Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
12:13 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 09:35 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować? 13.06 Zanurzyli silnik pojazdu elektrycznego w wodzie. Co się stało? [FILM]

Baterie

Zanurzyli silnik pojazdu elektrycznego w wodzie. Co się stało? [FILM]

Co się stanie z silnikiem pojazdu elektrycznego, jeśli zostanie zanurzony w wodzie, na głębokość 2 metrów? Ten nietypowy test przeprowadzono podczas specjalnego pokazu w centrum badawczo-rozwojowym producenta pojazdów.

Bateria pojazdu elektrycznego w płomieniach [FILM]

Test przeprowadzony w laboratorium marki Yutong miał sprawdzić zabezpieczenia przeciwpożarowe baterii autobusu elektrycznego. Badanie polegało na umieszczeniu baterii w płonącym palenisku.

Chińczycy spalili dwie baterie pojazdów elektrycznych. Co miał wykazać test? [FILM]

Firma Yutong przeprowadziła publiczny test, polegający na poddaniu dwóch baterii autobusów elektrycznych skrajnie wysokim temperaturom. Jedna z baterii posiadała zaprojektowane przez firmę zabezpieczenie wykorzystujące właściwości chemiczne azotu. Baterie były podgrzewane od spodu.

Nowy interfejs diagnostyczny do samochodów elektrycznych trafił na rynek europejski

E-HEALTH Charge to nazwa nowoczesnego urządzenia przeznaczonego do kompleksowej diagnostyki i obsługi baterii wysokiego napięcia w samochodach elektrycznych. Posłuży ono zarówno do diagnostyki jak i ładowania samochodów elektrycznych w warsztatach niezależnie od marki.

W jaki sposób Bosch angażuje się w elektryfikację transportu?

Bosch kontynuuje proces elektryfikacji swoich technologii i rozwiązań, aby optymalizować wykorzystanie energii, a wodór postrzega jako kluczowe paliwo, które może pomóc zaspokoić globalne potrzeby energetyczne w sposób neutralny dla klimatu. Na targach CES 2024 w Las Vegas firma zaprezentowała nowe technologie. Jakie mają plany odnośnie przemysłu motoryzacyjnego?

Bezprzewodowa ładowarka do samochodów elektrycznych

W dniach 8-12.01.2024 r. na targach CES 2024 w Las Vegas, Valeo po raz pierwszy zaprezentuje Ineez Air Charging – swoje rozwiązanie do bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak wyglądają układy chłodzenia w elektrykach? Czy korzystają z tych samych płynów chłodniczych?

Auta elektryczne szybko stają się codziennością w branży motoryzacyjnej. Nie wymagają oleju silnikowego, ale nadal potrzebują nowoczesnych smarów i płynów. Jednocześnie akumulatory pojazdów elektrycznych charakteryzują się wyższymi wymaganiami dotyczącymi kontroli temperatury, co stwarza wyzwania dla inżynierów.

EV Academy – wspólny projekt NRF i EV REPAIR

EV Academy jest wspólnym przedsięwzięciem NRF oraz polskiej sieci franczyzowej EV Repair Garage. Celem powołanej do życia akademii jest szkolenie mechaników do pracy z pojazdami elektrycznymi w całej Europie. Mechanicy i warsztaty mogą wybierać spośród 4 poziomów szkolenia, od podstawowego do specjalistycznego.

W Nysie powstanie nowoczesna fabryka nowego gracza na rynku motoryzacyjnym

Utworzona przez PowerCo i Umicore spółka joint venture IONWAY zwiększa znaczenie Unii Europejskiej w branży rozwiązań z zakresu elektromobilności. IONWAY stworzy w Polsce 900 miejsc pracy przy produkcji aktywnego materiału katodowego (CAM) – najcenniejszego elementu akumulatorów do samochodów elektrycznych. Pierwszy zakład produkcyjny IONWAY, który powstanie w Nysie będzie zasilany wyłącznie odnawialną energią, dążąc do neutralnego […]

Baterie do samochodów elektrycznych to produkt, od którego bezpośrednio zależny jest rozwój elektromobilności. Kluczem jest opracowanie baterii, które zapewnią bezpieczeństwo i niezawodność jazdy samochodami EV oraz będą gwarantowały jak najdłuższy zasięg. Produkcja baterii do „elektryków” odbywa się w dużej mierze w fabrykach w Polsce, nasz kraj ma szansę zostać potentatem w tym zakresie. Baterie są także wyzwaniem dla warsztatów samochodowych, które muszą obsługiwać je, naprawiać i wymieniać w sposób bezpieczny. O tym, jak rozwija się rynek baterii samochodowych dowiesz się z artykułów w tej kategorii. Piszemy tu także o innowacjach w zakresie konstrukcji baterii, alternatywach dla popularnych rozwiązań czy metodach napraw.