Menu

MotoFocus TV

MotoFocus TV: Czujniki silnika – ich rodzaje, objawy awarii, wymiana i kierunek rozwoju

Katalizatory, EGRy, EGTSy i inne podzespoły odpowiadające za kontrolę emisji spalin przez spalinowe silniki samochodów są tematem najnowszego odcinka naszego cyklu. Gościem Witolda Hańczki jest Dawid Pauszek z firmy Niterra. W trakcie nagrania wyjaśniamy także, czym jest wspomniana Niterra i czy jest to nowy gracz na rynku motoryzacyjnym?

MotoFocus TV: Jak sprawdzać amortyzatory samochodowe? Kiedy wymieniać i na jakie?

Gościem najnowszego odcinka MotoFocus TV był Andrzej Wojciech Buczek, specjalista techniczny, który wie wszystko o amortyzatorach samochodowych. Reprezentujący markę BILSTEIN specjalista opowiedział m.in. o wynikach ogólnopolskiego testu amortyzatorów, metodach diagnozowania stanu amortyzatorów czy trendach i innowacjach w tym sektorze rynku.

MotoFocus TV: Chcą podnieść opłatę za przeglądy aut o 85%. Dlaczego?

Czy środowisko stacji kontroli pojazdów przygotowuje kolejny PROTEST? Czy czeka nas znaczna podwyżka opłat za badania techniczne? Dlaczego obecna stawka nie zmienia się od 19 lat? Czy system badań technicznych w Polsce potrzebuje reform? Odpowiedzi na te i inne pytania w nowym odcinku MotoFocus TV. Gościem Witolda Hańczki był Marcin Barankiewicz, Prezes Polskiej Izby Stacji […]

MotoFocus TV: Awarie klimatyzacji, nowy czy stary czynnik, LPG w układzie i inne kontrowersje

Co najczęściej psuje się w układach klimatyzacji? Ile powinna trwać obsługa układu i jakie czynności zawierać? Jaki czynnik chłodniczy stosować – nowy czy stary, a może gaz propan-butan (LPG)? Gościem piątego odcinka MotoFocus TV był Przemysław Zalewski, specjalista techniczny firmy Marelli. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

MotoFocus TV: Czy producenci części silnikowych boją się elektromobilności?

Gościem kolejnego odcinka programu MotoFocus TV był Korneliusz Kąkol z firmy ElringKlinger AG, znanej głównie z produkcji uszczelek silnikowych. Czy decyzja o zakazie produkcji samochodów z silnikami spalinowymi zwiastuje rychły kres takich przedsiębiorstw? A może istnieją sposoby na to, by nadal prowadziły one prężną działalność? Odpowiedzi w poniższym filmie. 

MotoFocus TV: Samochody generują i wysyłają dane – kto nimi zarządza?

Większość nowoczesnych samochodów podczas jazdy zbiera i przesyła w sposób zdalny dane. Tylko jedna grupa podmiotów w Europie ma dostęp do tych danych i może swobodnie z nich korzystać. Czy to zgodne z prawami konsumenta? Jakich zmian prawnych potrzebuje w tej kwestii Europa? W kolejnym odcinku MotoFocus TV, gościem Witolda Hańczki jest Tomasz Bęben, dyrektor […]

MotoFocus TV: Płukanki i dodatki do silnika – działają czy szkodzą?

Gościem kolejnego odcinka programu MotoFocus TV był Rafał Kobza, ekspert techniczny firmy Liqui Moly Polska, oferującej m.in. płukanki silnikowe i dodatki do paliw. Prowadzący rozmowę Witold Hańczka przytoczył różnorodne opinie na temat płukanek i dodatków, które można znaleźć np. na forach internetowych. Czy odpowiedzi eksperta okazały się przekonujące? Oceńcie sami!

MotoFocus TV: „Regenerowane części zamienne – jak działa ten rynek?” – rozmowa z Jarosławem Kaflakiem z firmy BUDWEG

Rusza MotoFocus TV – format wideo, w którym będziemy rozmawiać z ekspertami z rynku motoryzacyjnego. W pierwszym odcinku gościem Witolda Hańczki był Jarosław Kaflak z firmy BUDWEG, zajmującej się regeneracją zacisków hamulcowych. Rozmowa dotyczyła różnic pomiędzy częściami regenerowanymi a używanymi oraz realiów rynkowych, w tym problemów z pozyskiwaniem tzw. „rdzeni”.