Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
10:00 Wymiana żarówki – elektryczny Volkswagen e-up 08:33 Skąd warsztaty biorą dane potrzebne do napraw samochodów? 08:00 Szkolenia Bosch – czerwiec 2024 24.05 Nowość w ofercie Nittery 24.05 Konkurs Hengst – wyniki

Oleje i płyny

Oleje silnikowe z nową szatą graficzną

Mobil 1 – to olej syntetyczny od marki Mobil, którego szata graficzna została odświeżona i zmieniona. Powiew nowości zsynchronizował się w czasie z jubliuszem 50-lecia działania firmy.

Co dalej z Liqui Moly Polska? Pytamy nowego prezesa. MotoFocus TV.

W marcu b.r. nowym prezesem spółki Liqui Moly Polska został Piotr Kasprzak, który piastował to stanowisko przed laty. Jaki jest powód decyzji o zmianie na szczycie zarządu? Jakie plany wobec rozwoju spółki i marki ma nowy prezes? Jaka będzie przyszłość rynku olejów silnikowych?

Wymiana oleju i filtra w automatycznej skrzyni biegów CVT Audi [FILM]

Przedstawiamy film prezentujący wymianę oleju i filtra skrzyni biegów w Audi A4. Model ten jest wyposażony w bezstopniową przekładnię CVT typu 0AW.

Nowość wśród olejów silnikowych

Orlen Oil wprowadził do swojej oferty nowość w postaci oleju MAX EXPERT V 0W-30. Najnowszy produkt jest przeznaczony do samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych.

Nowy środek smarny od Castrola na rynku

SAIC Motor oraz marka Castrol połączyły siły i zawarły współpracę. Producent olejów z tej okazji stworzył nowy produkt, który będzie początkowy dostępny tylko w Europie.

Czy do starych silników należy wlewać “gęstszy” olej?

Niejeden właściciel samochodu, a czasem i mechanik, podążając za “chłopskim rozumem” podejmuje nierozważną decyzję. W społeczeństwie utarło się przekonanie, że sposobem na przedłużenie życia silnika, który swoje już przejechał, jest stosowanie oleju silnikowego o wyższej wiskotyczności. Dlaczego nie jest to prawidłowe podejście, wyjaśniają specjaliści marki TotalEnergies.

Jak poprawnie magazynować i testować elektryczne wentylatory i sprzęgła od Visco?

Elektroniczne wentylatory i sprzęgła Visco® cechują się pewnymi szczególnymi zasadami obsługi, które omawiamy w poniższym artykule.

Rozstrzygnięcia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Finały XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się podczas niedawno minionych targów Poznań Motor Show. Tym razem uczestnicy rywalizowali w rekordowej liczbie 9 kategorii. Jakie zapadły rozstrzygnięcia?

Dlaczego warto płukać układ chłodzenia? Jaki olej silnikowy wybrać? Jaki płyn hamulcowy kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dziale “Oleje i płyny”. Kategoria zawiera artykuły poruszające temat olejów silnikowych, olejów do skrzyń biegów, płynów chłodniczych, płynów do spryskiwaczy i innych. Znajdziesz tu treści, które przygotowaliśmy we współpracy z najbardziej znanymi, renomowanymi producentami. Dzięki temu zyskujesz pewność, że publikowana wiedza jest rzetelna i aktualna. 

Sprawdź aktualności, informacje techniczne i poradniki dotyczące rynku olejów i płynów do samochodów.