Menu

Technika

Montaż uszczelki Metaloseal w kolektorze wydechowym [FILM]

Jak powinna przebiegać prawidłowa wymiana metalowej uszczelki kolektora wydechowego? Proces ten prezentują specjaliści techniczni z firmy Elring w materiale wideo.

Łatwa wymiana pompy paliwa [FILM]

Elektryczna pompa paliwa jest zazwyczaj osadzona w uchwycie, który jest zamocowany w zbiorniku wyrównawczym. Firma Motorservice opracowała specjalne narzędzie, pozwalające łatwo i szybko wymontować pompę z tego uchwytu. Jego działanie zaprezentowano w filmie.

Weryfikacja płaszczyzny bloku silnika [FILM]

Firma Elring przygotowała film instruktażowy, w którym zaprezentowano krok po kroku proces sprawdzania płaszczyzny bloku silnika w kilku etapach.

Wskazówki montażowe wymiany pompy wody

Wymiana pompy cieczy chłodzącej nie należy do najprzyjemniejszych czynności warsztatowych, ponieważ wymaga otwarcia układu chłodzącego i spuszczenia znacznej części płynu. Montaż nowej pompy musi być szczelny a po całej operacji trzeba jeszcze wypełnić układ płynem i odpowietrzyć. Airtex – producent pomp cieczy chłodzących wskazuje na najczęstsze błędy montażowe.

Rozwiązania Blue Print: świeci się kontrolka ostrzegawcza poduszki powietrznej – co robić?

W niektórych modelach samochodów marki Nissan, po uruchomieniu silnika nadal świeci się kontrolka ostrzegawcza poduszki powietrznej i niedostępne są niektóre lub wszystkie dodatkowe funkcje koła kierownicy, takie jak sygnał dźwiękowy lub tempomat. Specjaliści Blue Print radzą, jak rozwiązać ten problem.

Zawór bezpieczeństwa i korek spustowy oleju kompresora klimatyzacji – jak ich nie pomylić?

Zdarza się, że podczas kontroli ilości oleju w nowym kompresorze klimatyzacji, zawór bezpieczeństwa zostanie pomylony ze śrubą spustową.

Rozwiązania febi bilstein: wymiana silnika napędu wycieraczki tylnej w Audi A4 Avant [FILM]

W samochodzie Audi A4 Avant (model 8K), produkowanym w latach 2007 – 2015, spotykaną usterką jest brak powrotu wycieraczki tylnej szyby do pozycji wyjściowej. W filmie instruktażowym febi bilstein zaprezentowano wymianę silniczka napędu, które rozwiązuje ten problem.

Usterki sprzęgła zrywalnego w kompresorach klimatyzacji

Ponieważ problemy z układem klimatyzacji mogą mieć bezpośredni wpływ na sprężarkę klimatyzacji, a w rezultacie na inne komponenty układu klimatyzacji, specjaliści DENSO Aftermarket opracowali poniższy przewodnik techniczny, aby ułatwić mechanikom prawidłowe zdiagnozowanie usterki.

Co napędza samochód elektryczny? Bateria to nie wszystko.

Najważniejszym słowem w kontekście samochodów z napędem elektrycznym jest oczywiście akumulator. W mediach cały czas mówi się o urządzeniach pozwalających na magazynowanie energii. Jednak energia to nie wszystko – potrzebujemy bowiem mechanizmu, który przetworzy ją na użyteczną dla silnika moc. W tym artykule omówimy pokrótce, czym jest to urządzenie i dlaczego jest tak potrzebne?

Montaż głowicy cylindrów [FILM]

W kolejnym filmie instruktażowym, przygotowanym przez firmę Elring zaprezentowano montaż głowicy cylindrów z wykorzystaniem płynnej masy uszczelniającej.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.