Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
11:58 Brembo prezentuje roczny raport zrównoważonego rozwoju 11:27 O.K. Serwis pozyskał nowego głównego partnera 10:12 Granty za projekty proekologiczne – szansa dla firm także z branży motoryzacyjnej 22.04 W Pszczynie otwarto nowy oddział jednego z dystrybutorów 22.04 Jak bieżnikuje się opony na gorąco? Producent zdradza szczegóły i plany.

Elektromobilność

LG otwiera pierwszą w USA fabrykę zaawansowanych ładowarek do samochodów elektrycznych

Firma LG Electronics rozbudowała swoją infrastrukturę do ładowania pojazdów elektrycznych (EV), otwierając pierwszą fabrykę ładowarek EV w Stanach Zjednoczonych. Nowy obiekt zlokalizowany w Fort Worth w Teksasie, skupi się na dostarczaniu ładowarek na rynek północnoamerykański. Oczekuje się, że rocznie będzie produkować 10 tysięcy ładowarek.

W jaki sposób Bosch angażuje się w elektryfikację transportu?

Bosch kontynuuje proces elektryfikacji swoich technologii i rozwiązań, aby optymalizować wykorzystanie energii, a wodór postrzega jako kluczowe paliwo, które może pomóc zaspokoić globalne potrzeby energetyczne w sposób neutralny dla klimatu. Na targach CES 2024 w Las Vegas firma zaprezentowała nowe technologie. Jakie mają plany odnośnie przemysłu motoryzacyjnego?

Innowacje oświetleniowe – tak będą świecić auta (niedalekiej) przyszłości

Firma HELLA, jeden z wiodących producentów oświetlenia pojazdów, zaprezentowała w niemieckim Rust innowacje, które wkrótce trafiać będą do nowych modeli samochodów. Reflektory nowej generacji zwiększą bezpieczeństwo jazdy, ale staną się także wyzwaniem dla warsztatów, gdyż w określonych przypadkach będą wymagać konfiguracji.

Bezprzewodowa ładowarka do samochodów elektrycznych

W dniach 8-12.01.2024 r. na targach CES 2024 w Las Vegas, Valeo po raz pierwszy zaprezentuje Ineez Air Charging – swoje rozwiązanie do bezprzewodowego ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak wyglądają układy chłodzenia w elektrykach? Czy korzystają z tych samych płynów chłodniczych?

Auta elektryczne szybko stają się codziennością w branży motoryzacyjnej. Nie wymagają oleju silnikowego, ale nadal potrzebują nowoczesnych smarów i płynów. Jednocześnie akumulatory pojazdów elektrycznych charakteryzują się wyższymi wymaganiami dotyczącymi kontroli temperatury, co stwarza wyzwania dla inżynierów.

Eleport podsumowuje rok. Już ponad 500 punktów ładowania.

Kończący się rok 2023 był okresem wzrostu Eleport na czterech rynkach: estońskim, łotewskim, litewskim i polskim, gdzie firma ma już łącznie ponad 500 punktów ładowania (co stanowi wzrost o ponad 400 proc. r/r). Plany rozwoju na kolejne lata dotyczą m.in. budowy ultraszybkich stacji ładowania w ramach unijnego projektu „Łącząc Europę”.

Tesla sprzedawała świadomie wadliwe samochody?

Tesla obwinia swoich klientów za awarie pojazdu i uszkodzone części, pomimo faktu, że firma od początku wiedziała o wadach samochodów — wynika z informacji podanych przez agencję Reuters. Odpadające koła podczas jazdy przy dużej prędkości, zawieszenia zapadające się w nowych pojazdach czy osie pękające pod wpływem przyspieszenia to zaledwie kilka z wad, które miały być […]

Europejski punkt widzenia na motoryzację. Jaka jest i będzie?

Obecnie największym wyzwaniem europejskiego aftermarketu jest forsowanie przez Unię Europejską elektromobilności. Nie jest to jednak jedyna przeszkoda na drodze do rozwoju. Jakie trudności dla aftermarketu obserwowane są przez przedstawicieli europejskich państw i organizacji motoryzacyjnych? Na panelu dyskusyjnym podczas Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego poznaliśmy różne spojrzenia na obecną sytuację rynku automotive.

Akumulatory rozruchowe w samochodach elektrycznych często ulegają usterkom. Dlaczego?

W 2022 r. tylko w samych Niemczech pomoc drogowa ADAC została wezwana do ponad 3,4 miliona awarii samochodów. W 43,2% przypadków przyczyną była awaria akumulatora 12V. Zgodnie z danymi ADAC, w samochodach elektrycznych problem ten dotyczył nawet… 55,6% przypadków.

ZF świętuje produkcję trzech milionów silników elektrycznych

Firma ZF wyprodukowała ponad trzy miliony silników, które są wykorzystywane na całym świecie w pojazdach elektrycznych. Oferta ZF obejmuje szerokie spektrum zastosowań w zakresie elektryfikacji pojazdów: od samochodów osobowych z napędem wyłącznie elektrycznym i hybryd typu plug-in po napędy elektryczne do pojazdów użytkowych. Osiągnięcie kolejnego kroku milowego w wolumenie produkcji potwierdza dążenie firmy do ograniczenia […]

W jaki sposób wzrost popularności samochodów elektrycznych wpływa na działalność warsztatów samochodowych? Czy dotychczasowe stanowiska pracy są zagrożone? Jakich nowych kompetencji wymaga serwisowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną? O tym przeczytasz w dziale “Elektromobilność”. Jest on odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektromobilnością i zmianą lub rozszerzeniem profilu działalności wielu warsztatów samochodowych. 

Znajdziesz tu rzetelne i aktualne informacje dotyczące samochodów elektrycznych, baterii i innych komponentów niezbędnych do ich prawidłowego działania i serwisowania.