Menu

Informacje

Firmy korzystają ze spadających cen półprzewodników

Pandemia COVID zaburzyła stabilne wcześniej łańcuchy dostaw, w związku z czym ceny półprzewodników i wytwarzanych z nich chipów wzrosły do niesłychanego dotychczas poziomu. Wydaje się jednak, że trend ten dobiega końca. W naszym artykule przeanalizowaliśmy sytuację chińskich koncernów motoryzacyjnych NIO i XPENG, by odpowiedzieć na pytanie, czy mogą one skorzystać z obecnego trendu w zakresie […]

Producent wprowadził odstraszacz dzikich zwierząt, chroniący przed kolizją z pojazdem

Od października polscy kierowcy mogą korzystać z innowacyjnego urządzenia, które dźwiękowo odstrasza dzikie zwierzęta i minimalizuje ryzyko kolizji. Producent zapewnia o niezawodności oferowanego systemu, a w razie wypadku z udziałem zwierząt pokrywa koszty naprawy pojazdu do 10 tys. zł.

O motoryzacji bez cenzury – czwarty odcinek podcastu Warsztatowiec.info

W kolejnym odcinku swojego podcastu, redaktorzy portalu Warsztatowiec.info zajęli się tematyką niezmiennych od lat opłat na stacjach kontroli pojazdów oraz zbliżającym się ważnym wydarzeniem, jakim jest Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego. Nie za brakło oczywiście dawki humoru i nieoczekiwanych porównań.

O motoryzacji bez cenzury – trzeci odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Tym razem, redaktorzy portalu Warsztatowiec.info, należącego do Grupy Medialnej MotoFocus, w swoim podcaście pochylają się nad problemem doboru oleju silnikowego do współczesnych samochodów.

Konkurs M-TECH – wyniki

Znamy już zwycięzców konkursu, w którym do wygrania były lampy M-TECH najnowszej serii BLACK!

O motoryzacji bez cenzury – drugi odcinek podcastu Warsztatowiec.info

Redaktorzy portalu Warsztatowiec.info, należącego do Grupy Medialnej MotoFocus, wypłynęli na dotąd nieznane dla siebie wody i zaczęli realizować się jako twórcy podcastu O motoryzacji bez cenzury. Redaktorzy Warsztatowca właśnie opublikowali kolejny odcinek.

GTA po polsku, czyli kradzież auta z warsztatu

Kradzież samochodu to z pewnością przykre doświadczenie. Przekonał się o tym jeden z naszych czytelników, któremu auto skradziono z… warsztatu!

Diesel na rynku nowych samochodów. Jaki wybór silników w 2022r?

Silniki diesla stają się coraz mniej popularne. Powodów jest sporo – normy emisji, coraz większa wydajność silników benzynowych, rozwój elektromobilności oraz preferencje konsumentów. Jednak są tacy, którzy potrzebują samochodu napędzanego olejem napędowym. Jaki mają wybór?

O motoryzacji bez cenzury – podcast redakcji portalu Warsztatowiec.info

Po długich przymiarkach redaktorzy portalu Warsztatowiec.info, należącego do Grupy Medialnej MotoFocus, wypłynęli na dotąd nieznane dla siebie wody i zaczęli realizować się jako twórcy podcastu. Pierwszy odcinek ich magazynu jest już dostępny do odsłuchania.

Głodowy protest właścicieli Tesli! Elon Musk odpowiada. [FILM]

O Norwegach można by powiedzieć sporo rzeczy, ale na pewno nie to, że przymierają głodem, a w tym wypadku jednak tak właśnie jest. Taką bowiem formę przybrał protest właścicieli Tesli ukierunkowany na przykucie uwagi Elona Muska.

Jesteś właścicielem lub pracownikiem warsztatu samochodowego i szukasz sprawdzonego źródła wiedzy dotyczącej części zamiennych,  przepisów, aktualności lub informacji technicznych i poradników? Dobrze trafiłeś! 

U nas znajdziesz najnowsze informacje ze świata motoryzacji i branży warsztatowej. Dział “Informacje” to podstawowe źródło wiedzy każdej osoby związanej z serwisem samochodów.