Menu

Wyposażenie warsztatowe

Sztuczna inteligencja w pracy mechanika. Czy ChatGPT może przydać się w warsztacie?

Od momentu dopuszczenia do powszechnego użytku ChatuGPT, czyli narzędzia komunikacji ze sztuczną inteligencją, media zalewane są szokującymi prognozami. Sztuczna inteligencja ma wkrótce zastąpić w pracy przedstawicieli wielu zawodów. Przede wszystkim jednak to specyficzne osiągnięcie ludzkości ma jej służyć i ułatwiać codzienne życie. Czy ChatGPT może przydać się w codziennej pracy mechanika samochodowego? Sprawdziliśmy to na […]

MotoFocus TV: Jak i gdzie ustawić radary w samochodzie, czyli czy ADAS opłaca się warsztatom?

Systemy wsparcia kierowcy ADAS wciąż uchodzą za rozwiązanie przyszłościowe, tymczasem w rzeczywistości są elementem wyposażenia bardzo wielu pojazdów już jeżdżących po polskich drogach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że systemy te trzeba czasem kalibrować…

Jak założyć mobilny warsztat samochodowy? Czy jest to opłacalne?

Mobilny warsztat samochodowy to duży krok w stronę klienta. Charakterystyka pracy takiego przedsiębiorstwa jest zgoła odmienna od klasycznego warsztatu samochodowego. Zmienia się nie tylko miejsce pracy ale także sposób wykonywania napraw czy zakres usług. Jak założyć taki warsztat? Czy jest to bardzo kosztowne? Jaki sprzęt będzie niezbędny?

Marelli – szkolenia w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w najbliższym czasie – pod koniec lipca, w sierpniu, wrześniu oraz na początku października. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Wspólne szkolenia Inter Cars i Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego

Akademia Oponiarska – powołana i prowadzona przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) rozpoczęła współpracę z Inter Cars, liderem rynku aftermarket. Szkolenia z obsługi opon osobowych, ciężarowych i motocyklowych będą prowadzone przez trenerów Akademii w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie pod Warszawą oraz w siedzibie PZPO w Piechaninie pod Poznaniem.

Tester diagnostyczny na wynajem – nowa usługa na polskim rynku

Zakup urządzeń diagnostycznych do obsługi szerokiego portfolio marek pojazdów to duży wydatek, na który warsztaty nie zawsze mogą sobie pozwolić. Odpowiedzią na potrzeby rynku jest nowa usługa, świadczona przez polskiego producenta urządzeń – dzierżawa systemu do komputerowej diagnostyki samochodowej.

Nowe oprogramowanie dla warsztatów samochodowych na polskim rynku

Firmy CAIRO-soft i Workshop Management połączyły siły w celu wprowadzenia na rynek nowego oprogramowania dla warsztatów samochodowych.

Jak ochronić stację serwisowania klimatyzacji przed uszkodzeniem?

Aby wydłużyć żywotność urządzeń do obsługi układów klimatyzacji należy dbać o ich czystość i regularną konserwację. Są na rynku urządzenia, które umożliwiają wydłużenie okresów między przeglądami.

Z jakimi trudnościami mierzą się europejskie warsztaty?

Prowadzenie małych i średnich przedsiębiorstw przysparza ich właścicieli o silne bóle głowy. Właściciele warsztatów nie są w tym przypadku wyjątkiem od reguły. Charakterystyka działalności, jaką jest prowadzenie warsztatu, niesie za sobą wiele trudności wyjątkowych dla tej branży. Jakie są największe problemy, z którymi borykają się warsztaty?

Wyposażenie warsztatowe to ważny segment rynku usług warsztatowych. Czytaj o nowościach w segmencie wyposażenia warsztatowego, znajdź promocje na maszyny oraz narzędzia. Sprawdź ofertę producentów wyposażenia warsztatu.