Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.06 MotoFocus TV: Czy warto kupić droższy filtr do auta? 24.06 Aktywne elementy zawieszenia i układów kierowniczych – szkolenie online dla Czytelników MotoFocus.pl 24.06 Przyszłość jest dziś. Najnowszy trend w dziedzinie układów hamulcowych zyskuje popularność. 21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1

Oleje silnikowe i do skrzyń biegów

Czy oleje silnikowe z recyklingu to przyszłość? MotoFocus TV.

Regeneracja baz olejowych może stać się trendem, kiedy zmniejszeniu ulegnie wydobycie paliw kopalnych. Czy zatem producenci chcą oferować kierowcom olej przepracowany jako pełnoprawny produkt? Między innymi o tym w nowym odcinku MotoFocus TV.

Oleje dla “wysilonych” silników. Nowy produkt amerykańskiej firmy.

Rozwój silników spalinowych pod kątem jak najniższych emisji spalin wymaga równoległego uzupełniania aftermarketu o odpowiednie komponenty do serwisowania tych technologii. Takim produktem jest między innymi olej, a jeden z amerykańskich producentów przedstawia swoją nową propozycję.

Wymiana oleju i filtra w sprzęgle Haldex Ford Kuga [FILM]

W Fordzie Kuga zastosowane zostało sprzęgło Haldex czwartej generacji, montowane również w niektórych modelach Land Rovera i Volvo. Jak przeprowadzić procedurę wymiany oleju i filtra w tym sprzęgle? Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego, przygotowanego przez specjalistów marki febi.

Nowe oleje silnikowe w ofercie TotalEnergies

W efekcie współprac z producentami silników oraz zapotrzebowania klientów TotalEnergies wprowadza do swojej oferty nowe warianty olejów.

“Po krótkich wakacjach rozważę opcje” – wywiad z Przemysławem Bryłą, byłym prezesem Liqui Moly Polska

W marcu b.r. doszło do zmiany na szczycie zarządu spółki Liqui Moly Polska. Po sześciu latach z funkcji prezesa ustąpił Przemysław Bryła, który łącznie był związany z firmą przez 14 lat. Jakie są kulisy zmiany władzy w spółce oraz, jakie plany na przyszłość ma były prezes? W naszym wywiadzie zadaliśmy te oraz inne pytania.

Pierwsza taka opona do elektrycznych pojazdów

Hankook – producent opon zaprezentował pierwszą oponę z certyfikatem ISCC PLUS do pojazdów elektrycznych. Czym się wyróżnia nowy produkt?

MotoFocus TV: automatyczne skrzynie biegów – wymiana oleju, serwis, naprawy

W jaki sposób wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów – statycznie czy dynamicznie? W nowym odcinku MotoFocus TV pytamy o to przedstawiciela producenta skrzyń biegów – firmy ZF.

Projektowanie i testowanie olejów silnikowych – wywiad z managerami marki Castrol

Castrol z okazji swojego 125-lecia przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowej, nazywanej przełomową, receptury swojego flagowego produktu – Castrol EDGE. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Rachel Howard (Starszym Menedżerem ds. wdrażania technologii dla środków smarnych) i Alexem Criddle (Ekspertem ds. technologii, wniosków i wersji próbnych) na temat złożonego procesu, jakim jest zaprojektowanie, opracowanie i […]

Nowe adaptery w ofercie Ravenol

Nowe adaptery do dynamicznej wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów są już dostępne w ofercie Ravenol.

Oleje silnikowe z nową szatą graficzną

Mobil 1 – to olej syntetyczny od marki Mobil, którego szata graficzna została odświeżona i zmieniona. Powiew nowości zsynchronizował się w czasie z jubliuszem 50-lecia działania firmy.

5w30, 10w40 a może 5w40? Zastanawiasz się, jaki olej silnikowy kupić? Dobrze trafiłeś – w tej kategorii znajdziesz szeroką, rynkową ofertę olejów oraz praktyczne wskazówki dotyczące doboru oleju, jego oznaczeń oraz funkcji. Dowiesz się także więcej o dodatkach do oleju silnikowego. Niektóre artykuły poświęcono także olejom do skrzyń biegów – zarówno automatycznych jak i manualnych. Jaki olej do skrzyni biegów wybrać i jaką metodą (statyczną czy dynamiczną) go wymienić? Odpowiadamy i na to pytanie. Choć nie znajdziesz tu rankingu olejów silnikowych czy olejów do skrzyń biegów, wiele praktycznych wskazówek na pewno zaspokoi Twoją ciekawość.