Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:35 Nowy, odnawialny materiał do opon, który może zastąpić sadzę 11:44 Inter Cars z nową strategiczną współpracą 10:56 Nowe czujniki od znanego producenta. Teraz też do pojazdów hybrydowych. 09:26 19.edycja Moto Safety Day odbędzie się w ostatni weekend lipca w Gdyni. Co zaplanowali organizatorzy? 17.07 Zanieczyszczenia w układzie hydraulicznym sprzęgła: skutki oraz jak im zapobiec [FILM]

Montażownice, wyważarki

Na targach Automechanika Frankfurt swoją ofertę zaprezentuje Grupa Nexion

Nexion Group to firma zajmująca się wyposażeniem warsztatowym i oprogramowaniem dla branży napraw i konserwacji samochodów, znajdzie się w gronie wystawców podczas tegorocznych targów Automechanika Frankfurt.

Nowa montażownica do felg chromowanych i malowanych

W kontekście rosnącej popularności felg chromowanych lub malowanych, które są zarówno wartościowe, jak i podatne na uszkodzenia, unikanie wszelkiego kontaktu podczas procesu montażu i demontażu staje się kluczowe. Nawet przy zastosowaniu plastikowych elementów ochronnych, istnieje ryzyko uszkodzenia. Montażownica hydrauliczna TECO TH32 ULTRA to urządzenie bezłyżkowe i bezkontaktowe.

Targi Futurmotive 2023 – jaka przyszłość czeka motoryzację? Fotorelacja.

W Bolonii odbyła się pierwsza edycja targów Futurmotive. Celem wydarzenia było zaprezentowanie technologii przyszłości zarówno w obszarze części samochodowych, jak i wyposażenia warsztatów. Ogromny nacisk położono na zrównoważony rozwój i ekologiczne technologie w służbie aftermarketu.

Jak przygotować warsztat na sezon zmiany opon? Rozmawiamy z ekspertem.

W opinii kierowców, sezon przekładkowy to prawdziwe żniwa dla warsztatów samochodowych. W rzeczywistości, aby dobrze zarobić na usłudze wymiany opon, warsztaty muszą spełnić szereg wymagań, stawianych dziś przez coraz bardziej konkurencyjny rynek. Porozmawialiśmy na ten temat z ekspertem, na co dzień zajmującym się prowadzeniem szkoleń z wymiany i napraw ogumienia.

Wspólne szkolenia Inter Cars i Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego

Akademia Oponiarska – powołana i prowadzona przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) rozpoczęła współpracę z Inter Cars, liderem rynku aftermarket. Szkolenia z obsługi opon osobowych, ciężarowych i motocyklowych będą prowadzone przez trenerów Akademii w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie pod Warszawą oraz w siedzibie PZPO w Piechaninie pod Poznaniem.

Szkoła z Pszczyny laureatem II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR

Magda Boruta i Mateusz Pudełko z technikum pojazdów samochodowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie zostali laureatami II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR. W ten sposób uczniowie wywalczyli wartościową nagrodę dla swojej szkoły. Jest nią montażownica do opon. Turniej był wydarzeniem towarzyszącym grudniowej konferencji „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i […]

Jak powinna być wyposażona SKP? – wywiad z Unimetal

Stacje kontroli pojazdów są jednym z ważniejszych ogniw polskiej branży motoryzacyjnej. To one kontrolują to, czy po polskich drogach jeżdżą sprawne techniczne i bezpieczne pojazdy. Należy także pamiętać, że niezmiernie ważne jest także to, aby diagności pracowali na odpowiednim sprzęcie i przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Te kwestie poruszyliśmy podczas naszego wywiadu z Joanną Kaczmarek-Ćwiszewską, dyrektorką […]

Wyważarka do kół Librak360S – nowość w ofercie marki Butler

W ofercie firmy Bogusz pojawiła się nowa wyważarka do kół – Librak360S – produkcji włoskiej firmy Butler. 

Czy jesteś gotowy na sezon motocyklowy w swoim warsztacie? Nowości od firmy Bogusz.

U progu sezonu motocyklowego nie zaszkodzi uzupełnić braków w warsztacie. Na rynku sprzętów motoryzacyjnych pojawiło się w tej chwili wiele interesujących propozycji, dzięki którym naprawa pojazdów oraz kontrola ich pracy przebiega lekko i ekspresowo.

Montażownica i wyważarka to podstawowe wyposażenie warsztatów wulkanizacyjnych, zajmujących się wymianą i naprawą opon samochodowych. Montażownica do opon służy do ich demontażu z felgi oraz ponownego montażu, natomiast wyważarka do kół to przyrząd do ustalania różnicy w rozkładzie masy koła względem jego środka. Dzięki wyważarce, mechanik wie, w którym miejscu dokleić ciężarki, by zapewnić odpowiednie wyważenie koła. Współczesne wyważarki i montażownice to urządzenia w dużym stopniu zautomatyzowane, często wykorzystujące zaawansowane rozwiązania hydrauliczne i cyfrowe, a także technologię laserową. Więcej na ich temat dowiesz się z artykułów w tej kategorii.