Niemcy nagrodzili najbardziej zrównoważoną oponę. To nie pierwsza nagroda przyznana temu modelowi.

9 lipca 2024, 13:30

W kategorii „Produkt – Mobilność/Logistyka” w ramach German Award for Sustainability Projects nagrodę zdobyła opona wyprodukowana w 65% z materiałów pochodzących z recyklingu. Co jeszcze wyróżniło ten model od konkurencji?

Opona ukierunkowana na zrównoważony rozwój

Jury German Award for Sustainability Projects uznało oponę Continental UltraContact NXT za jeden z najlepszych projektów pod kątem zrównoważonego rozwoju w Niemczech. Dzięki udziałowi do 65% materiałów odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy ISCC PLUS, jest to jak dotąd najbardziej zrównoważone ogumienie marki. Opona UltraContact NXT zdobyła już kilka nagród od momentu wprowadzenia na rynek, w tym nagrodę Sustainability Award podczas Swiss Automotive Show Innovation Awards 2023, International Design Award 2023 i German Innovation Award 2024.

 – UltraContact NXT to pierwsza seryjnie produkowana opona do samochodów osobowych z tak dużym udziałem zrównoważonych materiałów. Będziemy nadal opracowywać innowacyjne produkty i technologie, które przyczynią się do zrównoważonego rozwoju w branży motoryzacyjnej – komentuje Maria Hanczuch, Head of Program Management Private Mobility Tires w Continental.

UltraContact NXT łączy w sobie zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo

Wszystkie dostępne rozmiary opony UltraContact NXT osiągają najwyższą ocenę na etykiecie UE („A”) w zakresie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego. Opona UltraContact NXT łączy w sobie maksymalne bezpieczeństwo i osiągi ze szczególnie wysokim udziałem surowców odnawialnych, pochodzących z recyklingu i posiadających certyfikat bilansu masy.

Nagroda German Award for Sustainability Projects przyznawana jest corocznie pod patronatem byłej Federalnej Minister Gospodarki Brigitte Zypries przez Niemiecki Instytut Jakości Usług we współpracy z DUP Unternehmer i ntv. Celem jest wyróżnienie zrównoważonych projektów, zainspirowanie innych firm oraz uczynienie zrównoważonego rozwoju widocznym na wszystkich poziomach, od małych do dużych firm. Nagroda opiera się na 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ w obszarach społecznych, gospodarczych i środowiskowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!