Menu

Informacje

Gospodarka i geopolityka a przemysł motoryzacyjny. Jak na siebie oddziałują?

Ostatni z paneli dyskusyjnych zorganizowanych w trakcie XVIII kongresu SDCM poświęcony został spojrzeniu na teraźniejszość i przyszłość przemysłu motoryzacyjnego w obliczu zmian gospodarczych i geopolitycznych. Chiny, Rosja i kryzys gospodarczy, jak wpływają na motoryzację?

Podatek od samochodów spalinowych to dopiero początek. Unia planuje coś o wiele gorszego.

Nie tak dawno temu ogólnopolskie media obiegła informacja na temat planowanego podatku od samochodów spalinowych. Jak się okazuje, nie jest to jedyny pomysł Unii Europejskiej na uderzenie we właścicieli starszych i tanich samochodów. Czy zakaz wymiany silnika i wspawywania reperaturek zostanie wprowadzony?

Nowa siedziba TEDGUM w budowie – wywiad z prezesem firmy

Polski producent elementów gumowo-metalowych – TEDGUM – poinformował niedawno o rozpoczęciu budowy obiektu, który w przyszłości stanie się nową siedzibą firmy. Między innymi na temat tej inwestycji i jej powodów rozmawialiśmy z Tadeuszem Wojciechowskim, prezesem TEDGUM.

Sztuka obniżania masy samochodu. Technologie łączeń materiałowych w nowoczesnych samochodach.

Niemalże od początków motoryzacji konstrukcja samochodów oparta jest na stali. Z uwagi na wysoką wytrzymałość ten materiał wyparł z użytku drewno, a zastąpienie go lżejszymi stopami np. aluminium występowało wyłącznie okazjonalnie ze względu na wysokie koszty takich rozwiązań. W erze samochodów elektrycznych, w którą chcąc nie chcąc motoryzacja wchodzi, rozpoczął się bój o obniżenie masy […]

Wystawa Inter Cars Ikony Motoryzacji wystartowała!

Ikony Motoryzacji to największa moto-wystawa w Polsce. Jej 3. edycję tworzy 100 pojazdów o wartości ponad 100 milionów złotych. W czasie wydarzenia spotkać będzie można także gwiazdy motorsportu i ikony popkultury.

Profil działalności Moto floty został poszerzony o nowy dział. Czym będzie się zajmował?

Należąca do grupy Moto-Profil firma MOTO Flota, specjalizująca się w świadczeniu kompleksowych usług serwisowych na terenie całego kraju, rozszerza swoją działalność. W grudniu br. spółka wprowadziła usługę zarządzania flotami samochodowymi oraz outsourcingu fleet managementu. Jednocześnie powołała na nowe stanowisko kierownika tego działu – Krzysztofa Ostasa.

Europejski punkt widzenia na motoryzację. Jaka jest i będzie?

Obecnie największym wyzwaniem europejskiego aftermarketu jest forsowanie przez Unię Europejską elektromobilności. Nie jest to jednak jedyna przeszkoda na drodze do rozwoju. Jakie trudności dla aftermarketu obserwowane są przez przedstawicieli europejskich państw i organizacji motoryzacyjnych? Na panelu dyskusyjnym podczas Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego poznaliśmy różne spojrzenia na obecną sytuację rynku automotive.

Targi motoryzacyjne 2024 – terminarz

Jak co roku, przygotowaliśmy dla Państwa terminarz targów motoryzacyjnych – zarówno krajowych, jak i tych organizowanych na całym świecie. Lista targów międzynarodowych w 2024 r, jest nieco dłuższa, co oznacza powrót wielu ważnych wydarzeń po pandemicznej przerwie.

Ikony Motoryzacji wracają na salony – startuje wyjątkowa wystawa. Jej partnerem został Inter Cars.

Pod dachem PGE Narodowego ponownie zebrane zostaną kultowe pojazdy z różnych epok w ramach wystawy Ikony Motoryzacji. W tym roku partnerem tytularnym ekspozycji została firma Inter Cars.

Szykują się zmiany w Continentalu? Firma rozważa sprzedaż aktywów.

Continental planuje sprzedać część aktywów, aby przeprowadzić restrukturyzację jednego z działów. Zmiany w spółce związane są z koniecznością cięcia kosztów, wynikającą z trudnej sytuacji gospodarczej.

Jesteś właścicielem lub pracownikiem warsztatu samochodowego i szukasz sprawdzonego źródła wiedzy dotyczącej części zamiennych,  przepisów, aktualności lub informacji technicznych i poradników? Dobrze trafiłeś! 

U nas znajdziesz najnowsze informacje ze świata motoryzacji i branży warsztatowej. Dział “Informacje” to podstawowe źródło wiedzy każdej osoby związanej z serwisem samochodów.