Menu

Testery diagnostyczne

Wynajem testera diagnostycznego – czy ta usługa cieszy się powodzeniem?

W pełni funkcjonalne testery z legalnym oprogramowaniem na wynajem – usługa zaproponowana niedawno przez jednego z polskich producentów sprzętu diagnostycznego przykuła naszą uwagę. Czy warsztaty samochodowe są zainteresowane wypożyczaniem urządzeń, a może jednak wolą inwestować w zakup sprzętu na własność? Rozmawialiśmy z przedstawicielem firmy Axes System, Łukaszem Kołakowskim.

DeltaTech Electronics ma nowego właściciela

Transakcja otwiera nowy rozdział w ponad 25-letniej działalności znanego producenta warsztatowych testerów diagnostycznych – firmy DeltaTech Electronics.

Całkowicie automatyczna diagnostyka pojazdów? Producent twierdzi, że to możliwe.

Podczas międzynarodowej konferencji INNOVISION 2023 poznaliśmy nowe rozwiązania z zakresu diagnostyki pojazdowej, które mają odpowiedzieć na współczesne i przyszłe wyzwania stojące przed niezależnymi warsztatami samochodowymi. Wśród nich znalazło się rozwiązanie, które ma w pełni zautomatyzować diagnostykę, a także uprościć sposób zamawiania części zamiennych.

Polski tester układu elektrycznego GIT1 – wywiad ze współtwórcą, Robertem Mazurkiem

GIT1 to urządzenie do diagnostyki akumulatora oraz układu ładowania i układu rozruchowego, które zdobywa popularność w Polsce, a ostatnio zostało także zauważone poza granicami naszego kraju. W rozmowie z Robertem Mazurkiem, który jest pomysłodawcą GIT-a, zapytaliśmy o możliwości tego urządzenia i dowiedzieliśmy się, jak wyglądał proces jego powstawania. Czy GIT1 to urządzenie, które powinno znajdować […]

Nowe narzędzie Delphi – konfigurator diagnostyczny

Delphi, marka należąca do PHINIA Inc., przedstawiła konfigurator online, nowe narzędzie ułatwiające wybór rozwiązań diagnostycznych i powiązanych akcesoriów. Za pomocą konfiguratora diagnostycznego Delphi, warsztaty będą mogły zbudować dopasowany do potrzeb pakiet rozwiązań diagnostycznych, tak aby w jeszcze lepszym stopniu zwiększyć zakres oferty serwisowej i poprawić jakość wykonywanych napraw.

MotoFocus TV: Czy warto mieć oryginalny tester diagnostyczny?

Diagnostyka i elektronika pojazdów to główny temat rozmowy Witolda Hańczki z Tomaszem Hurtem z firmy Delphi Technologies w kolejnym odcinku programu MotoFocus TV. W jakim kierunku zmierzać będą wspomniane dziedziny oraz, jakie narzędzia diagnostyczne powinny posiadać warsztaty samochodowe? O tym w naszym filmie.

Marelli – szkolenia w sierpniu i wrześniu

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w drugiej połowie sierpnia oraz we wrześniu. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

MotoFocus TV: Jak i gdzie ustawić radary w samochodzie, czyli czy ADAS opłaca się warsztatom?

Systemy wsparcia kierowcy ADAS wciąż uchodzą za rozwiązanie przyszłościowe, tymczasem w rzeczywistości są elementem wyposażenia bardzo wielu pojazdów już jeżdżących po polskich drogach. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że systemy te trzeba czasem kalibrować…

Marelli – szkolenia w lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku

Grafik przedstawia szkolenia organizowane przez firmę Marelli Aftermarket Poland w najbliższym czasie – pod koniec lipca, w sierpniu, wrześniu oraz na początku października. Wszystkie szczegóły dostępne są w poniższej tabeli.

Tester diagnostyczny na wynajem – nowa usługa na polskim rynku

Zakup urządzeń diagnostycznych do obsługi szerokiego portfolio marek pojazdów to duży wydatek, na który warsztaty nie zawsze mogą sobie pozwolić. Odpowiedzią na potrzeby rynku jest nowa usługa, świadczona przez polskiego producenta urządzeń – dzierżawa systemu do komputerowej diagnostyki samochodowej.

Testery diagnostyczne – dziś bez ich wykorzystania, prowadzenie warsztatu samochodowego jest niemożliwe. Tester pozawala na łączność z jednostką centralną samochodu, odczytywanie zapisanych w nim kodów usterek i innych informacji, a także wprowadzanie zmian, np. dotyczących interwencji serwisowych. Testery dla warsztatów samochodowych to zaawansowane urządzenia, dlatego w tej kategorii artykułów nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie – jaki tester diagnostyczny kupić do 500 zł? Istnieją testery uniwersalne oraz dedykowane konkretnej grupie pojazdów (np. VAG czy BMW). W tej kategorii sprawdzisz nowości produktowe na rynku testerów diagnostycznych oraz oferty znanych producentów tych urządzeń, takich jak Bosch, Delphi, TEXA, Launch czy Autel.