Menu

Wyposażenie warsztatowe

Mobilny podgrzewacz indukcyjny SNAPON H4PRO w ofercie firmy Sosnowski

Firma Sosnowski wprowadziła do swojej oferty nowy produkt – jest to mobilny podgrzewacz indukcyjny SNAPON H4PRO.

Szkoła z Pszczyny laureatem II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR

Magda Boruta i Mateusz Pudełko z technikum pojazdów samochodowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie zostali laureatami II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR. W ten sposób uczniowie wywalczyli wartościową nagrodę dla swojej szkoły. Jest nią montażownica do opon. Turniej był wydarzeniem towarzyszącym grudniowej konferencji „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i […]

Klucz pneumatyczny ultra short marki Högert Technik

W ofercie marki Högert Technik pojawił się kompaktowy, ultra krótki pneumatyczny klucz udarowy o szerokim zastosowaniu. Jest to już piąty klucz w kategorii narzędzi pneumatycznych, które znajdą zastosowanie w serwisach samochodowych, wulkanizacyjnych i warsztatach mechanicznych, a także w przemyśle samochodowym do pracy przy liniach montażowych.

Trzy nowe narzędzia w ofercie Mark-Moto Częstochowa

W ofercie Mark-Moto Częstochowa pojawiły się trzy nowości w kategorii narzędzi warsztatowych – dwie blokady koła pasowego oraz nasadka do nakrętek łożyskowych.

Regeneracja narzędzi Seco – koszt wzrósł o 30%

Wartość usług regeneracji narzędzi Seco wzrosły o ponad 30% i nadal rośnie. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów w zakresie frezów walcowo-czołowych i wierteł w ofercie Seco Tools — firma odnotowała w 2022 roku wzrost popytu na usługi regeneracji okrągłych narzędzi węglikowych o ponad 30% .

Manowakuometr – analogowe urządzenie diagnostyczne. Kiedy komputer nie pomaga…

Większość mechaników doskonale wie, że w ich warsztacie nie może zabraknąć komputera diagnostycznego. Ale praktyka warsztatowa pokazuje, że komputer to nie wszystko. Nadal w pracy mechanika potrzebne są analogowe urządzenia diagnostyczne. Jednym z nich jest manowakuometr. To prosty sprzęt o bardzo szerokim zastosowaniu.

Jak powinna być wyposażona SKP? – wywiad z Unimetal

Stacje kontroli pojazdów są jednym z ważniejszych ogniw polskiej branży motoryzacyjnej. To one kontrolują to, czy po polskich drogach jeżdżą sprawne techniczne i bezpieczne pojazdy. Należy także pamiętać, że niezmiernie ważne jest także to, aby diagności pracowali na odpowiednim sprzęcie i przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Te kwestie poruszyliśmy podczas naszego wywiadu z Joanną Kaczmarek-Ćwiszewską, dyrektorką […]

Wyposażenie warsztatowe to ważny segment rynku usług warsztatowych. Czytaj o nowościach w segmencie wyposażenia warsztatowego, znajdź promocje na maszyny oraz narzędzia. Sprawdź ofertę producentów wyposażenia warsztatu.