Menu

Po godzinach

Zemsta sfrustrowanego mechanika – wtargnął do warsztatu i go zdemolował

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Warszawie. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że zamaskowany mężczyzna włamał się do warsztatu samochodowego. Sprawca zniszczył warsztat i stojące tam auta różnych marek oraz skradł sprzęt elektroniczny z pojazdów. Podejrzanym jest były pracownik warsztatu, który został z niego zwolniony.

Najczęstsze usterki Audi A4 (B9) – co sprawdzić przed zakupem, a co wymienić po?

Audi A4 generacji B9 to model, który jest długo w produkcji, jak na niemieckie standardy. Stylistycznie odrysowany jak od linijki, solidnie poskładany. Innymi słowy jest to jeden z najbardziej klasycznych niemieckich samochodów dostępnych na rynku, który w Polsce zajmuje specjalne miejsce w sercach rodaków. Nowocześnie zaprojektowane Audi może się podobać. Czy pod względem serwisowym również […]

Auto Partner oraz Patryk Mikiciuk grają dla WOŚP

Auto Partner i Patryk Mikiciuk wspólnie biorą udział w tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ich projektem wystawionym na aukcję jest Mercedes CLK A208 w wyjątkowym kolorze.

Na prom nie wjedziesz elektrykiem – armator wprowadza zakaz

Norweski armator Havila Kystruten ogłosił, że na pokład swoich promów nie wpuści samochodów z napędem elektrycznym, hybrydowym i wodorowym. Decyzja ta podyktowana jest względami bezpieczeństwa, związanymi z ewentualnymi pożarami pojazdów i trudnościami w ich ugaszeniu.

Audi A8 w czołówce rankingu przekręconych liczników

Cofanie liczników pozostaje powszechną praktyką na rynku samochodów używanych. I choć kupujący stają się coraz bardziej ostrożni wobec oszustw, nowe badanie przeprowadzone przez carVertical pokazuje, że ryzyko zakupu „zmanipulowanego” pojazdu jest nadal bardzo wysokie.

Podstawowa wiedza na temat systemów ADAS

W jednym z niedawnych artykułów (link poniżej) omawialiśmy różne poziomy autonomiczności pojazdów. Teraz nadszedł czas na bardziej szczegółowe omówienie kilku mniej wyrafinowanych przykładów tej technologii. System wspomagania jazdy (ADAS) nie jest co prawda równoznaczny ze zdolnością do samodzielnej jazdy, ale daje możliwość zastosowania inteligentnych interwencji i wprowadzenia ostrzeżeń, co stanowi wstęp do rozwiązań przyszłości w […]

Włoski przekręt w ubezpieczeniach pojazdu

W ostatnim czasie na dużą skalę rozwinął się fikcyjny zakup pojazdu przez polskiego pośrednika od obywatela Włoch, a po rejestracji i wielokrotnie tańszym ubezpieczeniu w Polsce, wynajem tego samego pojazdu do użytku we Włoszech.

Najbardziej awaryjne automatyczne skrzynie biegów w grupie VAG

Automatyczne skrzynie biegów kojarzą się przede wszystkim z wygodą ich użytkowania, zwłaszcza w zatłoczonych miastach. Kierowcy mogą zapomnieć o konieczności ciągłej zmiany przełożeń, wszystko odbywa się komfortowo bez ich udziału. Jednak za tak praktyczne rozwiązanie niekiedy trzeba dużo zapłacić – zwłaszcza przy awarii i naprawie automatów. W artykule przedstawimy listę najbardziej awaryjnych skrzyń biegów montowanych […]

Jakub Przygoński zachęca do zbadania wątroby

Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, w ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

Bezpłatny pakiet raportów historii pojazdów dla zawodowych sprzedawców aut używanych

carVertical – ekspert w gromadzeniu informacji o historii pojazdów – stworzył pakiety darmowych raportów dla polskich sprzedawców samochodów używanych.

W kategorii “Po godzinach” znajdziesz aktualności i dodatkowe materiały o tematyce motoryzacyjnej i około motoryzacyjnej. Są to treści, z którymi możesz zapoznać się po godzinach pracy i potraktować je jako formę rozrywki lub edukacji. 

Oszczędź czas i skorzystaj ze sprawdzonego źródła informacji, jakim jest portal MotoFocus.pl. U nas w jednym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje ze świata motoryzacji.