Menu

Continental

Continental producentem opon na pierwszy montaż do BMW X1

Atesty wyposażenia OEM BMW dla opon EcoContact 6 Q w rozmiarach 18, 19 i 20 cali​ BMW stawia na opony o wyjątkowo niskim oporze toczenia i poziomie hałasu. Opona zimowa WinterContact TS 860 S zatwierdzona jako wyposażenie dodatkowe Continental otrzymał homologację oryginalnego wyposażenia nowego kompaktowego SUV-a BMW X1 i dostarcza producentowi premium z Monachium opony […]

Ta marka opon sprzedaje się w Polsce najlepiej wg danych ALZURA Tyre

Sezon na zakupy opon zimowych trwa w najlepsze. ALZURA Tyre24 przeanalizowała zakupy na platformie B2B, gdzie brane były pod uwagę zachowania zamawiających opony zimowe w okresie od 1 września do 15 listopada 2022 roku. Według wyników badań w Polsce najchętniej wybierano takie marki jak Bridgestone, Pirelli i Continental. 

Czy opony o niskim oporze toczenia faktycznie zużywają mniej paliwa?

Serwis internetowy Tyre Reviews zbadał zależność między zużyciem paliwa a typami opon. Wyniki można obejrzeć w poniższym nagraniu YouTube autorstwa Jonathana Bensona.

Czy opona o niskim oporze toczenia może mieć dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni?

Na całym świecie ceny paliwa nieco spadły, ale tankowanie nadal jest bardzo drogie. Obniżanie zużycie paliwa jest stałym tematem. Jonathan Benson z Type Reviews zaprezentował niedawno bardzo ciekawe, a zarazem nieco niepokojące spostrzeżenie dotyczące opon.

Continental wznawia produkcję opon w Rosji

Continental poinformował o wznowieniu produkcji w swojej fabryce w Kałudze. Producent opon zapewnia jednocześnie, że jest to sytuacja tymczasowa wynikająca z troski o los tamtejszych pracowników fabryki, którzy rzekomo mogliby zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Continental zapowiada podwyżki cen opon

Producent ogumienia – Continental, przy okazji prezentacji swoich nowych opon, poinformował o drastycznym wzroście kosztów produkcji, który przełoży się na ceny ogumienia. Marka zaprezentowała nową generację sportowej opony letniej SportContact 7, a także oponę UltraContact, która została skonstruowana z myślą o wydłużonych przebiegach np. w pojazdach przeznaczonych dla carsharingu. Przedstawione zostały również wyniki sprzedaży opon […]

Najważniejsze wynalazki w świecie opon – kto jest ich twórcą?

Opony stosowane obecnie w samochodach osobowych to efekt wieloletniej ewolucji, w której miało swój udział szerokie grono wynalazców i producentów. Swego czasu przewagę nad rynkowymi konkurentami osiągały opony wyposażone w takie innowacje jak np. bieżnik. Nie istniał także podział na opony zimowe i letnie. Przedstawiamy krótki opis najważniejszych wynalazków, które zmieniały opony na coraz bardziej […]

Specyfika polskiego rynku opon – wywiad z D. Wójcikiem, dyrektorem Continental Opony Polska

Na rynku oponiarskim panują obecnie dynamiczne wzrosty w niemal każdym sektorze, co jest szczególnie widoczne w Polsce. Na wysokie słupki procentowe sprzedaży składa się kilka czynników, w tym specyfika danego rynku. Między innymi tę kwestię poruszyliśmy w rozmowie z Dariuszem Wójcikiem, dyrektorem generalnym Continental Opony Polska.

Continental zaprezentował nowe opony zimowe

Producent ogumienia Continental przedstawił dwie nowe opony zimowe marki własnej WinterContact TS 870 i TS 870 P, a także jedną oponę zimową Uniroyal WinterExpert. W tym roku, dokładnie 8 października, Continental obchodził okrągłą 150. rocznicę powstania firmy. Podano również statystyki sprzedaży opon.

Continental to niemiecki koncern motoryzacyjny z historią sięgającą roku 1871. Firma słynie głównie z produkcji opon do samochodów osobowych, ciężarowych i użytkowych, ale w swoim portfolio ma także wiele innych produktów, w tym innowacyjne systemy elektroniczne, układy napędowe czy elementy wnętrza pojazdów konstruowane na potrzeby producentów samochodów. Szerokie portfolio produktów Continental jest dostępne także na rynku wtórnym części zamiennych. Firma zatrudnia ponad 200 tysięcy osób w ponad 50 krajach świata. Continental posiada silną pozycję na rynku opon klasy premium, jednak posiada także kilka marek własnych ogumienia, reprezentujących klasę średnią i budżetową. Więcej informacji na temat firmy Continental i jej produktów można znaleźć w powyższych artykułach.