Menu

Po godzinach

Uszkodziłeś samochód na dziurawej drodze? Sprawdź jak uzyskać odszkodowanie.

Wyjazd na polskie drogi po zimie może przyprawić o ból głowy. Warto pamiętać, że za uszkodzenia pojazdu spowodowane złym stanem nawierzchni odpowiada jej zarządca. W takim wypadku możliwe jest uzyskanie odszkodowania. Dowiedz się kiedy należą Ci się pieniądze na naprawę.

Które rozmiary opon letnich są najpopularniejsze?

W ofertach producentów ogumienia samochodowego znaleźć można wiele rozmiarów opon. Jednak trzy rozmiary opon letnich są najpopularniejsze. Które?

Dwumasa – objawy awarii. Kiedy trzeba wymienić dwumasowe koło zamachowe?

Dwumasa to jeden z najdroższych elementów eksploatacyjnych, jaki można znaleźć we współczesnych samochodach. Dwumasowe koło zamachowe jest drogie. Do tego dochodzi jeszcze konieczność wymiany sprzęgła, oleju przekładniowego w skrzyni biegów i wysoka cena za usługę (ze względu na pracochłonność i czasochłonność). Jak rozpoznać objawy awarii DKZ?

Hak holowniczy – czy można użyć go do holowania pojazdu?

Wydawać by się mogło, że sama, powszechnie przyjęta, nazwa haka holowniczego predestynuje go do czynności jaką jest holowanie innych pojazdów. Sprawa nie jest jednak taka prosta, co wyjaśnia ekspert firmy Steinhof.

Nowa wyszukiwarka Castrol pozwoli klientom dobrać olej do ich samochodów

Dzięki nowej wyszukiwarce konsumenci z łatwością dobiorą płyny eksploatacyjne do swoich samochodów. Ponadto wyszukiwarka wskaże im najbliższy punkt, w którym będą mogli zaopatrzyć się w produkty marki Castrol.

Za nami półfinały XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Ponad 10 tys. uczniów szkół średnich uczestniczyło w półfinałach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbyły się 10 marca podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu.

Ceny serwisu auta wzrosły w 2022 roku o niemal 40 proc.

Polscy kierowcy muszą coraz głębiej sięgać do kieszeni. Eksperci z Automarket.pl, platformy zajmującej się sprzedażą samochodów nowych i używanych, należącej do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, zebrali dane z autoryzowanych serwisów różnych marek. Okazało się, że na przestrzeni 2022 roku stawki za roboczogodzinę mechanika zwiększyły się o nawet 38 proc., ceny oleju silnikowego wzrosły o 25-44 proc., a części samochodowe podrożały o 15-25 proc.

Przychody carVertical w 2022 roku

Mimo tej trudnej sytuacji rynkowej dostawca danych o historii pojazdów używanych – carVertical – zdołał wykazać wzrost przychodów w 2022 r.

Samochód globalny – ile kosztuje w poszczególnych krajach?

Duże koncerny motoryzacyjne mają w swoich ofertach tzw. modele globalne. Czym one są? Samochód globalny jest oferowany na co najmniej kilkunastu rynkach, a często w kilkudziesięciu krajach świata. Może być produkowany w kilku fabrykach, na terenie kilku krajów. Ale moze też być dostarczany z jednej fabryki (jak to robi np. Mazda albo Subaru). A jak […]

Afera Dieselgate powraca – Volkswagen znowu na cenzurowanym

Dieselgate powraca. Okazuje się, że Grupa Volkswagena nie była w stanie odłożyć tego tematu do działu archiwum na długo. Przyczyną odkurzenia afery jest silnik 2.0 TDI o kodzie EA 189, montowany w Golfie Plus, który miał spełniać normę emisji spalin Euro 5. Niemiecki sąd uznał jednak, że tak nie jest i cofnął homologację, co może […]

W kategorii “Po godzinach” znajdziesz aktualności i dodatkowe materiały o tematyce motoryzacyjnej i około motoryzacyjnej. Są to treści, z którymi możesz zapoznać się po godzinach pracy i potraktować je jako formę rozrywki lub edukacji. 

Oszczędź czas i skorzystaj ze sprawdzonego źródła informacji, jakim jest portal MotoFocus.pl. U nas w jednym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje ze świata motoryzacji.