Menu

Oleje silnikowe i do skrzyń biegów

Silnik 1.2 PureTech ponadprzeciętnie awaryjny – czy producent weźmie odpowiedzialność?

Zaprojektowany przez inżynierów Grupy PSA, silnik 1.2 PureTech przebył niezwykłą drogę od nagród i zachwytów po zbiorowe pozwy, formułowane z powodu jego ponadprzeciętnej awaryjności. Wysoka usterkowość tej benzynowej jednostki to temat, którego producent nie może ignorować. Niedawno wydał zresztą specjalne oświadczenie w tej sprawie. Wkrótce w sprawę ma włączyć się polski UOKiK.

Nowy olej do motocykli w ofercie Liqui Moly

Olej 4t Synth 10W40 Street Race to nowość w ofercie Liqui Moly. Jest to olej w pełni syntetyczny, stworzony z wykorzystaniem baz PAO.

50-lecie popularnego oleju silnikowego. Producent przybliży swoją historię.

ExxonMobil świętuje 50-lecie wprowadzenia na rynek oleju silnikowego Mobil 1™. W ciągu 2024 roku firma przybliży 50-letnią historię marki Mobil 1 serią inicjatyw obejmujących partnerstwa, obecność w sportach motorowych, a nawet w wirtualnej rzeczywistości.

Specyfikacja oleju a samochód hybrydowy. Jak wymagające są silniki spalinowe w hybrydach?

Specyfika pracy silników spalinowych w układach hybrydowych stawia niezwykle wysokie wymagania przed olejami. W poniższym artykule specjaliści wyjaśniają dlaczego należy bezwzględnie trzymać się zaleceń producentów hybryd względem środków smarnych.

Nowe systemy zarządzania termicznego przekładni do Audi i Porsche od UFI Filters

UFI Filters, firma specjalizująca w dziedzinie technologii filtracji, zarządzania termicznego i filtracji wodoru, robi kolejny krok na obszarze elektrycznej mobilności, wprowadzając układ chłodzenia oleju przekładniowego do platformy PPE w Audi i Porsche.

Nowe części do układów termicznych od DENSO

DENSO Aftermarket rozszerzyło program części do układów termicznych o 39 nowych numerów katalogowych, które mają łącznie 447 zastosowań i zastępują 56 numerów części OE.

Olej silnikowy z regenerowanych baz – producent wprowadza na rynek nową ofertę

Ekologia. Ślad węglowy. Zrównoważony rozwój. Te hasła, choć wielu osobom pracującym w branży motoryzacyjnej spędzają sen z powiek, są dziś kluczowe dla coraz większego grona firm. Jak się okazuje, także dla tych produkujących oleje do silników spalinowych. Firma MOTUL zaprezentowała nową gamę swoich olejów do motocykli i samochodów. Oleje NGEN wyróżniają się swoim składem, a […]

Smarowanie i chłodzenie oleju silnikowego

Wiele osób uważa, że wymagane okresy wymiany oleju są raczej przesadzone. W rzeczywistości często pojawiają się usterki w samochodach, które można bezpośrednio powiązać z brakiem wymiany oleju. W tym artykule omawiamy najważniejsze zadania oleju silnikowego i optymalne dla niego warunki eksploatacyjne.

Paliwo E10 a filtry paliwa

PZL Sędziszów podpowiada – jeśli kierowcy obawiają się negatywnego wpływu biopaliwa na silnik swojego samochodu, mogą częściej wymieniać filtr paliwa. Takie działanie profilaktyczne nie jest zbyt drogie i z pewnością nie zaszkodzi. Artykuł dotyczy głównie paliwa E10, ale pamiętajmy, że sprawa dotyczy także benzyny E5, która nadal pozostaje w sprzedaży dla E98.

5w30, 10w40 a może 5w40? Zastanawiasz się, jaki olej silnikowy kupić? Dobrze trafiłeś – w tej kategorii znajdziesz szeroką, rynkową ofertę olejów oraz praktyczne wskazówki dotyczące doboru oleju, jego oznaczeń oraz funkcji. Dowiesz się także więcej o dodatkach do oleju silnikowego. Niektóre artykuły poświęcono także olejom do skrzyń biegów – zarówno automatycznych jak i manualnych. Jaki olej do skrzyni biegów wybrać i jaką metodą (statyczną czy dynamiczną) go wymienić? Odpowiadamy i na to pytanie. Choć nie znajdziesz tu rankingu olejów silnikowych czy olejów do skrzyń biegów, wiele praktycznych wskazówek na pewno zaspokoi Twoją ciekawość.