Menu

Technika

Możliwe przecieki, budowa pompy – zasobnik i otwór przelewowy [FILM]

Uszczelnienie pomp cieczy chłodzącej odbywa się przy użyciu uszczelniacza mechanicznego zamontowanego na osi pompy, pod wirnikiem. Pomiędzy pierścieniami uszczelniacza znajduje się płyn chłodzący. Niewielka ilość płynu może wyciekać przez otwór technologiczny, przez co mogą pojawiać się ślady wycieku. Film przygotowany przez firmę Schaeffler wyjaśnia jak rozpoznać, czy ilość wydostającego się płynu nie świadczy o powstaniu […]

Skrócenie interwału między wymianami rozrządu. Kiedy najlepiej to zrobić?

AIRTEX przypomina, że w niektórych wypadkach należy we własnym zakresie skrócić interwał zalecany przez producenta. Określony przez producenta samochodu interwał pomiędzy wymianami paska rozrządu zakłada, że pasek pracuje w idealnych warunkach. W przypadku aut używanych, które mają za sobą już przynajmniej jedną wymianę zestawu rozrządu, warto ten interwał skrócić – przynajmniej o 20-30%. W skrajnych […]

7 typowych błędów podczas montażu klocków

Producent klocków hamulcowych – firma Fedoro, prezentuje listę najczęstszych błędów montażowych, popełnianych zarówno przez majsterkowiczów jak i mechaników. Zwrócenie uwagi na te punkty znacząco poprawi bezpieczeństwo jazdy, zmniejszy liczbę reklamacji i wydłuży żywotność nowych klocków.

Najczęstsze przyczyny zużycia zestawów łańcucha rozrządu

W latach osiemdziesiątych silniki markowych producentów z łańcuchami rozrządu uchodziły za wyjątkowo niezawodne, a same łańcuchy – za dożywotnie. We współczesnych samochodach żywotność zestawu łańcucha nie odbiega zbytnio od zestawu żywotności paska rozrządu i wynosi ok. 100-150 tys. km. SKF zwraca uwagę na ten problem, wyjaśnia jego główne przyczyny i podpowiada co można zrobić, aby […]

Uszczelniacz mechaniczny pomp wody [FILM]

Uszczelnienie wałka i łożyska w pompach cieczy chłodzącej jest realizowane poprzez tzw. uszczelniacz mechaniczny. Film instruktażowy firmy Schaeffler pokazuje, jak skonstruowany jest uszczelniacz mechaniczny. Opisuje także, co może doprowadzić do jego zniszczenia.

Owalne koło zmiennych faz [FILM]

Silniki 1.0 EcoBoost wykorzystują trójowalne przestawiacze faz rozrządu. Film przygotowany przez firmę Schaeffler opisuje zalety tego rozwiązania.

Uszkodzone łożysko kolumny amortyzatora – nie bagatelizuj tego problemu!

Łożyska kolumny McPhersonaą mogą wydawać się niepozorne, ale mają ogromny wpływ na zachowanie samochodu podczas jazdy. W znacznym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo prowadzenia – mają decydujący wpływ na zachowanie pojazdu podczas kierowania. Akademia BILSTEIN zaleca zatem regularne oględziny tych elementów.

Poprawny montaż napinacza w grupie VW – Jak uniknąć problemów z napięciem paska? [FILM]

Podczas wymiany paska rozrządu w niektórych autach z grupy VW należy zastosować się do szczególnych wymagań z instrukcji montażu napinacza paska. Firma Schaeffler przedstawia prawidłowy proces montażu napinacza, który pozwoli uzyskać prawidłową siłę napięcia paska.

Naprawa odprysków szyb z zestawem CobraXpro TRISCAN

TRISCAN umożliwia warsztatom naprawę odprysków szyb. Naprawa jest szybka i pozwala na wygenerowanie korzystnej marży. Pełen instruktaż można znaleźć w zamieszczonym poniżej filmie.

Jak uniknąć usterki łożyska w Hondzie Accord 7 generacji? [FILM]

Podczas montażu łożysk do kół należy zwrócić uwagę na szczególne warunki doszczelnienia łożysk w otworze zwrotnicy. Firma Schaeffler przygotowała film instruktażowy, w którym na przykładzie łożyska do samochodów Honda Accord 7 generacji przedstawiono warunki montażu i uszkodzenia powstałe przez ich nieprawidłowe zamocowanie.

Nawet najlepsi fachowcy potrzebują regularnie aktualizować i odświeżać swoją wiedzę. Czy wiesz, jakie możliwości ma najnowsze narzędzie do regulacji geometrii  zawieszenia? A może zastanawiałeś się, jaki wpływ na układ hamulcowy ma malowanie i zabiegi pielęgnacyjne felg? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w dziale “Technika”. To praktyczne informacje techniczne, wskazówki i porady przydatne podczas pracy w każdym warsztacie samochodowym. 

Publikujemy wysokiej jakości artykuły i poradniki, w których znajdują się liczne komentarze ekspertów z renomowanych firm dostarczających komponenty i akcesoria dla branży motoryzacyjnej.