Od kilku tygodni klienci kupujący w Inter Cars nowe produkty z wybranych kategorii części mogą przekazać do regeneracji wymienianą, używaną część. Decydując się na to, obniżają koszt zakupu o wartość przypisanej do danego elementu kaucji.
Standardem na rynku części zamiennych jest uwzględnianie w cenie części regenerowanych tzw. kaucji za rdzeń. W ten sposób klienci zachęcani są do przekazywania dystrybutorowi wymontowywanych przez siebie produktów. Otrzymują za nie zwrot kaucji a przekazane podzespoły trafiają do zakładów przeprowadzających proces pełnej regeneracji fabrycznej.
Inter Cars poszedł o krok dalej i jest obecnie jedynym dystrybutorem w Polsce, który pozwala na zwrot rdzenia przy zakupie części nowej, a tym samym otrzymanie zwrotu kwoty kaucji. Kryteria akceptacji rdzenia są dokładnie takie same, niezależnie od tego, czy kupiona została nowa czy regenerowana część. Są one dość łatwe do wypełnienia, a sytuacja, że przekazana część wraca do mechanika jako niemożliwa do regeneracji właściwie się nie zdarza.
W ofercie największego polskiego dystrybutora wśród produktów nowych dostępnych jest obecnie 5 linii produktów, których zakup pozwala na odzyskanie kaucji poprzez zwrot wymienianej przy okazji danego zlecenia części. Wartość kaucji została uwzględniona w ramach dotychczasowej ceny. Nie została ona podniesienia, więc zwrócenie produktu używanego realnie obniża koszt zakupu w Inter Cars.
Kaucja także w częściach nowych
Przekazując wymontowaną przez siebie część, klienci korzystają finansowo, niezależnie od tego, czy kupują część regenerowaną czy nową (w przypadku wskazanych wyżej kategorii i producentów). W obu przypadkach otrzymują także wysokiej jakości część z dwuletnią gwarancją.
Części nowe przy zakupie, których można odzyskać kaucję:
- Alternator – producenci: BOSCH, HC-CARGO, DENSO, VALEO,
- Rozrusznik – producenci: BOSCH, HC-CARGO DENSO, VALEO,
- Przekładnia kierownicza – producenci: BOSCH, SASIC,
- Zacisk hamulcowy – producenci: ABE, FEBI, HERTH BUSS, TRW,
- Półoś napędowa – producenci: PASCAL.
W katalogu Inter Cars przy częściach z kaucją widoczny jest symbol recyklingu, obok którego podana jest wysokość kaucji oraz cena z jej uwzględnieniem. Jej wysokość zależy od konkretnego indeksu.
Regeneracja to ważny element nowoczesnej gospodarki
Rozwój rynku części regenerowanych jest bezpośrednio związany z ideą gospodarki cyrkularnej, zwanej także gospodarką o obiegu zamkniętym. To model gospodarczy, który dąży do minimalizacji zużycia surowców, odpadów oraz emisji poprzez tworzenie zamkniętych pętli życia produktów. W tym systemie – w przypadku rynku motoryzacyjnego – części wymontowywane z pojazdów podczas napraw nie stają się odpadem, ale są wykorzystywane do produkcji kolejnych podzespołów. Np. surowce pozyskane z przetopu złomu akumulatorowego trafiają do nowych baterii; a rdzenie, m.in. z używanych zacisków, rozruszników czy alternatorów, są podstawą do produkcji części regenerowanych.
Części regenerowane fabrycznie stanowią atrakcyjną alternatywę dla nowych części, oferując zarówno oszczędności finansowe, jak i korzyści ekologiczne. Proces regeneracji obejmuje dokładne czyszczenie, naprawę lub wymianę zużytych elementów oraz testowanie, aby zapewnić ich pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo. Dzięki temu przy atrakcyjnej cenie spełniają wysokie standardy jakości.
Komentarze