Menu

Oleje i płyny

Kontrola szczelności układu klimatyzacji z wykorzystaniem środka kontrastowego

Jeśli układ klimatyzacji nie działa i nie ma w nim czynnika chłodniczego lub jest go zdecydowanie za mało, zwykle przyczyną problemów jest wyciek. Przed ponownym napełnieniem układu należy usunąć nieszczelność.

Wymiana oleju w trybie long-life – zabójstwo dla silnika czy uzasadniona oszczędność? Rozmawiamy z producentem.

Zdecydowana większość mechaników z niezależnych warsztatów samochodowych nie zaleca stosowania się do instrukcji producentów samochodów, którzy wyznaczają przeglądy olejowe według maksymalnych interwałów sięgających 30 lub nawet 40 tys. km. Producenci olejów znajdują się w dość specyficznym położeniu – z jednej strony zależy im, by kierowcy wymieniali olej jak najczęściej, z drugiej, wciąż rozwijają grupę produktów, […]

Nowe opony do pojazdów elektrycznych od Hankooka

iON FlexClimate – to nowy model opon od koreańskiego giganta. Firma Hankook w swoim nowatorskim projekcie oferuje opony całoroczne do elektrycznych samochodów osobowych oraz SUV-ów, które uzupełniają innowacyjną serię iON.

Pompa oleju w silniku spalinowym – serce układu smarowania

Prawidłowe smarowanie jest niezbędne dla ekonomicznej i bezpiecznej pracy każdego układu napędowego niezależnie od jego rodzaju, gdyż w jego wnętrzu dochodzi do mechanicznego kontaktu między komponentami. Dostarczenie właściwego środka smarnego do miejsca przeznaczenia samo w sobie nie jest zadaniem prostym. Do tego dochodzi jeszcze różnorodność konstrukcyjna silników i potrzeba odpowiedniego dostosowania rozwiązań technicznych. W tym […]

Dlaczego warto płukać układ chłodzenia? Jaki olej silnikowy wybrać? Jaki płyn hamulcowy kupić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dziale “Oleje i płyny”. Kategoria zawiera artykuły poruszające temat olejów silnikowych, olejów do skrzyń biegów, płynów chłodniczych, płynów do spryskiwaczy i innych. Znajdziesz tu treści, które przygotowaliśmy we współpracy z najbardziej znanymi, renomowanymi producentami. Dzięki temu zyskujesz pewność, że publikowana wiedza jest rzetelna i aktualna. 

Sprawdź aktualności, informacje techniczne i poradniki dotyczące rynku olejów i płynów do samochodów.