Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
18.06 Spotkanie kluczowych graczy przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Warszawie 18.06 Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię. 14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

Testery diagnostyczne

Nowy interfejs diagnostyczny do samochodów elektrycznych trafił na rynek europejski

E-HEALTH Charge to nazwa nowoczesnego urządzenia przeznaczonego do kompleksowej diagnostyki i obsługi baterii wysokiego napięcia w samochodach elektrycznych. Posłuży ono zarówno do diagnostyki jak i ładowania samochodów elektrycznych w warsztatach niezależnie od marki.

Jaki tester diagnostyczny wybrać do małego lub dużego warsztatu? MotoFocus TV.

Dobór odpowiedniego narzędzia diagnostycznego to dziś podstawa, bez której nie da się prowadzić efektywnie warsztaty samochodowego. Na jakie parametry urządzeń zwracać uwagę? Jakich funkcji potrzebują mniejsze, a jakich duże warsztaty naprawcze? Tego dowiecie się z rozmowy Witolda Hańczki z Joanną Kłosowską z firmy Delphi.

Już w kwietniu światło dzienne ujrzy nowa generacja urządzeń diagnostycznych

Najnowsza generacja urządzeń do diagnostyki samochodowej zaprezentowana przez MAHLE zostanie wprowadzona na rynek jeszcze w tym miesiącu. Jakie funkcje będzie oferować?

Szkolenia Bosch – Kwiecień 2024

Bosch opublikował terminarz swoich szkoleń na kwiecień. Spis przygotowanych propozycji przedstawiono w poniższej tabeli.

Akumulatory 12V mają przyszłość w czasach pojazdów xEV

Pomimo tego, że w pojazdach xEV (ogólne określenie każdego pojazdu z napędem elektrycznym) funkcje akumulatora zmieniły się w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w silnik spalinowy i technologię Start-Stop, firma Exide Technologies przekonuje, że 12V akumulatory kwasowo-ołowiowe pozostaną kluczowe dla prawidłowego działania pojazdu.

Zapchany filtr DPF a wyniki kontroli emisji spalin. Na co zwrócić uwagę?

Aby diesle spełniające normę Euro 6 były dobrze przygotowane do bardziej rygorystycznej kontroli emisji spalin, warsztaty i właściciele pojazdów powinni zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Wynajem testera diagnostycznego – czy ta usługa cieszy się powodzeniem?

W pełni funkcjonalne testery z legalnym oprogramowaniem na wynajem – usługa zaproponowana niedawno przez jednego z polskich producentów sprzętu diagnostycznego przykuła naszą uwagę. Czy warsztaty samochodowe są zainteresowane wypożyczaniem urządzeń, a może jednak wolą inwestować w zakup sprzętu na własność? Rozmawialiśmy z przedstawicielem firmy Axes System, Łukaszem Kołakowskim.

Testery diagnostyczne – dziś bez ich wykorzystania, prowadzenie warsztatu samochodowego jest niemożliwe. Tester pozawala na łączność z jednostką centralną samochodu, odczytywanie zapisanych w nim kodów usterek i innych informacji, a także wprowadzanie zmian, np. dotyczących interwencji serwisowych. Testery dla warsztatów samochodowych to zaawansowane urządzenia, dlatego w tej kategorii artykułów nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie – jaki tester diagnostyczny kupić do 500 zł? Istnieją testery uniwersalne oraz dedykowane konkretnej grupie pojazdów (np. VAG czy BMW). W tej kategorii sprawdzisz nowości produktowe na rynku testerów diagnostycznych oraz oferty znanych producentów tych urządzeń, takich jak Bosch, Delphi, TEXA, Launch czy Autel.