Rewolucja w dostępie do danych: oryginalne dokumenty od różnych producentów pojazdów

25 kwietnia 2024, 23:47

Nowoczesne warsztaty samochodowe coraz częściej potrzebują dostępu do oryginalnych, precyzyjnych dokumentów technicznych, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Firma Bosch, znana z dostarczania innowacyjnych rozwiązań w branży motoryzacyjnej, wprowadziła na rynek ulepszoną wersję swojego systemu ESI[tronic] Evolution, która umożliwia dostęp do danych prosto do producentów.

Kluczowa innowacja: oryginalne dokumenty

Najnowsza aktualizacja ESI[tronic] Evolution w pakiecie Zaawansowanym i Mistrz zawiera funkcję “Oryginalne dokumenty” bezpośrednio na ekranie startowym. Ten wygodny przycisk umożliwia użytkownikom szybki dostęp do informacji OE (Original Equipment) bezpośrednio od producentów pojazdów.

Funkcja “Oryginalne dokumenty” w systemie ESI[tronic] Evolution, wprowadzona na początku 2024 roku, początkowo obejmowała dane dla marek VW i Audi. Ostatnia aktualizacja poszerzyła zakres dostępnych informacji o dokumentację Fiata. To ulepszenie przekłada się na oszczędność czasu dla warsztatów, ułatwiając im przeprowadzanie napraw szybciej.

Funkcja ta umożliwia łatwy dostęp do szerokiej gamy dokumentacji technicznej, w tym:

  • Napraw nadwozia: dostarcza szczegółowych instrukcji dotyczących napraw elementów karoserii,
  • Konserwacji: oferuje kompleksowe przewodniki konserwacyjne pomagające w utrzymaniu pojazdów w należytym stanie,
  • Podręczników: zapewnia dostęp do podręczników serwisowych z kluczowymi informacjami technicznymi,
  • Schematów ideowych: ułatwia diagnostykę i naprawę dzięki dostępowi do schematów elektrycznych i innych systemów pojazdu,
  • Badania emisji spalin: pomaga w przeprowadzaniu testów emisji spalin zgodnie z obowiązującymi normami.

Zalety dla warsztatów

Dostęp do oryginalnych dokumentów, takich jak schematy instalacji elektrycznych, instrukcje napraw oraz kody usterek, zapewnia dokładność diagnozy oraz usprawnia procesy diagnostyczne i naprawcze. Warsztaty korzystające z ESI[tronic] Evolution mogą liczyć na bieżące aktualizacje zawartości dokumentów, dzięki czemu zawsze mają dostęp do najnowszych informacji. Co więcej, dokumenty OE dostępne w systemie nie zastępują instrukcji SIS, ale są ich wartościowym uzupełnieniem, umożliwiającym jeszcze dokładniejszą pracę.

Bosch stale kontynuuje rozbudowę bazy marek samochodowych w systemie ESI[tronic] Evolution. Dzięki ciągłemu dostępowi do aktualizowanych, oryginalnych dokumentów technicznych, warsztaty mogą nie tylko podnosić jakość oferowanych usług, ale również zwiększać satysfakcję klientów dzięki precyzyjnej i skutecznej naprawie.

Nowoczesny i intuicyjny interfejs użytkownika ESI[tronic] Evolution, z bezpośrednim dostępem do najważniejszych funkcji z ekranu startowego, czyni ten system niezastąpionym narzędziem dla każdego warsztatu, który dąży do doskonałości w obszarze obsługi samochodów. Ten klarowny układ zapewnia użytkownikom szybki dostęp do niezbędnych informacji, umożliwiając efektywne zarządzanie czasem pracy i zwiększając produktywność warsztatową.

Kup KTS z pakietem ESI Mistrz i odbierz nagrodę!

Za zakup testera KTS wraz z pakietem ESI[tronic] Mistrz otrzymasz TPA 300 – urządzenie służące do kalibracji czujników TPMS, które pozwala zaprogramować ponad 20 różnych typów czujników uniwersalnych!

Sprawdź szczegóły na bosch-extra.pl

 

Artykuł sponsorowany Bosch

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!