Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
12.04 Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników 12.04 Nowe opony dla elektryków od włoskiego producenta wchodzą na rynek 11.04 Wyniki finansowe Auto Partner SA – dystrybutor poprawił własny rekord 11.04 Jak produkowane są części regenerowane? Kampania FAAS Forum. 11.04 Moc nagród w Olimpiadzie Mistrzów Bezpieczeństwa – w tym wyjazd do fabryki komponentów hamulcowych Boscha!

Po godzinach

„Silniki roku”, które po latach okazały się porażkami

International Engine of the Year to międzynarodowy konkurs, który miał 21-letnią tradycję. Wybory najlepszego silnika rozpoczęto w 1999 roku, a ostatni plebiscyt pod zmienioną nieco nazwą rozstrzygnięto w 2019 roku. Niestety niektóre wybory jury okazały się po latach porażkami, o czym na bazie swoich doświadczeń z serwisów przekonują mechanicy z największej w Polsce sieci warsztatów […]

Producent samochodów elektrycznych dopłaca 10 tysięcy dolarów do każdego sprzedanego auta!

Samochód, który w ostatnim czasie rozpętał niemałą burzę w branży motoryzacyjnej samym swoim istnieniem, zabłysnął po raz drugi. Szokuje nie tylko ogromnym zainteresowaniem, ale i ceną.

Te samochody częściej biorą udział w wypadkach. Dane nie zaskakują.

Wypadki drogowe, są niestety szarą codziennością. Biorą w nich udział zarówno małe, jak i duże samochody z mocnymi i słabymi silnikami. Za wypadki najczęściej odpowiadają jednak nie samochody tylko osoby za kółkiem. Kierowcy, których samochodów częściej uczestniczą w wypadkach?

Czy samochody z LPG będą mogły jeździć buspasami?

W największych miastach buspasy zarezerwowane są dla autobusów miejskich, taksówek oraz, od 2018 roku, dla samochodów elektrycznych. Rzecznik Praw Obywatelskich na skutek odbieranych skarg zdecydował się wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury o wyjaśnienie, dlaczego samochody zasilane LPG, mimo że ekologiczne, nie mają tego przywileju?

Czy podatek od samochodów spalinowych zostanie wycofany? Poznaliśmy zdanie rządu.

Jesienią ubiegłego roku polską opinią publiczną poruszył pewien gorący temat. W ramach unijnych celów klimatycznych jednym z podatków, do którego wprowadzenia zobowiązane mają być państwa członkowskie, jest ten od samochodów spalinowych. Czy kieszenie zmotoryzowanych Polaków zostaną uszczuplone?

Zaskakujące fakty o rynku samochodów używanych z ubiegłego roku

CarVertical zebrało najciekawsze dane statystyczne wygenerowane na podstawie raportów pobieranych przez klientów w 2023 roku. Wskazują one na pewne zagrożenia, z którymi wciąż muszą liczyć się kupujący, jak też ciekawostki związane z rynkiem samochodów używanych.

Zakup samochodów marek premium obarczony dużym ryzykiem!

Według oficjalnych danych, producenci samochodów osobowych marek popularnych sprzedali w Polsce w ubiegłym roku 356,8 tys. pojazdów, co oznacza wzrost sprzedaży o 10,2% rok do roku. 2023 rok był również lepszy dla segmentu samochodów osobowych marek premium+, których zarejestrowano 118,3 tys. co przełożyło się na 23,1% wzrost (rok do roku).

Wstrzymany rozwój automonomicznych pojazdów? To przez brak przepisów i odpowiedniej infrastruktury.

Cyberzagrożenia, błędy w oprogramowaniu i konieczność dopasowania infrastruktury drogowej – to część barier, które stoją w tej chwili na drodze do rozwoju autonomicznego transportu. Jednak eksperci wskazują, że najistotniejsze są regulacje, które nie nadążają za rozwojem technologii. Obecnie część przepisów ruchu drogowego blokuje testowanie najnowocześniejszych systemów wspierających kierowców.

W Polsce powstaje baza do testowania pojazdów autonomicznych

Algorytmy samochodów autonomicznych będą się mogły nauczyć polskich dróg, zanim się na nich pojawią. Pomoże w tym baza ponad 800 scenariuszy dotyczących rzeczywistych sytuacji w ruchu ulicznym w Polsce w różnych warunkach. Tworzą ją wspólnie Instytut Transportu Samochodowego i Politechnika Warszawska, a efekty projektu spodziewane są w 2025 roku.

Na wystawie Ikony Motoryzacji sieć serwisowa Q Service Castrol otworzyła 2024 rok

Q Service Castrol w stylowej scenerii otwiera rok 2024. Na wystawie Inter Cars Ikony Motoryzacji odbyło się spotkanie sieciowe, w którym wzięli udział zwycięzcy konkursu organizowanego przez sieć. Były wyjątkowe pojazdy na skalę światową, prezentacje produktowe, czas rozmów, podsumowań i planów na najbliższą przyszłość.

W kategorii “Po godzinach” znajdziesz aktualności i dodatkowe materiały o tematyce motoryzacyjnej i około motoryzacyjnej. Są to treści, z którymi możesz zapoznać się po godzinach pracy i potraktować je jako formę rozrywki lub edukacji. 

Oszczędź czas i skorzystaj ze sprawdzonego źródła informacji, jakim jest portal MotoFocus.pl. U nas w jednym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje ze świata motoryzacji.