Menu

Continental

Przyjmować czy nie przyjmować? Czy warsztaty widzą sens we współpracy ze szkołami motoryzacyjnymi?

Praktyki zawodowe są obowiązkiem każdego ucznia szkoły motoryzacyjnej, który chce otrzymać tytuł zawodowy. Jak się okazuje, stosunkowo duży procent uczniów takich szkół nie jest zainteresowany pracą w sektorze usługowym. Czy w takiej sytuacji warsztaty są chętne na przyjmowanie praktykantów?

Na wystawie Ikony Motoryzacji sieć serwisowa Q Service Castrol otworzyła 2024 rok

Q Service Castrol w stylowej scenerii otwiera rok 2024. Na wystawie Inter Cars Ikony Motoryzacji odbyło się spotkanie sieciowe, w którym wzięli udział zwycięzcy konkursu organizowanego przez sieć. Były wyjątkowe pojazdy na skalę światową, prezentacje produktowe, czas rozmów, podsumowań i planów na najbliższą przyszłość.

Na obiekcie testowym Continental zrealizowano już milion przejazdów. Jak wygląda sprawdzanie opon?

Od 2012 roku Continental przeprowadził ponad milion jazd na swoim w pełni zautomatyzowanym obiekcie do testowania parametrów hamowania opon, znanym jako AIBA (Automated Indoor Braking Analyzer).

Szykują się zmiany w Continentalu? Firma rozważa sprzedaż aktywów.

Continental planuje sprzedać część aktywów, aby przeprowadzić restrukturyzację jednego z działów. Zmiany w spółce związane są z koniecznością cięcia kosztów, wynikającą z trudnej sytuacji gospodarczej.

Nowa platforma wchodzi na rynek opon

Jedna z największych platform marketplace w Europie – ERLI – powiększyła podkategorię „opony i felgi” o niemal 58 tys. nowych ofert produktów. Platforma nawiązała współpracę z partnerami oferującymi opony we wszystkich segmentach: ekonomicznym, średnim oraz premium dla całego przekroju kategorii, od aut osobowych, przez motocykle, po samochody ciężarowe i maszyny rolnicze.

MotoFocus TV: najczęściej zadawane pytania o wymianę paska rozrządu

Czy warto sugerować się interwałami wymiany układu rozrządu, wyznaczanymi przez producentów samochodów? Dlaczego wciąż stosuje się paski a nie łańcuchy? Odpowiedzi na te i inne, najczęściej zadawane pytania o układy rozrządu, udziela Roman Boluk, specjalista techniczny firmy Continental.

Opony wielosezonowe zdobywają polski rynek – czy to dobrze? Wywiad.

Badanie przeprowadzone przez firmy Continental oraz InsightOut Lab wskazuje, że już ponad 1/4 kierowców użytkuje opony całoroczne. Wzrost popularności tego typu ogumienia wynika z kilku przyczyn. Czy jednak obserwowany trend nie przyczynia się do spadku poziomu bezpieczeństwa na drogach? Na to i inne pytania odpowiedział Piotr Snakowski, Dyrektor Marketingu Continental Opony Polska.

Wyniki badania na temat preferencji kierowców w zakresie opon całorocznych

27% badanych kierowców jeździ na oponach całorocznych. ¾ tej grupy uważa, że są one bezpieczne także zimą poza miastem. Kierowcy posiadający opony całoroczne oraz ci z „sezonówkami” nieco inaczej podchodzą do kontroli stanu ogumienia w swoich autach.

Konkurs Continental – WYNIKI

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu organizowanego przez MotoFocus we współpracy z Continental. Odpowiedź na 3 proste pytania dała uczestnikom szansę na wygranie atrakcyjnych nagród.

Najnowszą oponę koncepcyjną od Continental zaprojektowano z myślą o ruchu miejskim

Conti CityPlus zaprezentowana na targach IAA Mobility jest oponą, którą projektanci stworzyli z myślą o elektrycznych samochodach poruszających się w znacznej większości lub wyłącznie po mieście. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom producent deklaruje zmniejszenie zużycia energii o nawet o 10%.

Continental to niemiecki koncern motoryzacyjny z historią sięgającą roku 1871. Firma słynie głównie z produkcji opon do samochodów osobowych, ciężarowych i użytkowych, ale w swoim portfolio ma także wiele innych produktów, w tym innowacyjne systemy elektroniczne, układy napędowe czy elementy wnętrza pojazdów konstruowane na potrzeby producentów samochodów. Szerokie portfolio produktów Continental jest dostępne także na rynku wtórnym części zamiennych. Firma zatrudnia ponad 200 tysięcy osób w ponad 50 krajach świata. Continental posiada silną pozycję na rynku opon klasy premium, jednak posiada także kilka marek własnych ogumienia, reprezentujących klasę średnią i budżetową. Więcej informacji na temat firmy Continental i jej produktów można znaleźć w powyższych artykułach.