Menu
Infomracje Części Technika Po godzinach
19.04 Malejące zyski w branży produkcji części motoryzacyjnych 19.04 Dlaczego warto stosować markowe czynniki chłodnicze? Jak uniknąć zakupu podróbki? Poradnik DENSO 19.04 Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych zmienia nazwę 19.04 Mariaż NEXUS i Stellantis – co z niego wyniknie? Wywiad z dyrektorem generalnym NEXUS, Gaëlem Escribe. 19.04 Jak rozwiązać problem z brakiem pracowników w branży automotive? Trzeba złamać stereotypy.

Opony

SKP w kryzysie. Branża apeluje o waloryzację stawek za badania techniczne pojazdów.

Od dwóch dekad opłata za obowiązkowe badanie techniczne samochodu osobowego nie drgnęła i wynosi 98 złotych. Jest to jedna z opłat, które najwytrwalej bronią się przed podwyżkami.

Goodyear i TNO prezentują wyniki testów istotne dla zwiększenia bezpieczeństwa na drogach

Integracja technologii inteligencji opon ze sterownikiem układu przeciwblokującego (ABS) pojazdu może zwiększyć bezpieczeństwo na drodze i skrócić drogę hamowania o 1,75 metra – wynika z testów przeprowadzonych przez Goodyear oraz TNO. Firmy przedstawiły obiecujące wyniki wspólnych badań podczas targów Consumer Electronics Show 2024 w Las Vegas.

Jeden model, dwie wersje zawieszenia

Niektóre, pozornie identyczne modele samochodów różnią się konstrukcją zawieszenia, co przekłada się nie tylko na ich właściwości jezdne, ale również na koszty serwisowania.

Logo EV-Ready ułatwi wybór kierowcom aut elektrycznych

Goodyear EV-Ready – takim symbolem będą od przyszłego roku sygnowane wszystkie opony marki spełniające potrzeby aut elektrycznych. Oznaczenie widoczne na ścianie bocznej opony ma ułatwić kierowcom elektryków wybór odpowiedniego modelu. Co ważne, opona Goodyear z logo EV-Ready będzie odpowiednia także dla pojazdów o napędzie konwencjonalnym czy hybrydowym, co pozwoli dealerom uprościć zarządzanie zapasami opon w […]

MotoFocus TV: Opony zimowe czy całoroczne?

Czy rosnąca popularność opon całorocznych powoduje zagrożenie na polskich drogach? Z tymi i innymi pytaniami zmierzył się Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego. Zapraszamy na nowy odcinek programu MotoFocus TV, w którym mierzymy się z faktami i mitami na temat opon zimowych oraz całorocznych.

Nowe opony do pojazdów elektrycznych od Hankooka

iON FlexClimate – to nowy model opon od koreańskiego giganta. Firma Hankook w swoim nowatorskim projekcie oferuje opony całoroczne do elektrycznych samochodów osobowych oraz SUV-ów, które uzupełniają innowacyjną serię iON.

Opony zimowe czy całoroczne: które wybrać?

Sezon zimowy niesie ze sobą wyzwania związane z trudnymi warunkami na drogach. Wielu kierowców planuje odpowiednich opon, by zapewnić sobie bezpieczeństwo w tych niekorzystnych warunkach. W tym artykule przyjrzymy się oponom zimowym i całorocznym, analizując ich zalety i ograniczenia.

Nowa platforma wchodzi na rynek opon

Jedna z największych platform marketplace w Europie – ERLI – powiększyła podkategorię „opony i felgi” o niemal 58 tys. nowych ofert produktów. Platforma nawiązała współpracę z partnerami oferującymi opony we wszystkich segmentach: ekonomicznym, średnim oraz premium dla całego przekroju kategorii, od aut osobowych, przez motocykle, po samochody ciężarowe i maszyny rolnicze.

Oznaczenia opon – jak je odczytywać? Jakie opony będziemy montować w warsztatach za kilka lat? Dowiedz się więcej o technologiach i nowościach produktowych dotyczących opon samochodowych. To niezbędna wiedza, która pomoże Ci w utrwalaniu i poszerzaniu wiedzy przydatnej w codziennej pracy. Nasze poradniki mogą okazać się skutecznym sposobem rozwiązania konkretnego problemu, z którym się zmagasz. 

Publikowane przez nas treści powstają we współpracy z renomowanymi producentami opon samochodowych. Znajdziesz w nich liczne komentarze ekspertów, fakty, a także polecane produkty.