Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
21.06 XVIII konferencja “Stacje Kontroli Pojazdów – 2024” – relacja 21.06 Nowe amortyzatory dla Volkswagenów T5, T6 i T6.1 21.06 Czy zbiornik LPG może ulec uszkodzeniu? Co ile wymieniać zbiornik LPG? 21.06 Podkład epoksydowy: jakie ma właściwości i kiedy go stosować? 20.06 Duet znanych aktorów w nowej kampanii sieci warsztatowej

Wycieraczki samochodowe

Nowe wycieraczki w ofercie DENSO

Firma DENSO powiększa swoją ofertę o 11 nowych płaskich wycieraczek. Do jakich pojazdów są przeznaczone nowości?

HC-CARGO podsumowuje 2023. Co nowego pojawiło się w ofercie w zeszłym roku?

Na dworze siarczysty mróz. Te części w samochodach, których użytkowanie dobiegało już końca, poddają się teraz temperaturze, psują się i wymagają wymiany. Praca w warsztatach i u dostawców części wre. A HC-CARGO podsumowuje rok 2023.

Awarie układu oczyszczania szyb jesienią i zimą – jak zapobiegać, jak „leczyć”?

Układ oczyszczania szyb ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy – dzięki niemu kierowca ma zapewnioną odpowiednią widoczność w trakcie każdych warunków atmosferycznych. Problemy z właściwym działaniem układu pojawiają się najczęściej w trakcie jesieni i zimy, co potwierdza nasz rozmówca. Jakie awarie układu oczyszczania szyb pojawiają się najczęściej? Jak im zapobiegać? Jak naprawiać?

Zimowy płyn do spryskiwaczy bez metanolu – jaki jest jego skład?

Zimowy płyn do spryskiwaczy musi zawierać w swoim składzie dodatek zapobiegający zamarzaniu. Przez wiele lat najczęściej stosowanym był metanol. Unia Europejska wprowadziła przepisy, które redukują jego zawartość do 0,6 proc. całości płynu. Coraz więcej producentów płynów do spryskiwaczy rezygnuje całkowicie ze stosowania metanolu. Co jest tego powodem? Czy tylko względy zdrowotne?

Trico odświeża swoją gamę produktów linii Flex

Firma Trico wytwarzająca wycieraczki zaprezentowała nową gamę produktów linii Flex. Dzięki wprowadzonym zmianom wydajność wycieraczek z tej gamy miała ulec poprawie. 

Valeo Canopy – pierwsze wycieraczki zaprojektowane w celu redukcji emisji CO2

Valeo wprowadza na rynek Canopy – pierwsze wycieraczki zaprojektowane tak, aby niwelować negatywny wpływ na środowisko. Rozwiązanie to pozwala na redukcję emisji CO2 o 61% w porównaniu do większość wycieraczek dostępnych na rynku europejskim.

Na platformie e-learningowej DENSO dostępne jest nowe szkolenie dotyczące wycieraczek PowerEdge

Na platformie e-learningowej DENSO Technic pojawiło się nowe szkolenie techniczne poświęcone wycieraczkom PowerEdge. Udział w szkoleniu – podobnie jak w pozostałych kursach technicznych DENSO – jest bezpłatny.

Do oferty Inter Cars zostały wprowadzone nowe wycieraczki jednego z czołowych producentów

W sieci hurtowni i sklepów Inter Cars można teraz kupić pióra wycieraczek TRICO ExactFit oraz TRICO Force. Marka Trico, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych produkuje pióra wycieraczek zgodne z wieloma normami jakości. 

Wyszukiwarka wycieraczek online – nowość polskiego producenta

Zarówno osoby związane zawodowo z branżą motoryzacyjną jak i szukający wycieraczek do własnych samochodów kierowcy, mogą już skorzystać z wyszukiwarki online, stworzonej przez polskiego producenta, firmę OXIMO.

Wycieraczki samochodowe mają dwie podstawowe funkcje – wpływają na bezpieczeństwo oraz na komfort jazdy samochodem. Istnieją trzy podstawowe rodzaje: wycieraczki płaskie, szkieletowe i hybrydowe. Okresowa wymiana wycieraczek samochodowych jest niezwykle ważna, a w decyzjach w tym zakresie kierowcy powinni być wspierani przez pracowników warsztatów. Chcesz doradzać klientom, kiedy wycieraczki do szyb kwalifikują się do wymiany? Jakie wycieraczki samochodowe do szyb warto wybrać? Choć nie istnieje obiektywny ranking wycieraczek, informacje zgromadzone przez nas w artykułach tej kategorii, na pewno powiększą Twój zasób wiedzy.