Nokian wprowadza na rynek nową linię opon

5 marca 2024, 12:35

Nokian wprowadza do swojej oferty nowe opony letnie i całoroczne. Wszystkie warianty opon zostały sprawdzone w ośrodkach testowych firmy, producent zapewnia, że oferują one komfort podczas jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa.

W wyczekiwaniu na gorące lato, firma Nokian Tyres wprowadza na rynek swoją kompleksową linię opon letnich i całorocznych. Zważając na szczegóły fiński producent zaprojektował je tak, aby spełniały one wymagania europejskiego lata.

Opona letnia Nokian Tyres® Wetproof 1 łączy bezpieczeństwo z wygodną jazdą, nadaje się na deszczowe dni i kiepskie drogi. Niski opór toczenia opony poprawia wydajność paliwową i przyczynia się do oszczędzania energii. Ze swoją przyczepnością na mokro oraz innymi cechami, opona Nokian Tyres® Wetproof 1 daje kierowcom poczucie pewności, gdy jadą mokrymi drogami.

Dla kierowców, którym zależy na wyjątkowo dobrych wynikach, przeznaczona jest opona letnia Nokian Tyres® Powerproof 1. Zaprojektowano ją z myślą o autostradach. Oferuje wysoką stabilność, dokładność manewrowania przy wysokiej prędkości, a także dobrą przyczepność zarówno na mokrych, jak i suchych powierzchniach. Z krótką drogą hamowania i swoimi właściwościami przy aquaplaningu opona Nokian Tyres® Powerproof 1 ma zapewniać bezpieczeństwo jazdy nawet z dużymi prędkościami.

Opona całoroczna Nokian Tyres® Seasonproof 1 jest najbardziej uniwersalną oponą w nowym letnim portfolio, oferuje elastyczność w zastosowaniu przez cały rok. Wyposażono ją w nowe rozwiązania dające lepszą przyczepność na mokro i niski opór toczenia na śniegu, deszczu czy słońcu. Warto podkreślić, że testy wewnętrzne wykazały poprawę nawet o 30 procent, jeżeli chodzi o odporność na zużycie w porównaniu z poprzednim modelem, co zapewnia kierowcom dłuższą żywotność opon, a zatem i oszczędności.

Każdy model opon Nokian przechodzi liczne testy w ośrodkach badawczych Nokian Tyres: „Białym Piekle” w Ivalo, w Finlandii, Hakka Ring w Santa Cruz de la Zarza w Hiszpanii oraz w centrum testowym w Nokii w Finlandii. Te testy oceniają sprawowanie się opon w różnych warunkach pogodowych, na różnych nawierzchniach i przy różnych scenariuszach jazdy, aby zagwarantować, że każda opona spełnia standardy dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

Własny ośrodek testowy

Hakka Ring, jeden z największych torów testowych, umożliwia innowacje i dalszy rozwój oferty opon letnich i całorocznych Nokian Tyres. Ten zlokalizowany w Santa Cruz de la Zarza, w Hiszpanii 300-hektarowy ośrodek obejmuje 10 torów testowych, w tym siedmiokilometrowy owalny tor z 5 szerokimi pasami, umożliwiający staranne testy opon na suchych i mokrych nawierzchniach przez cały rok. Hakka Ring prowadzi rygorystyczne testy opon letnich, całorocznych i przeznaczonych do wysokich prędkości. Testy przy wysokich prędkościach na owalnym torze, przy których osiągana jest prędkość nawet 300 km/h, sprawdzają limity możliwości opon. Wyjątkowe możliwości testowe Hakka Ring przyczyniły się do opracowania nowych opon letnich i całorocznych – Nokian Tyres® Powerpoorf 1, Nokian Tyres® Wetproof 1 oraz Nokian Tyres® Seasonproof 1.

– Jesteśmy dumni z tego, że nasze opony muszą się sprawdzić w najtrudniejszych warunkach testowych, a to w szczególności dotyczy Hakka Ring w Hiszpanii przy intensywnych letnich upałach. Pod bezlitosnym hiszpańskim słońcem nasze nowe opony muszą przejść najtrudniejsze próby.– mówi Martin Dražík, Product Manager na Europę Środkową w Nokian Tyres.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!