Menu

Narzędzia warsztatowe

Nowość w ofercie Mark-Moto

Do oferty firmy Mark-Moto dołącza zestaw do blokady rozrządu w silnikach wysokoprężnych SIESLA MINI / PSA. Przystosowany jest do nowoczesnych silników posiadających dwa wałki rozrządu 16V, (pasek+łańcuch).

Klucz pneumatyczny ultra short marki Högert Technik

W ofercie marki Högert Technik pojawił się kompaktowy, ultra krótki pneumatyczny klucz udarowy o szerokim zastosowaniu. Jest to już piąty klucz w kategorii narzędzi pneumatycznych, które znajdą zastosowanie w serwisach samochodowych, wulkanizacyjnych i warsztatach mechanicznych, a także w przemyśle samochodowym do pracy przy liniach montażowych.

Trzy nowe narzędzia w ofercie Mark-Moto Częstochowa

W ofercie Mark-Moto Częstochowa pojawiły się trzy nowości w kategorii narzędzi warsztatowych – dwie blokady koła pasowego oraz nasadka do nakrętek łożyskowych.

Regeneracja narzędzi Seco – koszt wzrósł o 30%

Wartość usług regeneracji narzędzi Seco wzrosły o ponad 30% i nadal rośnie. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów w zakresie frezów walcowo-czołowych i wierteł w ofercie Seco Tools — firma odnotowała w 2022 roku wzrost popytu na usługi regeneracji okrągłych narzędzi węglikowych o ponad 30% .

Jak powinna być wyposażona SKP? – wywiad z Unimetal

Stacje kontroli pojazdów są jednym z ważniejszych ogniw polskiej branży motoryzacyjnej. To one kontrolują to, czy po polskich drogach jeżdżą sprawne techniczne i bezpieczne pojazdy. Należy także pamiętać, że niezmiernie ważne jest także to, aby diagności pracowali na odpowiednim sprzęcie i przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Te kwestie poruszyliśmy podczas naszego wywiadu z Joanną Kaczmarek-Ćwiszewską, dyrektorką […]

„Sprzęt komputerowy dla warsztatów powinien być kompleksowy” – wywiad z Getac

Wybór odpowiedniego sprzętu warsztatowego to bardzo duże wyzwanie, które należy dokładnie przemyśleć i sprawdzić. Dotyczy to zarówno narzędzi, podnośników, maszyn, ale także sprzętu komputerowego i oprogramowania specjalistycznego, dzięki któremu warsztat będzie mógł świadczyć usługi z zakresu diagnostyki. O tym, na co w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę przy wyborze wspominanych maszyn informatycznych, rozmawiamy z Russellem Younghusbandem, […]

Diagnostyka i naprawa pojazdów elektrycznych – problemy branży

Diagnostyka i naprawa pojazdów elektrycznych jest bardzo świeżą gałęzią branży motoryzacyjnej. Pojazdów wyposażonych w napęd zelektryfikowany wciąż przybywa, a te obecne już na rynku naturalnie starzeją się i zaczynają ulegać awariom. Tu pojawia się problem, ponieważ w tej chwili tylko bardzo wąska grupa osób (nawet nie serwisów) jest w stanie prawidłowo zdiagnozować i naprawić taki […]

Każdy warsztat posiada własny zestaw narzędzi warsztatowych, na który składają się różnego rodzaju klucze, wkrętaki, śrubokręty, blokady czy inne przybory, niezbędne w codziennej pracy. Jeśli chcesz śledzić nowości na rynku profesjonalnych narzędzi warsztatowych, sprawdź artykuły w tej kategorii. Znajdziesz tu wiele produktów specjalistycznych, stworzonych z myślą o zastosowaniu przy naprawach samochodów. Narzędzia i inny sprzęt warsztatowy, jako sprzęt codziennego użytku, powinny charakteryzować się odpowiednią trwałością i jakością wykonania. W komentarzach pod artykułami z tej kategorii znajdziesz opinie profesjonalistów dotyczące narzędzi.