Menu

Oleje silnikowe i do skrzyń biegów

Czym mechanicy kierują się przy wyborze olejów silnikowych? – wyniki ankiety

Na rynku olejowym w Polsce funkcjonuje niezwykle liczne grono firm. Zapewne nawet doświadczeni mechanicy nie znają wszystkich marek środków smarnych, których produkty można zakupić w oficjalnych kanałach sprzedaży w naszym kraju. W jaki sposób wybrać zatem odpowiedni olej do samochodu klienta? Czym kierują się mechanicy w tej sprawie? Przedstawiamy wybrane wnioski z ankiety przeprowadzonej na […]

Oleje znanej marki Gulf dostępne w ofercie Inter Cars

Asortyment firmy Inter Cars jest jeszcze bardziej rozbudowany. Do portfolio w segmencie olejowym dołącza kolejna znana marka. Jest to firma Gulf, jeden z najstarszych producentów w branży środków smarnych oraz sprzedaży paliw.

Castrol podpisał umowę z nowym importerem samochodów

Castrol CEE Sp. z o.o. podpisał umowę o współpracy w Polsce z nowym importerem samochodów Jaguar, Land Rover i Range Rover, firmą Inchcape JLR Poland Sp. z o.o.

Nowy zestaw adapterów Ravenol do dynamicznej wymiany oleju

Marka Ravenol wprowadziła nowy zestaw adapterów RAVENOL KIT 2 dla urządzeń do dynamicznej wymiany oleju.

Nowe oleje przekładniowe w ofercie Mobil

Mobil rozszerzył gamę olejów przekładniowych o produkty Multi-Vehicle, które przeznaczone są do skrzyń automatycznych wielu światowych producentów samochodów. Oleje Mobil z serii Multi-Vehicle posiadają różne kolory etykiet i nakrętek – czerwone dla skrzyń AT, czarne dla CVT i niebieskie do przekładni dwusprzęgłowych DCT – co ułatwia dobór produktu i pomaga uniknąć błędu.

Eksperci PETRONAS podsumowują rok 2022 w branży napraw pojazdów

W 2022 r. do sieci warsztatów partnerskich PETRONAS dołączyły kolejne 82 serwisy, co daje niemal 30% wzrost w porównaniu do 2021 r. Eksperci marki wyjaśniają, jak ewolucja oczekiwań konsumentów wpływa na działalność całej branży.

Ręczna skrzynia biegów – jak zapobiec awarii?

Silnik samochodu to nie wszystko, aby auto mogło jeździć. Aby pojazd ruszył z miejsca niezbędna jest skrzynia biegów. Najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym w światowej motoryzacji jest ręczna skrzynia biegów, którą kierowca obsługuje za pomocą gałki zmiany biegów. Warto jednak zagłębić się nieco dalej i zapoznać się z zasadami, które warto stosować, aby jak najdłużej cieszyć […]

Nowy olej silnikowy Orlen Platinum

Nowy, syntetyczny olej Platinum Max Expert V+5W-30 przeznaczony jest do najnowszysch silników samochodów osobowych. Obostrzenia dotyczące ochrony środowiska i nowe normy emisji spalin sprawiają, że OEM (producenci oryginalnego wyposażenia) muszą tworzyć coraz bardziej zaawansowane i dostosowane do wymogów, układy napędowe.

5w30, 10w40 a może 5w40? Zastanawiasz się, jaki olej silnikowy kupić? Dobrze trafiłeś – w tej kategorii znajdziesz szeroką, rynkową ofertę olejów oraz praktyczne wskazówki dotyczące doboru oleju, jego oznaczeń oraz funkcji. Dowiesz się także więcej o dodatkach do oleju silnikowego. Niektóre artykuły poświęcono także olejom do skrzyń biegów – zarówno automatycznych jak i manualnych. Jaki olej do skrzyni biegów wybrać i jaką metodą (statyczną czy dynamiczną) go wymienić? Odpowiadamy i na to pytanie. Choć nie znajdziesz tu rankingu olejów silnikowych czy olejów do skrzyń biegów, wiele praktycznych wskazówek na pewno zaspokoi Twoją ciekawość.