Naprawiasz hybrydy i auta elektryczne? Koniecznie weź udział w szkoleniach SEP!

26 czerwca 2024, 23:43

Wszyscy pracownicy mający do czynienia z pojazdami elektrycznymi oraz hybrydowymi muszą mieć ukończono podstawowe szkolenia SEP powyżej 1 kV. Jeśli Twój warsztat naprawia lub planuje naprawiać tego typu auta, to ze względów prawnych oraz z uwagi na bezpieczeństwo mechaników, powinieneś zainteresować się tym tematem.

Warsztat, który oferuje usługi związane z obsługą aut hybrydowych i elektrycznych musi zatrudniać osoby z odpowiednimi uprawnieniami – to wymóg prawny. Nie warto jednak sprowadzać szkoleń SEP do kłopotliwej formalności. Profesjonalne szkolenia SEP 1 kV są inwestycją, która się opłaca.

Dlaczego szkolenia SEP 1 kV są ważne?

  • Bezpieczeństwo

Naprawianie hybrydy lub auta elektrycznego, to kontakt z elementami pod napięciem elektrycznym. Niewiedza mechanika i co za tym idzie, nieprzestrzeganie odpowiednich procedur, może skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a nawet śmiercią. Dlatego każdy odpowiedzialny warsztat powinien zadbać o przeszkolenie swoich pracowników w tym zakresie.

  • Usprawnienie pracy

Odpowiednie przeszkolenie pozwala w znaczący sposób ułatwić i przyspieszyć prace wykonywane przy pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Naprawa i serwis będzie znacznie wydajniejsza dla warsztatu, jeśli mechanicy będą dokładnie znać się na rzeczy.

  • Mniejsze ryzyko uszkodzenia auta

Nie można zapomnieć również o wpływie Szkolenia SEP 1 kV na obniżenie ryzyka uszkodzenia samochodu klienta. Zagrożenie, że w trakcie czynności serwisowych w aucie klienta coś zostanie uszkodzone jest mniejsze, jeśli  naprawą będzie zajmował się mechanik, który odbył odpowiednie szkolenie oraz uzyskał certyfikat.

  • Jakie są rodzaje szkoleń SEP?

Podstawowy podział tego typu szkoleń to SEP eksploatacja i SEP dozór. Pierwszy typ szkolenia umożliwia wykonywanie czynności serwisowych dotyczących samochodów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. Ukończenie drugie typu szkolenia, umożliwia nadzór nad osobami wykonującymi tego typu czynności.

  • Gdzie znaleźć szkolenia SEP 1 kV??

Szkolenia dotyczące uprawnień SEP powyżej 1 kV są dostępne w ofercie Inter Cars. Co ważne, są przygotowane z myślą o konkretnie mechanikach. Jakie treści przygotowują trenerzy na oferowanych przez dystrybutora oraz jakie punkty znajdują się w planie szkoleń?

– Trenerzy pokazują między innymi budowę i zasadę działania konkretnych elementów w napędach elektrycznym oraz hybrydowym.

– Eksperci Inter Cars podpowiadają, jak zorganizować prace elektrotechniczne przy tego typu pojazdach.

– Prowadzący kursy wyjaśniają potencjalne zagrożenia oraz oraz podnoszą zagadnienia związane ze środkami ochronnymi i pierwszą pomocą.

Więcej na temat podstawowych oraz rozszerzonych szkoleń SEP w Inter Cars dowiesz się ze strony szkolenia.intercars.com.pl. Znajdziesz tam również cennik oraz daty i miejsca tego typu wydarzeń. Co ważne, istnieje możliwość  dofinansowania takiego szkolenia. O szczegółowe, indywidualne warunki takiej oferty warto dopytać Przedstawiciela Handlowego.

Artykuł sponsorowany Inter Cars SA

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!