Niższe ceny, dzięki zwrotowi wymontowywanych części – nowe zasady w Inter Cars

11 grudnia 2024, 23:59

Od kilku tygodni klienci kupujący w Inter Cars nowe produkty z wybranych kategorii części mogą przekazać do regeneracji wymienianą, używaną część. Decydując się na to, obniżają koszt zakupu o wartość przypisanej do danego elementu kaucji.

Standardem na rynku części zamiennych jest uwzględnianie w cenie części regenerowanych tzw. kaucji za rdzeń. W ten sposób klienci zachęcani są do przekazywania dystrybutorowi wymontowywanych przez siebie produktów. Otrzymują za nie zwrot kaucji a przekazane podzespoły trafiają do zakładów przeprowadzających proces pełnej regeneracji fabrycznej.

Inter Cars poszedł o krok dalej i jest obecnie jedynym dystrybutorem w Polsce, który pozwala na zwrot rdzenia przy zakupie części nowej, a tym samym otrzymanie zwrotu kwoty kaucji. Kryteria akceptacji rdzenia są dokładnie takie same, niezależnie od tego, czy kupiona została nowa czy regenerowana część. Są one dość łatwe do wypełnienia, a sytuacja, że przekazana część wraca do mechanika jako niemożliwa do regeneracji właściwie się nie zdarza.

W ofercie największego polskiego dystrybutora wśród produktów nowych dostępnych jest obecnie 5 linii produktów, których zakup pozwala na odzyskanie kaucji poprzez zwrot wymienianej przy okazji danego zlecenia części. Wartość kaucji została uwzględniona w ramach dotychczasowej ceny. Nie została ona podniesienia, więc zwrócenie produktu używanego realnie obniża koszt zakupu w Inter Cars.

Kaucja także w częściach nowych

Przekazując wymontowaną przez siebie część, klienci korzystają finansowo, niezależnie od tego, czy kupują część regenerowaną czy nową (w przypadku wskazanych wyżej kategorii i producentów). W obu przypadkach otrzymują także wysokiej jakości część z dwuletnią gwarancją.

Części nowe przy zakupie, których można odzyskać kaucję:

W katalogu Inter Cars przy częściach z kaucją widoczny jest symbol recyklingu, obok którego podana jest wysokość kaucji oraz cena z jej uwzględnieniem. Jej wysokość zależy od konkretnego indeksu.

Regeneracja to ważny element nowoczesnej gospodarki

Rozwój rynku części regenerowanych jest bezpośrednio związany z ideą gospodarki cyrkularnej, zwanej także gospodarką o obiegu zamkniętym. To model gospodarczy, który dąży do minimalizacji zużycia surowców, odpadów oraz emisji poprzez tworzenie zamkniętych pętli życia produktów. W tym systemie – w przypadku rynku motoryzacyjnego – części wymontowywane z pojazdów podczas napraw nie stają się odpadem, ale są wykorzystywane do produkcji kolejnych podzespołów. Np. surowce pozyskane z przetopu złomu akumulatorowego trafiają do nowych baterii; a rdzenie, m.in. z używanych zacisków, rozruszników czy alternatorów, są podstawą do produkcji części regenerowanych.

Części regenerowane fabrycznie stanowią atrakcyjną alternatywę dla nowych części, oferując zarówno oszczędności finansowe, jak i korzyści ekologiczne. Proces regeneracji obejmuje dokładne czyszczenie, naprawę lub wymianę zużytych elementów oraz testowanie, aby zapewnić ich pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo. Dzięki temu przy atrakcyjnej cenie spełniają wysokie standardy jakości.

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

KpiarzPolski, 12 grudnia 2024, 11:56 7 -4

pogadamy jak w IC będzie można zdać "rdzeń" -> blachę z klocka , zajechany wahacz, wypalone świece zapłonowe, spalony przekaźnik .....jak na razie to wielka EKO_propaganda.

Odpowiedz

Trap, 12 grudnia 2024, 16:56 3 -2

Do Kpiarz
Dlaczego "propaganda" ? Sprawdziłeś i nie działa ?
Wyraźnie mówią, co przyjmują, więc gdzie widzisz problem ?

Odpowiedz