Menu

Elektromobilność

Coraz więcej kobiet w branży motoryzacyjnej

Poszukiwanie pracowników jest wyzwaniem dla branży motoryzacyjnej. Aż 72 proc. firm z tego sektora napotkało w ostatnim roku trudności w tym obszarze – wynika z październikowego raportu PARP „Branża motoryzacja i elektromobilność – Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego”. Niedobór kadr mogą, przynajmniej w części, zapełnić kobiety, których w branży motoryzacyjnej jest coraz więcej. Pracują na wszystkich […]

Jak elektryfikacja wpłynie na branżę warsztatową? Czy producenci części zamiennych będą w stanie się utrzymać?

Dopiero w 2038 roku po europejskich drogach będzie jeździć więcej elektryków niż samochodów spalinowych – wynika z prognoz kancelarii Roland Berger i Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Części Motoryzacyjnych CLEPA.

Jaka będzie e-mobilność przyszłości? Znany producent widzi kilka dróg.

Samochody elektryczne zasilane bateriami mogą w przyszłości zdominować rynek motoryzacyjny. Mogą, ale nie muszą – tak przynajmniej uważa jeden z kluczowych producentów części motoryzacyjnych na rynek pierwszego montażu oraz aftermarket. We współpracy z producentami samochodów, firma ta stawia na dostarczanie technologii do kilku rodzajów napędów bezemisyjnych.

Sytuacja z materiałami do produkcji baterii w samochodach elektrycznych – raport T&E

Tesla zajmuje pierwsze miejsce w rankingu producentów samochodów w wyścigu o dostawę baterii, ale ustępuje europejskim producentom samochodów pod względem odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.

W Europie maleje popyt na samochody elektryczne. Czy rynek zweryfikuje zapędy UE?

Popyt na samochody elektryczne w Europie zdaje się zwalniać, a producenci, tak jak Tesla, Volkswagen i Mercedes-Benz, informują o spowolnieniu, mimo wzrostu sprzedaży o 47% w pierwszych dziewięciu miesiącach 2023 roku. Główne przyczyny tego zjawiska to wysokie stopy procentowe i ogólna niestabilność rynku, co skutkuje ograniczeniem zainteresowania klientów. Raporty dealerów w Niemczech i we Włoszech, […]

Nowe pompy wody do wszystkich modeli Tesli

Motorservice wprowadza na rynek wtórny trzy nowe elektryczne pompy wody odpowiednie do wszystkich modeli pojazdów marki Tesla. Pompy cechują się wysoką kompatybilnością. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych produktów, firma Motorservice znacząco rozszerza swoje portfolio części zamiennych do pojazdów elektrycznych.

EV Academy – wspólny projekt NRF i EV REPAIR

EV Academy jest wspólnym przedsięwzięciem NRF oraz polskiej sieci franczyzowej EV Repair Garage. Celem powołanej do życia akademii jest szkolenie mechaników do pracy z pojazdami elektrycznymi w całej Europie. Mechanicy i warsztaty mogą wybierać spośród 4 poziomów szkolenia, od podstawowego do specjalistycznego.

Logo EV-Ready ułatwi wybór kierowcom aut elektrycznych

Goodyear EV-Ready – takim symbolem będą od przyszłego roku sygnowane wszystkie opony marki spełniające potrzeby aut elektrycznych. Oznaczenie widoczne na ścianie bocznej opony ma ułatwić kierowcom elektryków wybór odpowiedniego modelu. Co ważne, opona Goodyear z logo EV-Ready będzie odpowiednia także dla pojazdów o napędzie konwencjonalnym czy hybrydowym, co pozwoli dealerom uprościć zarządzanie zapasami opon w […]

Motoryzacja przyszłości: zrównoważony rozwój na drodze do zmiany

Europejski Zielony Ład i Porozumienie Paryskie skłaniają przemysł motoryzacyjny do poszukiwania bardziej zrównoważonych rozwiązań, aby osiągnąć cele neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Przemysł motoryzacyjny koncentruje się na ogólnej redukcji emisji gazów cieplarnianych w swojej działalności, a ESG i zrównoważony rozwój stają się wręcz kluczowe dla niektórych firm z branży motoryzacyjnej. Zazielenianie motoryzacji będzie jednym […]

Zmiana w ostatniej chwili normy Euro7. Czy silniki spalinowe nadal pozostaną na rynku?

Norma Euro7 – to rozporządzenie miało bowiem zasadniczo zmienić przemysł motoryzacyjny w Europie, niemal całkowicie uniemożliwiając dystrybucję samochodów spalinowych. Jednakże europejskie władze zupełnie zmieniły zdanie na ten temat. Postanowiły usunąć z projektu normy, znaczną liczbę ograniczeń dotyczących samochodów osobowych. Co te zmiany będą oznaczać w praktyce?

W jaki sposób wzrost popularności samochodów elektrycznych wpływa na działalność warsztatów samochodowych? Czy dotychczasowe stanowiska pracy są zagrożone? Jakich nowych kompetencji wymaga serwisowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną? O tym przeczytasz w dziale “Elektromobilność”. Jest on odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektromobilnością i zmianą lub rozszerzeniem profilu działalności wielu warsztatów samochodowych. 

Znajdziesz tu rzetelne i aktualne informacje dotyczące samochodów elektrycznych, baterii i innych komponentów niezbędnych do ich prawidłowego działania i serwisowania.