Menu

Informacje

Akcesoria, Ankiety, Części samochodowe, Elektromobilność, Informacje, Inne, Lakiernictwo, LPG, Marki samochodów, Motocykle, Oleje i płyny, Opony, Organizacje branżowe, Po godzinach, Prawo i przepisy, Producenci części i dystrybutorzy, Raporty, Sieci warsztatowe, SKP, Specjalne, Szkolenia, Technika, Wiadomości rynkowe, Wyposażenie warsztatowe

Wyciek i inne usterki, związane z płynem chłodniczym

Układ chłodzenia działa we właściwy sposób wtedy, gdy jest szczelny i znajduje się w nim płyn chłodniczy o odpowiednich właściwościach. W trakcie eksploatacji samochodu mogą pojawić się różnej maści uszkodzenia i awarie, powodujące stopniowe ubywanie płynu chłodniczego, nagły wyciek płynu chłodniczego albo olej w płynie chłodniczym.

Czym różni się dobry filtr od złego?

Są takie części zamienne, których jakość da się ocenić już na pierwszy rzut oka, ewentualnie po przejechaniu kilkuset kilometrów. Dla przykładu – tani zamiennik błotnika nie będzie idealnie pasował do nadwozia, a kiepski łącznik stabilizatora zacznie stukać nawet miesiąc po wymianie. A jak to jest z filtrami? Przecież i tak wymienia się je zazwyczaj co […]

Zakaz aut spalinowych od 2035 r. – znamy stanowisko polskiego rządu

Rzecznik rządu, Piotr Müller, ogłosił w publicznej telewizji stanowisko, jakie zajmie Polska podczas rozmów dotyczących wdrożenia w życie przepisów zakazujących produkcji pojazdów spalinowych w krajach Unii Europejskiej od 2035 r.

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyniach biegów – co o niej sądzisz? Ankieta.

Do niedawna samochody z automatycznymi skrzyniami biegów stanowiły niszę w polskim parku pojazdów. Sytuacja ta zmienia się jednak dynamicznie. Dynamicznie także, zdaniem wielu ekspertów, powinno się przeprowadzać wymianę oleju w większości przekładni tego typu. Czy Twój warsztat ma w swoim portfolio taką usługę? Co sądzisz na jej temat? Zapraszamy do udziału w nowej ankiecie.

Otwarty list do rządów UE w sprawie standardów emisji CO2

Śmierć silników spalinowych w samochodach, głosami Parlamentu Europejskiego została zaplanowana na 2035 r. Czy to ostateczna data? Niekoniecznie, gdyż przed nami decyzja Rady Unii Europejskiej i trialog ws. redukcji CO2 z pojazdów osobowych i dostawczych w Komisji Europejskiej. Organizacje CLEPA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Części Motoryzacyjnych – którego jedynym polskim członkiem jest SDCM) i CECRA (Europejskie […]

Zwycięscy pierwszej edycji Brembo Hackathon

Zakończył się Brembo Hackaton, pierwszy kreatywny maraton zorganizowany przez firmę Brembo w celu przestudiowania nowych koncepcji mobilności i znalezienia nowatorskich rozwiązań poza tradycyjną ścieżką innowacji, zgodnie z hasłem „Turning Energy into Inspiration”.

Czym jest szpera i do czego jest potrzebna?

Każdy, kto zetknął się z tematem rajdów samochodowych na pewno wielokrotnie słyszał o szperze. Dzięki temu mechanizmowi, sportowe auta jeżdżą lepiej od cywilnych w trudnych warunkach nawierzchniowych. W krótki i zwięzły sposób wyjaśniamy, czym jest i jak działa szpera oraz czym różni się szpera mechaniczna od elektronicznej”. Technicznie, szpera jest rodzajem mechanizmu różnicowego (dyferencjału), który […]

Zanim wyjedziesz na wakacje…

Fading hamulców to narastająca utrata skuteczności hamowania wraz ze wzrostem temperatury układu hamulcowego. Problem ustępuje samoczynnie, kiedy tarcze i klocki stygną. Eksperci z firmy Steinhof wyjaśniają przyczyny powstawania tego zjawiska i radzą, jak go uniknąć lub przynajmniej zminimalizować.

Naprawmy auto rapera – Kękę i jego Kia potrzebują pomocy

Znany raper KęKę pożalił się w mediach na kłopoty ze swoim samochodem, którego dotykają wciąż powracające usterki. Kilka autoryzowanych serwisów producenta nie było w stanie rozwiązać problemu związanego z układem SCR. Może pora poszukać pomocy na niezależnym rynku warsztatów?

Nagrywanie usterek w warsztatach – Petronas testuje rozwiązanie GarageView

Producent środków smarnych Petronas przedstawił narzędzie GarageView, które ma pomóc warsztatom w polepszeniu komunikacji z klientami, w tym przyspieszaniu ich decyzji dotyczących napraw pojazdów. Testy przeprowadzone m.in. w Polsce wyglądają obiecująco.