Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
13:45 Wymieniasz rozrząd? Odbierz nagrodę! 12:16 Nowość w ofercie Ferodo 11:35 Słaba rentowność, azjatycka konkurencja – czy europejska motoryzacja stoi na krawędzi? 11:08 Na rynek trafiły retrofilty LED zaprojektowane z myślą o samochodach klasycznych 08:44 Nowe adaptery w ofercie Ravenol

Po godzinach

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych na Litwie

Firma Eleport planuje zainstalować 40 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Akropolis w Kownie. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach, z pierwszymi 20 stacjami już w 2024 roku. Po ukończeniu drugiego etapu w 2027 roku Akropolis w Kownie stanie się największym parkiem ładowania w Europie Środkowo-Wschodniej, umożliwiając jednoczesne ładowanie 80 samochodów elektrycznych.

Skąd sprowadzać samochody a jakich państw unikać? Analiza raportu.

To oczywiste, że handel indywidualnie sprowadzanymi samochodami zawsze jest bardziej ryzykowny od handlu samochodami pochodzącymi z polskiej sieci sprzedaży. Okazuje się jednak, że skala tego ryzyka zależy od kraju.

Ile samochód może ciągnąć “na haku”? Kiedy potrzebne są dodatkowe uprawnienia?

W żargonie motoryzacyjnym funkcjonują różne pojęcia. Osoby zainteresowane hakami holowniczymi mogły spotkać się z pojęciem uciągu samochodu. W poniższym poradniku kwestia ciągnięcia przyczepy zostanie pozbawiona wszelkich wątpliwości.

Paliwo E10 a filtry paliwa

PZL Sędziszów podpowiada – jeśli kierowcy obawiają się negatywnego wpływu biopaliwa na silnik swojego samochodu, mogą częściej wymieniać filtr paliwa. Takie działanie profilaktyczne nie jest zbyt drogie i z pewnością nie zaszkodzi. Artykuł dotyczy głównie paliwa E10, ale pamiętajmy, że sprawa dotyczy także benzyny E5, która nadal pozostaje w sprzedaży dla E98.

LG otwiera pierwszą w USA fabrykę zaawansowanych ładowarek do samochodów elektrycznych

Firma LG Electronics rozbudowała swoją infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych (EV), otwierając pierwszą fabrykę ładowarek EV w Stanach Zjednoczonych. Nowy obiekt zlokalizowany w Fort Worth w Teksasie, skupi się na dostarczaniu ładowarek na rynek północnoamerykański. Oczekuje się, że rocznie będzie produkować 10 tysięcy ładowarek.

ZF zaprezentowało nowy, automatyczny moduł parkowania

ZF prezentuje nowy moduł Parking ECU. Jest to jednostka, która umożliwia korzystanie z różnych funkcji automatycznego parkowania w szerszej gamie pojazdów przy użyciu kamer i czujników ultradźwiękowych w czasie rzeczywistym.

Wzrost cen w warsztatach – kierowcy rezygnują z napraw. Ciekawe wyniki badania PKO Leasing.

2 na 5 kierowców wykonuje tylko najbardziej konieczne naprawy, a co piąty rozważa sprzedaż auta. Powodem takiego stanu rzeczy mają być rosnące ceny usług w warsztatach. Czy rzeczywiście sytuacja na rynku napraw pojazdów jest tak poważna, na jaką kreują ją wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie platformy, należącej do PKO? 

Na czym polega diagnostyka samochodowa? Niezbędne urządzenia i wiedza.

W miarę, jak pojazdy stają się coraz bardziej skomplikowane, znalezienie źródła usterek i awarii również staje się coraz bardziej problematyczne. Choć poziom trudności wzrasta, to diagnostyka jest prostsza dzięki temu, że systemy kontroli i regulacji w samochodach bazują obecnie w przeważającej mierze na elektronice. Proces diagnostyczny w samochodach wspomagają nowe rozwiązania, ale ich obsługa wymaga […]

Bezprzewodowa ładowarka do samochodów elektrycznych

W dniach 8-12.01.2024 r. na targach CES 2024 w Las Vegas, Valeo po raz pierwszy zaprezentuje Ineez Air Charging – swoje rozwiązanie do bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Mandat za zbyt głośny układ wydechowy. Jakie konsekwencje może ponieść kierowca?

Prawidłowo działający układ wydechowy w samochodzie to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy w każdych warunkach. Jeżeli jednak słychać niepokojące, głośne dźwięki z rury wydechowej to nie powinno się tego bagatelizować. Szczególną uwagę powinni zwrócić kierowcy swoich pojazdów, ponieważ mogą ich czekać srogie mandaty.

W kategorii “Po godzinach” znajdziesz aktualności i dodatkowe materiały o tematyce motoryzacyjnej i około motoryzacyjnej. Są to treści, z którymi możesz zapoznać się po godzinach pracy i potraktować je jako formę rozrywki lub edukacji. 

Oszczędź czas i skorzystaj ze sprawdzonego źródła informacji, jakim jest portal MotoFocus.pl. U nas w jednym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje ze świata motoryzacji.