Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
30.04 Problem z odpaleniem silnika w samochodzie Opel Astra K 30.04 Senat zajął się badaniami technicznymi pojazdów. Czy zmiany w przeglądach zajdą już wkrótce? 30.04 Problem uszkodzonej tarczy sprzęgłowej w silnikach 3.0 HDi [FILM] 29.04 Chcesz przetestować auto elektryczne? Już wkrótce EV Experience w Modlinie. 29.04 Klonowanie numerów VIN coraz bardziej popularne! Jak się przed tym zabezpieczyć?

Elektromobilność

Logo EV-Ready ułatwi wybór kierowcom aut elektrycznych

Goodyear EV-Ready – takim symbolem będą od przyszłego roku sygnowane wszystkie opony marki spełniające potrzeby aut elektrycznych. Oznaczenie widoczne na ścianie bocznej opony ma ułatwić kierowcom elektryków wybór odpowiedniego modelu. Co ważne, opona Goodyear z logo EV-Ready będzie odpowiednia także dla pojazdów o napędzie konwencjonalnym czy hybrydowym, co pozwoli dealerom uprościć zarządzanie zapasami opon w […]

Motoryzacja przyszłości: zrównoważony rozwój na drodze do zmiany

Europejski Zielony Ład i Porozumienie Paryskie skłaniają przemysł motoryzacyjny do poszukiwania bardziej zrównoważonych rozwiązań, aby osiągnąć cele neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Przemysł motoryzacyjny koncentruje się na ogólnej redukcji emisji gazów cieplarnianych w swojej działalności, a ESG i zrównoważony rozwój stają się wręcz kluczowe dla niektórych firm z branży motoryzacyjnej. Zazielenianie motoryzacji będzie jednym […]

Zmiana w ostatniej chwili normy Euro7. Czy silniki spalinowe nadal pozostaną na rynku?

Norma Euro7 – to rozporządzenie miało bowiem zasadniczo zmienić przemysł motoryzacyjny w Europie, niemal całkowicie uniemożliwiając dystrybucję samochodów spalinowych. Jednakże europejskie władze zupełnie zmieniły zdanie na ten temat. Postanowiły usunąć z projektu normy, znaczną liczbę ograniczeń dotyczących samochodów osobowych. Co te zmiany będą oznaczać w praktyce?

Przyszłość polskiego sektora elektroniki to elektromobilność i półprzewodniki

Według rynkowych analiz polski sektor elektroniczny rośnie w tempie 4 proc. rocznie, czemu sprzyja dynamiczna transformacja cyfrowa wielu gałęzi przemysłu czy korzystne zmiany legislacyjne. Obszarami szczególnie perspektywicznymi dla dalszych wzrostów branży elektronicznej w Polsce jest elektromobilność oraz produkcja półprzewodników.

Całkowicie elektryczny układ hamulcowy opracowany przez ZF dla pojazdów definiowanych programowo

Podczas ZF Next Generation Mobility Day w Szanghaju firma ZF po raz pierwszy zaprezentowała nowy, całkowicie elektromechaniczny układ hamulcowy. Siła hamowania jest generowana na każdym kole przez silnik elektryczny, tj. bez układu hydraulicznego i płynu hamulcowego. Układ hamulcowy został opracowany w centrach badawczo-rozwojowych ZF w Chinach, USA i Niemczech z przeznaczeniem na rynek globalny.

W jaki sposób sytuacja geopolityczna wpływa na branżę automotive?

Motoryzacja, istotna dla wszystkich największych gospodarek świata, coraz bardziej staje się obszarem wzmożonej rywalizacji. Oprócz trwającego konfliktu chińsko-amerykańskiego narastają napięcia między Pekinem a Unią Europejską w sprawie aut elektrycznych. Obserwujemy przykłady protekcjonizmu, a wybuch wojny handlowej wydaje się kwestią czasu. Wpływ geopolityki na motoryzację poruszany będzie podczas najbliższego Kongresu SDCM, już 23 listopada.

Unia Europejska zmusi nas do przyspieszenia inwestycji w stacje ładowania

Liczba pojazdów elektrycznych w Europie szybko rośnie. Wg danych ACEA (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Pojazdów) i PZPM (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego) ich udział wyniósł już 14,8%, wobec 14,1% we wrześniu poprzedniego roku. Daje to 127 tys. sztuk e-pojazdów zarejestrowanych w tym okresie w UE. Po raz trzeci w tym roku samochody elektryczne wyprzedziły diesle. Zwiększa się […]

Nowe opony do pojazdów elektrycznych od Hankooka

iON FlexClimate – to nowy model opon od koreańskiego giganta. Firma Hankook w swoim nowatorskim projekcie oferuje opony całoroczne do elektrycznych samochodów osobowych oraz SUV-ów, które uzupełniają innowacyjną serię iON.

AkzoNobel stworzył pierwszą bio-powłokę dla KIA Motors

AkzoNobel opracowało innowacyjną bio-powłokę wewnętrzną dla nowego elektrycznego SUV-a EV9 firmy KIA Motors, korzystając z żywicy rzepakowej i sosnowej. To pierwsze takie zastosowanie tego typu powłoki w samochodach elektrycznych. Specjalna farba, używana do wykończenia wnętrza pojazdu, jest wykonana z dwóch rodzajów bio-żywicy pozyskiwanej z rzepaku i sosny.

W jaki sposób wzrost popularności samochodów elektrycznych wpływa na działalność warsztatów samochodowych? Czy dotychczasowe stanowiska pracy są zagrożone? Jakich nowych kompetencji wymaga serwisowanie pojazdów zasilanych energią elektryczną? O tym przeczytasz w dziale “Elektromobilność”. Jest on odpowiedzią na rosnące zainteresowanie elektromobilnością i zmianą lub rozszerzeniem profilu działalności wielu warsztatów samochodowych. 

Znajdziesz tu rzetelne i aktualne informacje dotyczące samochodów elektrycznych, baterii i innych komponentów niezbędnych do ich prawidłowego działania i serwisowania.