Menu

Po godzinach

To nie koniec kryzysu? Wysoka inflacja może mieć skutki w sektorze przedsiębiorstw jeszcze długi czas.

Skutki wysokiej inflacji przedsiębiorcy odczuwać będą co najmniej przez kolejny rok. Jak wielu z nich nie będzie w stanie przetrwać kolejnego roku w niekorzystnych warunkach rynkowych? Ile przedsiębiorstw czeka upadek?

Coraz więcej wypadków z udziałem cudzoziemców – co z odszkodowaniami?

W 2022 roku polską granicę przekroczyło 94,6 mln cudzoziemców, czyli ponad 40% więcej niż rok wcześniej. Efektem jest również wzrost ilości wypadków i kolizji z udziałem cudzoziemców, gdyż wielu z nich korzysta na co dzień z samochodu do poruszania się w Polsce. W ilu niebezpiecznych sytuacjach drogowych udział brały osoby zza granicy i jak należy […]

Olej w płynie chłodniczym – co jest przyczyną i jakie mogą być skutki?

Olej w płynie chłodniczym świadczy o nieszczelności między układem olejowym a układem chłodzenia. Obecność środka smarnego w chłodziwie może prowadzić do poważnych awarii, spowodowanych problemami z chłodzeniem jednostki. Skąd bierze się olej w płynie chłodniczym i jak zlokalizować nieszczelność?

Od czego zależy zużycie paliwa w samochodzie?

Producenci samochodów ponoszą wysokie koszty rozwoju, wprost proporcjonalne do norm w zakresie emisji spalin, a wszystko po to, aby utrzymać zużycie paliwa w nowych samochodach na jak najniższym poziomie. Dlaczego jest to tak trudne zadanie? Odpowiedź znajdziecie w dzisiejszym artykule, który – oprócz powtórki z praw fizyki – skupia się również na tym, w jaki […]

Ogniwa paliwowe – w jaki sposób wodór może napędzać samochód?

Choć urządzenie noszące miano „ogniwa paliwowego” jest elementem jednego z najbardziej imponujących alternatywnych układów napędowych, to przeciętny kierowca wie o nim niewiele. Jednym z powodów jest mała popularność tego rozwiązania, a z drugim nieznajomość zastosowanej w nim technologii. Celem artykułu jest właśnie wypełnienie tej luki wiedzy.

Co powinien zrobić warsztat aby być chętniej polecanym przez klientów?

Konkurencja na rynku napraw samochodów jest ogromna. Aby się utrzymać, warsztaty powinny regularnie pozyskiwać nowych klientów. Castrol przeprowadził badanie, które wskazuje jakie czynniki wpływają na chęć polecenia warsztatu przez zadowolonego klienta wśród znajomych i rodziny. Czy stosujesz te praktyki w swoim zakładzie?

Wiosenny serwis klimatyzacji – jakich błędów unikać?

Jak powinien wyglądać fachowy serwis klimatyzacji, ile powinien trwać i co należy zrobić w czasie takiej usługi wyjaśniają mechanicy z sieci warsztatów – ProfiAuto Serwis.

Nowa firma zaoferuje ładowarki do elektryków klientom biznesowym z Polski

Enefit, spółka należąca do estońskiej, państwowej grupy Eesti Energia zaoferuje swoim klientom biznesowym w Polsce możliwość zakupu oraz wynajmu nowoczesnych ładowarek do samochodów elektrycznych. Firma będzie też rozwijać publiczną sieć ładowania dostępną dla floty samochodów elektrycznych w Polsce.

Ciśnienie opon – „zmienna stała”

W poprzednich artykułach wielokrotnie poruszaliśmy temat kół samochodowych, ale nie było jak dotąd mowy o jednej ważnej kwestii. Większość użytkowników zapewne nie ma pojęcia w jaki sposób ciśnienie w oponach – ten maleńki szczegół – wpływa na zachowanie samochodu na drodze. Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że parametr ten nie pozostaje stały, nawet jeśli […]

Sensacyjne sondażowe odkrycie: przełomowa tendencja wśród kierowców dotycząca samochodów autonomicznych

Autonomiczne samochody są intensywnie dopracowywane w wielu ośrodkach badawczych na całym świecie. Są fabryki, po których obszarze, pracownicy mogą poruszać się przy pomocy takich samochodów. Bywa, że wewnętrzne dostawy są realizowane przy użyciu autonomicznych dostawczaków. Mimo tego autonomiczne pojazdy na drogach publicznych wciąż są rzadkością. Czy społeczeństwo jest gotowe na tę innowację?

W kategorii “Po godzinach” znajdziesz aktualności i dodatkowe materiały o tematyce motoryzacyjnej i około motoryzacyjnej. Są to treści, z którymi możesz zapoznać się po godzinach pracy i potraktować je jako formę rozrywki lub edukacji. 

Oszczędź czas i skorzystaj ze sprawdzonego źródła informacji, jakim jest portal MotoFocus.pl. U nas w jednym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje ze świata motoryzacji.