Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
24.05 Nowość w ofercie Nittery 24.05 Konkurs Hengst – wyniki 23.05 Nowy kompresor klimatyzacji w ofercie BORG Automotive Reman 23.05 W Stambule wybrano nowy zarząd FIGIEFA. Zasiądzie w nim przedstawiciel Polski. 22.05 Jak się “robi” downsizing? Wyjaśnia Dr.Motor Automotive.

Technika

Jak poprawnie magazynować i testować elektryczne wentylatory i sprzęgła od Visco?

Elektroniczne wentylatory i sprzęgła Visco® cechują się pewnymi szczególnymi zasadami obsługi, które omawiamy w poniższym artykule.

Dlaczego warto stosować markowe czynniki chłodnicze? Jak uniknąć zakupu podróbki? Poradnik DENSO

Rynek jest bogaty w czynniki chłodnicze do układów klimatyzacji samochodów. Są to jednak środki o różnej, niekoniecznie najwyższej, jakości. Jak odróżnić dobrej jakości czynnik od taniej podróbki? Na to pytanie odpowiedź przygotowali specjaliści marki DENSO.

Przedwczesne uszkodzenie koła zamachowego i tarczy sprzęgłowej Mercedes, Renault 1.6dCi [FILM]

Niewspółosiowość równoległa to jedna z głównych przyczyn uszkodzeń wieloklinu tarczy sprzęgłowej i koła zamachowego. Firma Schaeffler prezentuje w swoim filmie, co jeszcze może prowadzić do awarii oraz jak im zapobiec. Więcej informacji technicznych można znaleźć na portalu technicznym REPXPERT.

Problem głośnej pracy przy gaszeniu [FILM]

Głośna praca silnika podczas gaszenia pojazdu, to dość powszechny problem. Z czego to wynika? Firma Schaeffler zaprasza na film, w którym to wyjaśnia. Więcej informacji technicznych można znaleźć na portalu technicznym REPXPERT.

Uwaga na DTV! Jak temu zapobiec i uniknąć problemów z układem hamulcowym?

Jednymi z najczęstszych problemów z układem hamulcowym są drgania, wibracje oraz hałas podczas jazdy.  Często jest to spowodowane nieprawidłową wymianą hamulców. Niestety może to doprowadzić do DTV, czyli odchylenia w grubości tarczy hamulcowej. Jeśli usterka nie zostanie naprawiona, z czasem może przerodzić się w kolejne problemy, które mogą negatywnie wpłynąć na skuteczność hamowania.

Problem głośnej pracy w układzie przeniesienia napędu [FILM]

Jakie są przyczyny objawów głośnej pracy podczas eksploatacji zespołów sprzęgła zamontowanego na dwumasowym kole zamachowym? Firma Schaeffler prezentuje w swoim filmie, jak temu zapobiec i co za to odpowiada.

Precyzyjne ustawienie elementów zawieszenia w pojazdach Grupy VAG

Niestabilne prowadzenie, nierównomierne zużycie opon oraz głośna praca podwozia  to objawy uszkodzonych elementów kładu kierowniczego lub zawieszenia. W przeciwieństwie do innych pojazdów górne mocowanie kolumny zawieszenia stosowane w modelach z platformy MQB Grupy Volkswagena nie są symetryczne i podczas montażu kluczowe znaczenie ma precyzyjne ustawienie elementów względem siebie.

Nowy typ łożyska zespolonego RIU w Scanii [FILM]

Nowe łożyska zespolone do samochodów marki Scania są już dostępne na rynku. Jakie są główne różnice pomiędzy starą a nową generacją? Firma Schaeffler prezentuje w swoim filmie, w jaki sposób zamontować odpowiednio łożysko nowej generacji.

W jaki sposób uszkodzeniu ulegają rozruszniki?

Niepoprawne korzystanie z rozruszników może doprowadzić do poważnej awarii. W jaki sposób urządzenie to uszkadza się na skutek błędnego wykorzystania?

Jak naprawić słabo działającą klimatyzację w Kia Sportage III?

W samochodach KIA Sportage trzeciej generacji zdarza się, że podczas wysokich temperatur zewnętrznych klimatyzacja nie schładza powietrza do oczekiwanej temperatury. Eksperci marki HELLA radzą jak naprawić taką usterkę.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.