Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi?

14 czerwca 2024, 9:35

Skrzynie biegów DSG w VW Golfie Plus mogą sprawiać problemy. Eksperci HELLA określają, co może być przyczyną. Okazuje się, że niekoniecznie wadliwa będzie sama skrzynia.

VW Golf Plus z DSG niepoprawnie zmienia biegi

Problem dotyczy VW Golfa Plus z roku produkcji od 2005 wzwyż i może się wydarzyć w każdym egzemplarzu wyposażonym w skrzynię biegów DSG. Jak podkreśla Hella, usterka wcale nie musi dotyczyć skrzyni, a zupełnie innych obwodów.

Jeśli skrzynia biegów w samochodzie nie wykazuje oznak uszkodzeń, to konieczna będzie poprawna diagnostyka i komputer. W tej sytuacji należy przede wszystkim sprawdzić, czy żadne błędy nie pojawiają się w systemie ABS/ESP. Przede wszystkim chodzi o “Uszkodzony sygnał czujnika prędkości koła“, który może być odpowiedzialny za całe zamieszanie.

skrzynia dsg vw golf plus

Sterownik skrzyni biegów potrzebuje bardzo precyzyjnego sygnału z powyższego czujnika, by odpowiednio dobrać bieg. Dlatego, jeśli pojawił się taki błąd, to konieczna będzie jazda próbna samochodem i dokładne sprawdzenie na komputerze, czy pokazywana wartość jest zgodna z prawdą i taka sama na każdym kole. Jeśli nie: w pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy pierścień czujnika ABS (dla poszczególnego koła) nie jest uszkodzony. Winna może być korozja, przez którą sterownik nie będzie w stanie przechwycić odpowiedniego sygnału.

Warto pamiętać także, że silnie skorodowany pierścień może zniszczyć także głowicę czujnika prędkości koła w wyniku tarcia. Jeśli podczas wymiany i kontroli zauważalne jest uszkodzenie, to również konieczna będzie wymiana.

Źródło: Hella Tech World

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!