Menu

Raporty

Preferencje warsztatów w zakresie wyboru części – wyniki ankiety

Jakie części zamienne wybierać, by interes się kręcił, a klient był zadowolony? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu właścicieli czy też managerów warsztatów naprawczych. Wnioski z naszej ankiety, przeprowadzonej na grupie ponad 400 przedstawicieli warsztatów mogą pomóc w podejmowaniu odpowiednich decyzji w codziennej pracy.

Cena, szybka dostawa czy dostępność – co jest najważniejsze dla warsztatów przy wyborze dostawcy części?

W naszej ankiecie, przeprowadzonej na grupie ponad 660 przedstawicieli warsztatów samochodowych, zawarliśmy pytanie dotyczące kryteriów wyboru dostawców części. Które z nich są najważniejsze dla warsztatów? Oto odpowiedź.

Przyszłe kadry branży motoryzacyjnej – wyniki ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży

Jak uczniowie technicznych szkół zawodowych i średnich oceniają szkolne zajęcia? Czego oczekują od nauczycieli i branży oraz, jak widzą swoją przyszłość? Między innymi na te pytania odpowiada podsumowanie nasze ankiety, którą przeprowadziliśmy na grupie ponad 400 uczniów, w grudniu 2022 r.

Sytuacja warsztatów samochodowych na progu roku 2023 – wyniki sondażu

Końcówka roku to dobry czas na poczynienie podsumowań i prognoz, dotyczących sytuacji w branży części i napraw samochodów. To już kolejny rok z rzędu, gdy sytuację w branży określić możemy mianem „niepewnej”. Być może z tego właśnie powodu nasza ankieta cieszyła się dużym powodzeniem – wzięło w niej udział ponad 660 przedstawicieli warsztatów samochodowych, za […]

Preferencje warsztatów w zakresie wyboru części. ANKIETA.

W naszej nowej ankiecie, do udziału w której zachęcamy, pytamy o kwestie istotne w codziennym funkcjonowaniu warsztatu samochodowego. Dotyczą one głównie preferencji w zakresie wyboru części samochodowych.

Najważniejsze aktualne problemy warsztatów. ANKIETA.

Czasy są trudne i pełne wyzwań dla przedsiębiorstw z branży napraw samochodów. Zachęcamy wszystkich przedstawicieli warsztatów naprawczych do udziału w naszej krótkiej ankiecie.

Czy piece na olej przepracowany wrócą do łask? Wyniki ankiety na temat ogrzewania warsztatów samochodowych.

Rozpoczynający się sezon grzewczy może być wyzwaniem dla tysięcy polskich gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Czy w przypadku warsztatów naprawczych, nagły, drastyczny wzrost cen gazu i węgla spowoduje zwrot ku starym, niekoniecznie ekologicznym metodom ogrzewania? Przedstawiamy wyniki naszej ankiety.

Ogrzewanie w warsztatach samochodowych – ankieta

Widmo kryzysu energetycznego każe przypuszczać, że przed nami wyjątkowo trudny sezon grzewczy. W związku z tym, w naszej nowej ankiecie pytamy przedstawicieli warsztatów o to, jak zamierzają poradzić sobie z zapewnieniem niezbędnego do pracy ciepła w sezonie zimowym?

Te samochody są najprostsze w naprawach zdaniem mechaników – RANKING

Preferencje polskich mechaników co do konkretnych marek pojazdów nie biorą się znikąd. Ta grupa zawodowa patrzy na samochody nieco pod innym kątem – zwracając uwagę m.in. na to, czy dany pojazd można w prosty i przystępny sposób naprawiać. Pojazdy której z marek są najprostsze w naprawach? Zwycięzca rankingu, stworzonego na bazie wyników naszej ankiety nie […]

Samochody, których marek są najprostsze w naprawach? Ankieta.

Mechanicy, pracujący w warsztatach niezależnych przeważnie muszą radzić sobie z naprawami aut niemal wszystkich marek. Bez wątpienia większość z nich ma jednak swoje preferencje i reaguje w taki czy inny sposób na stojące na podjeździe auta marki X czy Y. Które auta sprawiają najmniej problemów pod względem dostępu do podzespołów, jakości śrub, mocowań itp.? Pytamy […]

Najbardziej kompleksowe i profesjonalne raporty oraz analizy na temat niezależnego rynku motoryzacyjnego w Polsce. Specjalizujemy się w badaniach rynku motoryzacyjnego co powoduje, że dysponujemy olbrzymią ilością ciekawych raportów i opracowań o branży motoryzacyjnej. MotoFocus jest nowoczesną, niezależną firmą badawczą, która przez ponad 20 lat intensywnej i rzetelnej pracy pozyskała zaufanie wielu firm z branży. Do naszych badań wykorzystujemy nowoczesne metody i techniki badawcze, a także dbamy o jasny i zrozumiały przekaz informacji zawartych w raportach. Nasi pracownicy łączą wiedzę praktyczną z teoretycznym przygotowaniem marketingowym, socjologicznym.

Działamy w zgodzie z etyką zawodową i najwyższymi standardami branży badawczej. Dokładamy wszelkich starań, aby współpraca z nami była również miłym doświadczeniem interpersonalnym.