Menu

Wycieraczki samochodowe

Trico odświeża swoją gamę produktów linii Flex

Firma Trico wytwarzająca wycieraczki zaprezentowała nową gamę produktów linii Flex. Dzięki wprowadzonym zmianom wydajność wycieraczek z tej gamy miała ulec poprawie. 

Valeo Canopy – pierwsze wycieraczki zaprojektowane w celu redukcji emisji CO2

Valeo wprowadza na rynek Canopy – pierwsze wycieraczki zaprojektowane tak, aby niwelować negatywny wpływ na środowisko. Rozwiązanie to pozwala na redukcję emisji CO2 o 61% w porównaniu do większość wycieraczek dostępnych na rynku europejskim.

Na platformie e-learningowej DENSO dostępne jest nowe szkolenie dotyczące wycieraczek PowerEdge

Na platformie e-learningowej DENSO Technic pojawiło się nowe szkolenie techniczne poświęcone wycieraczkom PowerEdge. Udział w szkoleniu – podobnie jak w pozostałych kursach technicznych DENSO – jest bezpłatny.

Do oferty Inter Cars zostały wprowadzone nowe wycieraczki jednego z czołowych producentów

W sieci hurtowni i sklepów Inter Cars można teraz kupić pióra wycieraczek TRICO ExactFit oraz TRICO Force. Marka Trico, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych produkuje pióra wycieraczek zgodne z wieloma normami jakości. 

Wyszukiwarka wycieraczek online – nowość polskiego producenta

Zarówno osoby związane zawodowo z branżą motoryzacyjną jak i szukający wycieraczek do własnych samochodów kierowcy, mogą już skorzystać z wyszukiwarki online, stworzonej przez polskiego producenta, firmę OXIMO.

Nowość w gamie wycieraczek TRICO – pióra Aquablade dostępne na rynku wtórnym

Firma TRICO, będąca producentem piór wycieraczek przeznaczonych na pierwszy montaż, wprowadza nowe produkty do swojej oferty części zamiennych. Mają one zintegrowany spryskiwacz. Wybrane modele są także podgrzewane. Dostępność tych produktów na rynku wtórym pozwoli obniżyć koszty związane z serwisem elementów układu oczyszczania szyb.

DENSO poszerzyło swoją ofertę o 33 modele tylnych wycieraczek samochodowych

W ofercie producenta części zamiennych DENSO Aftermarket pojawiły się 33 nowe modele wycieraczek tylnej szyby w samochodach osobowych. Po światowych drogach porusza się łącznie 100 000 000 pojazdów do których te wycieraczki pasują.

Wycieraczki TRICO jako wyposażenie nowych modeli BMW

Firma TRICO została wybrana jako dostawca tylnych wycieraczek dla nowych modeli BMW X1, serii 2 Active Tourer oraz iX. Trico dostarcza na pierwszy montaż zarówno pióra, jak też ramiona wycieraczek.

Wycieraczki samochodowe – czy naprawdę wynalazł je Polak? Historia i rodzaje wycieraczek.

O tym z pozoru prostym urządzeniu do dziś krążą różnorakie legendy, a między wynalazcami i producentami pojazdów trwała ogromna rywalizacja o to, kto wpadnie na najlepszy pomysł. W tym artykule opisujemy ewolucję wycieraczek szyb samochodowych od ich początków do dnia dzisiejszego.

Wycieraczki samochodowe mają dwie podstawowe funkcje – wpływają na bezpieczeństwo oraz na komfort jazdy samochodem. Istnieją trzy podstawowe rodzaje: wycieraczki płaskie, szkieletowe i hybrydowe. Okresowa wymiana wycieraczek samochodowych jest niezwykle ważna, a w decyzjach w tym zakresie kierowcy powinni być wspierani przez pracowników warsztatów. Chcesz doradzać klientom, kiedy wycieraczki do szyb kwalifikują się do wymiany? Jakie wycieraczki samochodowe do szyb warto wybrać? Choć nie istnieje obiektywny ranking wycieraczek, informacje zgromadzone przez nas w artykułach tej kategorii, na pewno powiększą Twój zasób wiedzy.