Menu

Narzędzia warsztatowe

Klucz pneumatyczny ultra short marki Högert Technik

W ofercie marki Högert Technik pojawił się kompaktowy, ultra krótki pneumatyczny klucz udarowy o szerokim zastosowaniu. Jest to już piąty klucz w kategorii narzędzi pneumatycznych, które znajdą zastosowanie w serwisach samochodowych, wulkanizacyjnych i warsztatach mechanicznych, a także w przemyśle samochodowym do pracy przy liniach montażowych.

Trzy nowe narzędzia w ofercie Mark-Moto Częstochowa

W ofercie Mark-Moto Częstochowa pojawiły się trzy nowości w kategorii narzędzi warsztatowych – dwie blokady koła pasowego oraz nasadka do nakrętek łożyskowych.

Regeneracja narzędzi Seco – koszt wzrósł o 30%

Wartość usług regeneracji narzędzi Seco wzrosły o ponad 30% i nadal rośnie. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów w zakresie frezów walcowo-czołowych i wierteł w ofercie Seco Tools — firma odnotowała w 2022 roku wzrost popytu na usługi regeneracji okrągłych narzędzi węglikowych o ponad 30% .

Jak powinna być wyposażona SKP? – wywiad z Unimetal

Stacje kontroli pojazdów są jednym z ważniejszych ogniw polskiej branży motoryzacyjnej. To one kontrolują to, czy po polskich drogach jeżdżą sprawne techniczne i bezpieczne pojazdy. Należy także pamiętać, że niezmiernie ważne jest także to, aby diagności pracowali na odpowiednim sprzęcie i przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Te kwestie poruszyliśmy podczas naszego wywiadu z Joanną Kaczmarek-Ćwiszewską, dyrektorką […]

„Sprzęt komputerowy dla warsztatów powinien być kompleksowy” – wywiad z Getac

Wybór odpowiedniego sprzętu warsztatowego to bardzo duże wyzwanie, które należy dokładnie przemyśleć i sprawdzić. Dotyczy to zarówno narzędzi, podnośników, maszyn, ale także sprzętu komputerowego i oprogramowania specjalistycznego, dzięki któremu warsztat będzie mógł świadczyć usługi z zakresu diagnostyki. O tym, na co w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę przy wyborze wspominanych maszyn informatycznych, rozmawiamy z Russellem Younghusbandem, […]

Diagnostyka i naprawa pojazdów elektrycznych – problemy branży

Diagnostyka i naprawa pojazdów elektrycznych jest bardzo świeżą gałęzią branży motoryzacyjnej. Pojazdów wyposażonych w napęd zelektryfikowany wciąż przybywa, a te obecne już na rynku naturalnie starzeją się i zaczynają ulegać awariom. Tu pojawia się problem, ponieważ w tej chwili tylko bardzo wąska grupa osób (nawet nie serwisów) jest w stanie prawidłowo zdiagnozować i naprawić taki […]

Skutki inflacji – które podwyżki najbardziej zabolały firmy z branży motoryzacyjnej?

Wzrost kosztów prowadzenia działalności jest odczuwalny zarówno dla producentów i dystrybutorów części, jak i warsztatów motoryzacyjnych. Które podwyżki szczególnie zabolały przedsiębiorców? Zachęcamy do sprawdzenia wyników naszej ankiety.

Każdy warsztat posiada własny zestaw narzędzi warsztatowych, na który składają się różnego rodzaju klucze, wkrętaki, śrubokręty, blokady czy inne przybory, niezbędne w codziennej pracy. Jeśli chcesz śledzić nowości na rynku profesjonalnych narzędzi warsztatowych, sprawdź artykuły w tej kategorii. Znajdziesz tu wiele produktów specjalistycznych, stworzonych z myślą o zastosowaniu przy naprawach samochodów. Narzędzia i inny sprzęt warsztatowy, jako sprzęt codziennego użytku, powinny charakteryzować się odpowiednią trwałością i jakością wykonania. W komentarzach pod artykułami z tej kategorii znajdziesz opinie profesjonalistów dotyczące narzędzi.