JCT Pro Line – nowoczesne rozwiązanie dla czystego silnika

8 maja 2024, 23:03

W dzisiejszych czasach, kiedy ekologia i ekonomia idą w parze, regularne czyszczenie układów wtryskowych, dolotowych oraz filtrów DPF bez demontażu z samochodu staje się nie tylko praktyką zalecaną, ale wręcz koniecznością.

Urządzenie JCT PRO LINE to innowacyjne narzędzie warsztatowe, które umożliwia przeprowadzenie kompleksowej usługi “Czysty silnik”, zapewniając tym samym optymalną pracę silnika oraz długowieczność jego komponentów.

JCT Pro line to wielofunkcyjne urządzenie do czyszczenia układów dolotowych, wtryskowych i filtrów DPF. Czyszczenie może być wykonywane w każdym silniku benzynowym i wysokoprężnym.

JCT Pro line za pomocą dedykowanej chemii czyści wszystkie elementy układu wtryskowego takie jak wtryskiwacze, pompy wtryskowe i pompy wysokiego ciśnienia. JCT Proline wyposażony jest w mikrofon i automatyczny system dozowania płynu podczas czyszczenia układu dolotowego. Dzięki temu płyn może być podawany w sposób automatyczny bez kontroli operatora. JCT Proline ma możliwość czyszczenia filtra DPF i FAP bez potrzeby demontażu ww. elementów.

Dlaczego regularne czyszczenie jest tak ważne?

Regularne czyszczenie układów wtryskowych jest znacznie tańsze niż kosztowne naprawy silnika. Silnik to system naczyń połączonych, gdzie awaria jednego elementu, takiego jak wtryskiwacze, może prowadzić do szeregu innych problemów, w tym degradacji oleju i zapychania EGR oraz filtra DPF.

Czyste układy wtryskowe zapewniają lepsze spalanie paliwa, co przekłada się na mniejsze zużycie i lepsze osiągi silnika. Regularne czyszczenie przyczynia się do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji.

JCT Pro LINE – technologia na miarę nowych wymagań

Urządzenie JCT Pro LINE zostało zaprojektowane z myślą o nowoczesnych warsztatach, które stawiają na jakość i efektywność świadczonych usług. Dzięki temu urządzeniu mechanicy mogą oferować swoim klientom usługę “czysty silnik”, która jest nie tylko technicznie uzasadniona, ale również opłacalna zarówno dla warsztatu, jak i dla klienta. Urządzenie pozwala zmienić strukturę napraw warsztatu. W miejsce długotrwałych i kosztownych remontów warsztat może zarobić więcej, dzięki powszechnemu stosowaniu zabiegów profilaktycznych.

Usługa „czysty silnik” powinna być wykonywana każdorazowo przy okazji wymiany oleju silnikowego.

Korzyści z użycia JCT Pro LINE:

  • możliwość czyszczenia układów wtryskowych, dolotowych oraz filtrów DPF bez demontażu z pojazdu,
  • szybkie i skuteczne usuwanie nagarów oraz innych zanieczyszczeń, co przekłada się na lepszą pracę silnika,
  • zmniejszenie ryzyka drogich napraw i przedłużenie żywotności silnika.

Urządzenie JCT Pro LINE to odpowiedź na rosnące potrzeby rynku motoryzacyjnego w zakresie konserwacji i optymalizacji pracy silników. Regularne czyszczenie układów wtryskowych, dolotowych i filtrów DPF jest nie tylko technicznie uzasadnione, ale również przynosi wymierne korzyści finansowe zarówno warsztatom, jak i ich klientom.

Artykuł sponsorowany Liqui Moly

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!