Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
22.04 W Pszczynie otwarto nowy oddział jednego z dystrybutorów 22.04 Jak bieżnikuje się opony na gorąco? Producent zdradza szczegóły i plany. 22.04 Finał VIII edycji konkursu Young Car Mechanic dobiegł końca – znamy wyniki 22.04 Elektryczna rewolucja w twoim warsztacie: serwis klimatyzacji dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych 22.04 Jak poprawnie magazynować i testować elektryczne wentylatory i sprzęgła od Visco?

Urządzenia warsztatowe

Ruszają Dni Otwarte w Würth Polska, a podczas nich m.in. strefa dla profesjonalistów z branży motoryzacyjnej

Dni Otwarte w Würth Polska odbędą się już 16 kwietnia. To kolejna już edycja tego typu wydarzenia, w której każdy znajdzie coś dla siebie. W programie przewidywane jest prezentowanie różnego rodzaju produktów, a także szkolenia i atrakcje dla profesjonalistów z branży motoryzacyjnej i nie tylko.

Jak działają myjki do kół i kto powinien rozważyć inwestycję w takie urządzenie?

Myjki do kół to urządzenia, które umożliwiają łatwe umycie ubrudzonego koła przy okazji serwisu ogumienia. Mimo że nie są one podstawowym wyposażeniem warsztatów zajmujących się wulkanizacją, to ich popularność stale rośnie. Czy każdy serwis wulkanizacyjny powinien posiadać myjkę do kół?

Zapchany filtr DPF a wyniki kontroli emisji spalin. Na co zwrócić uwagę?

Aby diesle spełniające normę Euro 6 były dobrze przygotowane do bardziej rygorystycznej kontroli emisji spalin, warsztaty i właściciele pojazdów powinni zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Targi Futurmotive 2023 – jaka przyszłość czeka motoryzację? Fotorelacja.

W Bolonii odbyła się pierwsza edycja targów Futurmotive. Celem wydarzenia było zaprezentowanie technologii przyszłości zarówno w obszarze części samochodowych, jak i wyposażenia warsztatów. Ogromny nacisk położono na zrównoważony rozwój i ekologiczne technologie w służbie aftermarketu.

Diagnostyka hałasu i wibracji w samochodzie. Zastosowania oscyloskopu w warsztacie samochodowym.

Hałas i wibracje to usterki, które zazwyczaj występują wyłącznie w określonych warunkach. Tym trudniejsza jest ich diagnostyka, im okoliczności ich występowania są cięższe do powtórzenia. Często też odczucia empiryczne mogą wprowadzać w błąd i zwracać uwagę kierowcy lub mechanika w złym kierunku. W diagnostyce tego typu usterek przydatnym narzędziem jest oscyloskop wyposażony w odpowiedni osprzęt. […]

MotoFocus TV: Jak i gdzie ustawić radary w samochodzie, czyli czy ADAS opłaca się warsztatom?

Systemy wsparcia kierowcy ADAS wciąż uchodzą za rozwiązanie przyszłościowe, tymczasem w rzeczywistości są elementem wyposażenia bardzo wielu pojazdów już jeżdżących po polskich drogach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że systemy te trzeba czasem kalibrować…

Jak ochronić stację serwisowania klimatyzacji przed uszkodzeniem?

Aby wydłużyć żywotność urządzeń do obsługi układów klimatyzacji należy dbać o ich czystość i regularną konserwację. Są na rynku urządzenia, które umożliwiają wydłużenie okresów między przeglądami.

W tej kategorii znajdziesz wszystkie artykuły dotyczące urządzeń warsztatowych, czyli różnego rodzaju narzędzi elektrycznych, wyciągów spalin, myjek ciśnieniowych, podnośników czy kompresorów. Dowiesz się, jakie urządzenia warto kupić przy okazji przeprowadzania remontu warsztatu lub jego modernizacji. Poznasz nowe rozwiązania techniczne pozwalające oszczędzać energię elektryczną lub zwiększać bezpieczeństwo pracowników warsztatu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom wielofunkcyjnym, możliwe jest także poszerzanie oferty serwisu.