Menu

Informacje

Konkurs febi bilstein: odpowiedz na pytania i wygraj kalendarz

Wraca legendarny kalendarz febi bilstein, który teraz można wygrać w konkursie. Zrealizowany wśród malowniczych plaż, będzie wspaniałym uzupełnieniem każdego wnętrza. Odpowiedz na konkursowe pytania, by mieć szansę na zdobycie jednego z pięciu kalendarzy, ufundowanych przez firmę febi bilstein.

Zbliża się termin złożenia oświadczenia uprawniającego do obniżenia ceny energii

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych przypomina, że by korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada br., powinny złożyć do swojego sprzedawcy energii stosowne oświadczenie.

Ta marka opon sprzedaje się w Polsce najlepiej wg danych ALZURA Tyre

Sezon na zakupy opon zimowych trwa w najlepsze. ALZURA Tyre24 przeanalizowała zakupy na platformie B2B, gdzie brane były pod uwagę zachowania zamawiających opony zimowe w okresie od 1 września do 15 listopada 2022 roku. Według wyników badań w Polsce najchętniej wybierano takie marki jak Bridgestone, Pirelli i Continental. 

Manowakuometr – analogowe urządzenie diagnostyczne. Kiedy komputer nie pomaga…

Większość mechaników doskonale wie, że w ich warsztacie nie może zabraknąć komputera diagnostycznego. Ale praktyka warsztatowa pokazuje, że komputer to nie wszystko. Nadal w pracy mechanika potrzebne są analogowe urządzenia diagnostyczne. Jednym z nich jest manowakuometr. To prosty sprzęt o bardzo szerokim zastosowaniu.

Wjechał rajdowy kalendarz ProfiAuto na 2023 rok

Tym razem to nie kobiety są głównymi bohaterkami kalendarza motoryzacyjnego. Sieć ProfiAuto postanowiła przełamać ten trend i zaprezentowała kalendarz na rok 2023, w którym w głównej roli występują samochody rajdowe wykorzystywane przez zespół ProfiAuto Racing. Wydawnictwo wkrótce trafi do partnerów biznesowych i fanów motoryzacji w kraju i za granicą.

Sukcesja w warsztacie samochodowym – jak wygląda od strony prawnej?

Sukcesja w polskim systemie prawnym rozumiana jest jako następstwo prawne. Innymi słowy, z sukcesją mamy do czynienia w momencie wstąpienia przez następcę prawnego w prawa i obowiązki swojego poprzednika. Owo następstwo prawne może dotyczyć wstąpienia w ogół (we wszystkie) praw i obowiązków poprzednika – sukcesja uniwersalna lub tylko w ich oznaczoną część – sukcesja singularna.

Kalendarz Inter Cars na rok 2023 – znamy szczegóły

Inter Cars opublikował pierwsze plansze odnoszące się do wyczekiwanej przez klientów publikacji. Kalendarz na 2023 rok jest już gotowy i niedługo trafi do mechaników i partnerów biznesowych dystrybutora.

EURO 7 – czyste pojazdy, mieszane uczucia

10 listopada Komisja Europejska opublikowała nową propozycję normy Euro 7. Po raz pierwszy norma Euro dotyczy nie tylko emisji spalin, ale odnosi się również do samochodów elektrycznych. Zainteresowane środowiska przyjęły ją różnie – możemy się spotkać tutaj ze skrajnymi opiniami na jej temat.