckiego. Kuszą ich na pewno wyższe zarobki albo zapewnienie lepszych warunków socjalnych. Przed wyjazdem jednak warto sprawdzić czy na pewno nowe miejsce pracy będzie bezpieczne…

W kategorii “Po godzinach” znajdziesz aktualności i dodatkowe materiały o tematyce motoryzacyjnej i około motoryzacyjnej. Są to treści, z którymi możesz zapoznać się po godzinach pracy i potraktować je jako formę rozrywki lub edukacji. 

Oszczędź czas i skorzystaj ze sprawdzonego źródła informacji, jakim jest portal MotoFocus.pl. U nas w jednym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje ze świata motoryzacji.