Menu

LUK

Schaeffler na targach Automechanika

Na targach Automechanika DIGITAL PLUS, w dniach 14-16 września 2021, Schaeffler udziela odpowiedzi na pytania dotyczące motoryzacyjnego rynku części zamiennych przyszłości: Jaki wpływ będą miały zmiany technologiczne na rynek części zamiennych? W jaki sposób warsztaty będą mogły nadal wykonywać naprawy wydajnie, w sposób profesjonalny i z zyskiem?

Instrukcja montażowa zestawów LuK RepSet® (621 3027 09/33, 621 3045 09/33 i 621 3050 09/33)

W wymienionych poniżej modelach samochodów, sprzegło może czasami szarpać. Problem występuje głównie po dłuższych okresach bez jazdy i przy temperaturach poniżej 10°C.

Amazon zmieni polski rynek części motoryzacyjnych?

Amerykański gigant e-commerce otworzył się na polskim rynku, czym wywołał niemałe zamieszanie. Postanowiliśmy zajrzeć na nową platformę sprzedażową i sprawdzić jej szanse na podbój rynku sprzedaży części motoryzacyjnych. Rywalizacja o klientów dopiero się rozpocznie, jednak już teraz można snuć pewne prognozy.

LuK to niemiecki producent części samochodowych, należący obecnie do biznesu Grupy Schaeffler. Firma kojarzona jest na rynku przede wszystkim z produkcją sprzęgieł oraz innych elementów przeniesienia napędu w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Katalog produktów LuK systematycznie się rozszerza, także za sprawą rosnącego zaangażowania firmy na rynku pierwszego montażu (OE). Według danych Schaeffler, technologie LuK są stosowane w co trzecim samochodzie na świecie oraz w co drugim w Europie. Doświadczenie to przekłada się na aftermarket – produkty marki zbierają dobre opinie mechaników i użytkowników. Części LuK to oprócz samych sprzęgieł także dociski sprzęgła, tarcze sprzęgłowe, łożyska oporowe czy koła zamachowe. Więcej informacji na temat oferty LuK można znaleźć w powyższych artykułach.