Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
14.06 Konkurs Niterra – wyniki 14.06 Nigdy więcej “elektryka”. To badanie zweryfikowało zdanie wielu kierowców. 14.06 Co zrobić, kiedy skrzynia biegów DSG w VW Golf Plus źle zmienia biegi? 13.06 Mała ładowarka, a duży akumulator. Czy takie ładowanie zepsuje baterię? 13.06 Obowiązkowy KSeF jednak nie od 1 lipca. Jaka jest nowa data i jak się przygotować?

Raporty

O ile wzrosły ceny części zamiennych w III kwartale roku?

Trudno znaleźć produkty, których ceny nie poszły w górę w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Czy części motoryzacyjne są wyjątkiem na tym tle? Z jaką skalą podwyżek mamy do czynienia w bieżącym roku? Przedstawiamy wyniki badania, opartego na danych pochodzących od producentów części zamiennych.

Samochody zastępcze w warsztatach – w których krajach oferowane są częściej?

Kierowca, oddając samochód do naprawy, może mierzyć się z dylematem utraty mobilności. W dużych miastach, gdzie połączenia komunikacyjne są rozwinięte, chwilowy brak samochodu nie stanowi tak dużego problemu. Natomiast w miastach, gdzie dostęp do komunikacji publicznej jest utrudniony, brak dostępu do transportu może zakłócić rytm życia codziennego. Warsztaty samochodowe coraz częściej wychodzą naprzeciw temu problemowi […]

Wiek pojazdu a półka cenowa wybieranych części – wyniki badania

Warsztaty, ale i konsumenci, podejmując decyzje dotyczące montowanych samochodowych części zamiennych, kierują się wieloma czynnikami. Jednym z najistotniejszych parametrów powiązanych z wyborem części jest wiek samochodu. Jaką półkę cenową części wybierają zazwyczaj posiadacze pojazdów młodszych, jak i tych starszych? Jak duże są obszary przewag rynkowych w poszczególnych segmentach cenowych? Na te pytania, staramy się odpowiedzieć […]

Przemysł, handel i usługi w motoryzacji – RAPORT po III kwartale 2023 r.

Jest już dostępny – do darmowego pobrania – najnowszy raport dotyczący m.in. kondycji producentów i dystrybutorów części, a także warsztatów samochodowych, działających na polskim rynku. Raport został przygotowany przez MotoFocus.pl we współpracy z Santander Bank Polska, Stowarzyszeniem Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych i Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Czym europejskie warsztaty przyciągają klientów?

Wizerunek warsztatów samochodowych odgrywa kluczową rolę na drodze do ich  sukcesu. Sukces ten mierzony jest wzrostem liczby klientów, cen za usługi, a tym samym wzrostem przychodów i zysków. Zatem sposób, w jaki klienci postrzegają firmę, ma znaczny wpływ na jej funkcjonowanie.

Samochód zastępczy w warsztacie niezależnym – jak popularna jest ta usługa?

Warsztaty niezależne działające na polskim rynku rozwiajają się, stopniowo poszerzając portfolio usług. Czy jedną z tych najpopularniejszych jest wynajem samochodu zastępczego na czas naprawy? Przedstawiamy wyniki naszej ankiety, w której sprawdziliśmy m.in., które serwisy przede wszystkim wdrożyły usługę wynajmu oraz gdzie jest ona częściej płatna, a gdzie darmowa?

Wizerunek warsztatów niezależnych – dobry czy zły?

Współczesny rynek motoryzacyjny wyróżnia się niezwykle dużą konkurencją. Na tym tle niezależne warsztaty samochodowe starają się wyróżnić, dbając nie tylko o jakość swoich usług, ale również o pozytywne opinie. W artykule przyjrzymy się temu, jak w opinii niezależnych warsztatów samochodowych kształtuje się wizerunek ich własnego środowiska.

Czy młodym pracownikom nie można za dużo płacić? Wyniki ankiety.

Przedstawiamy drugą część wyników naszej ankiety, przeprowadzonej wśród właścicieli i kierowników warsztatów zajmujących się naprawami samochodów osobowych i ciężarowych. Pytaliśmy o podejście wobec młodych pracowników, w tym także o ich wynagradzanie.

Czy warto uczyć swoich podwładnych w warsztacie? Wyniki ankiety.

Czy warto poświęcać czas podwładnym i uczyć ich fachu mechanika? Idealistyczne spojrzenie na rzeczywistość bez wątpienia nakazywałoby udzielić odpowiedzi twierdzącej na to pytanie. Czy jednak jest to dominująca opinia wśród właścicieli i kierowników warsztatów?

Jakich umiejętności brakuje absolwentom techników i zawodówek? Opinie pracowników warsztatów.

Dla zapewnienia dopływu wykwalifikowanej kadry do warsztatów samochodowych, potrzebny jest sprawny system kształcenia w szkołach branżowych i technikach motoryzacyjnych. Zapytaliśmy warsztaty, jakich umiejętności brakuje nowym pracownikom – absolwentom tych szkół?

Najbardziej kompleksowe i profesjonalne raporty oraz analizy na temat niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Specjalizujemy się w badaniach rynku motoryzacyjnego co powoduje, że dysponujemy olbrzymią ilością ciekawych raportów i opracowań o branży motoryzacyjnej. MotoFocus jest nowoczesną, niezależną firmą badawczą, która przez ponad 20 lat intensywnej i rzetelnej pracy pozyskała zaufanie wielu firm z branży. Do naszych badań wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki badawcze, a także dbamy o jasny i zrozumiały przekaz informacji zawartych w raportach. Nasi pracownicy łączą wiedzę praktyczną z teoretycznym przygotowaniem marketingowym, socjologicznym.

Działamy w zgodzie z etyką zawodową i najwyższymi standardami branży badawczej. Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z nami była również miłym doświadczeniem interpersonalnym.