Szkoła z Pszczyny laureatem II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR

11 stycznia 2023, 12:28

Magda Boruta i Mateusz Pudełko z technikum pojazdów samochodowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie zostali laureatami II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników VR. W ten sposób uczniowie wywalczyli wartościową nagrodę dla swojej szkoły. Jest nią montażownica do opon. Turniej był wydarzeniem towarzyszącym grudniowej konferencji „Nowe horyzonty edukacji”, organizowanej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną i markę ProfiAuto, przy współpracy z Akademią WSB i firmą VRTechnology.

Konkurs odbył się 7 grudnia 2022 r., natomiast 10 stycznia b.r. odbyło się uroczyste przekazanie nagrody. Udział wzięli w nim Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Andrzej Kubica, reprezentujący sieć ProfiAuto, Marcin Stramowski z firmy ATH-Heinl, która ufundowała nagrodę oraz starosta Pszczyny Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

Uczniowie pszczyńskiej szkoły pokonali drużyny z ponad 20 śląskich szkół. II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR polegał na wykonywaniu zadań praktycznych oraz teoretycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii VR, czyli wirtualnej rzeczywistości.

Dawid Lekki, nauczyciel zawodu w PZS nr 1, który zajął się przygotowaniem uczniów do udziału w turnieju uważa, że sukces jest efektem ich zaangażowania oraz stałej współpracy szkoły z firmami motoryzacyjnymi.

– Profesjonalne firmy z branży mechaniki samochodowej organizują u nas cykliczne szkolenia, których tematem są nowinki na rynku. Wcześniej uczniowie rozwiązują test z danego tematu i w ten sposób przygotowują się do szkolenia. Są to kosztowne, certyfikowane szkolenia, w których nasi uczniowie uczestniczą za darmo. Firmy w ten sposób szukają młodych talentów i są pozytywnie zaskoczone wiedzą naszych uczniów – powiedział Dawid Lekki.

Poza montażownicą dla szkoły, laureaci turnieju otrzymali także cenne nagrody indywidualne. Szkoła otrzyma także zaproszenie dla uczniów na zagraniczne szkolenie z technologii VR, organizowane przez markę ProfiAuto oraz firmę VRTechnology.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!