Zawód “technik elektromobilności” – czy warto? MotoFocus TV.

26 sierpnia 2024, 11:52

Technik elektromobilności to nowy zawód w szkolnictwie branżowym. Czy szkoły będą w stanie wykształcić przyszłych serwisantów aut elektrycznych? Z jakimi problemami boryka się obecnie szkolnictwo zawodowe?

Nasz redaktor, Witold Hańczka poruszył te trudne tematy w rozmowie z doświadczonym nauczycielem zawodu – Sławomirem Kornatką z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

Całość rozmowy można obejrzeć poniżej (przekierowania do konkretnych poruszanych tematów dostępne są w opisie filmu, po otworzeniu go w nowym oknie):

Patronem odcinka jest firma NRF – dostawca części zamiennych układu chłodzenia pojazdów i nie tylko, współtwórca EV Academy, czyli organizacji szkolącej warsztaty w zakresie obsługi i naprawy aut elektrycznych.

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanału na platformie YouTube oraz pozostawienia komentarzy pod filmem. Już wkrótce kolejne odcinki programu MotoFocus TV.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

wawrzyniecc, 29 sierpnia 2024, 10:37 0 0

Przy tak licznych grupach uczniów na zajęciach praktycznych nauka ww zawodu będzie strikte teoretyczna , typu: zobacz , dotknij , następny.
Dopóki serwisy ASO nie będą chciały współpracować ze szkołami zawodowymi ( ponad 7 lat temu poprosiłem podczas jazdy próbnej u dealera w Łodzi , samochodem i3 o możliwość obejrzenia serwisu samochodu elektrycznego i3 raz w roku przez 3 najlepszych uczniów w technikum , to odpowiedź była-tak jak szkoła kupi taki samochód el. np. i3 ). Zakładam iż obecnie pracownia samochodowa pojazdów hybrydowych i elektrycznych w szkole zawodowej z projektu jest lepiej wyposażona do obsługi i serwisu niż serwis ASO.
Aby to ruszyło nauczyciel zawodu powinien otrzymać corocznie bon w wysokości 10 000 zł do wykorzystania na szkolenia.

Odpowiedz