Menu
Informacje Części Technika Po godzinach
08:40 Purflux Filtration to nowa nazwa znanego producenta. Projekt dla przyszłości grupy. 24.07 Odkażanie pojazdów ozonem w świetle nowych regulacji 24.07 Ile zarabiają warsztaty? Znamy stawki roboczogodziny. 24.07 Nowe klucze dynamometryczne popularnego dystrybutora. Zakres “od napraw pojazdów, po przemysł lotniczy”. 24.07 Volkswagen T5 nie osiąga temperatury roboczej – porada techniczna

Continental

Konkurs Continental – wyniki

Przedstawiamy wyniki konkursu przygotowanego wraz z firmą Continental. Trzy najlepsze odpowiedzi otrzymają zestawy nagród.

Niemcy nagrodzili najbardziej zrównoważoną oponę. To nie pierwsza nagroda przyznana temu modelowi.

W kategorii „Produkt – Mobilność/Logistyka” w ramach German Award for Sustainability Projects nagrodę zdobyła opona wyprodukowana w 65% z materiałów pochodzących z recyklingu. Co jeszcze wyróżniło ten model od konkurencji?

Zeroemisyjna produkcja opon. Gigant z branży testuje nową technologię.

Zeroemisyjna produkcja opon brzmi nieco abstrakcyjnie. Jeden z producentów zapewnia, że testuje obecnie taką technologię. Względem konwencjonalnej metody różnica jest w zasadzie nieznaczna, ale sam proces jest ciekawy. Pytanie brzmi, czy spisze się w innych miejscach, niż jest obecnie sprawdzany. Continental testuje nową technologię produkcji opon W swojej fabryce w Lousado (Portugalia) Continental rozpoczął testy […]

1.2 PureTech i inne – błędy konstrukcyjne w silnikach. MotoFocus TV.

Współczesna motoryzacja nie jest wolna od błędów konstrukcyjnych. Silniki takie jak 1.2 PureTech, 1.0 EcoBoost czy 1.6 THP trudno określić mianem bezawaryjnych. Skąd wynikają ich przypadłości i czy da się te jednostki bezpiecznie eksploatować?

Jak bieżnikuje się opony na gorąco? Producent zdradza szczegóły i plany.

Firma Continental zaprezentowała linię opon do pojazdów ciężarowych – Conti Eco 5 Gen. Przy okazji premiery, jej uczestnicy zostali zabrani do zakładu bieżnikowania opon w Stöcken, pod Hanowerem. W najbliższym czasie, w związku z trendami w zakresie ekologii i powiązanej z nią regeneracji części, producent zamierza intensywnie rozwijać sektor odzysku, regeneracji oraz recyklingu opon.

Nowy dyrektor marketingu w firmie Continental

Z początkiem marca 2024 r. Cyprian Osowski objął stanowisko dyrektora marketingu Continental Opony Polska. Na stanowisku zastąpił Piotra Snakowskiego, który od stycznia tego roku łączył obowiązki dyrektora marketingu oraz dyrektora logistyki.

Przyjmować czy nie przyjmować? Czy warsztaty widzą sens we współpracy ze szkołami motoryzacyjnymi?

Praktyki zawodowe są obowiązkiem każdego ucznia szkoły motoryzacyjnej, który chce otrzymać tytuł zawodowy. Jak się okazuje, stosunkowo duży procent uczniów takich szkół nie jest zainteresowany pracą w sektorze usługowym. Czy w takiej sytuacji warsztaty są chętne na przyjmowanie praktykantów?

Na wystawie Ikony Motoryzacji sieć serwisowa Q Service Castrol otworzyła 2024 rok

Q Service Castrol w stylowej scenerii otwiera rok 2024. Na wystawie Inter Cars Ikony Motoryzacji odbyło się spotkanie sieciowe, w którym wzięli udział zwycięzcy konkursu organizowanego przez sieć. Były wyjątkowe pojazdy na skalę światową, prezentacje produktowe, czas rozmów, podsumowań i planów na najbliższą przyszłość.

Na obiekcie testowym Continental zrealizowano już milion przejazdów. Jak wygląda sprawdzanie opon?

Od 2012 roku Continental przeprowadził ponad milion jazd na swoim w pełni zautomatyzowanym obiekcie do testowania parametrów hamowania opon, znanym jako AIBA (Automated Indoor Braking Analyzer).

Szykują się zmiany w Continentalu? Firma rozważa sprzedaż aktywów.

Continental planuje sprzedać część aktywów, aby przeprowadzić restrukturyzację jednego z działów. Zmiany w spółce związane są z koniecznością cięcia kosztów, wynikającą z trudnej sytuacji gospodarczej.

Continental to niemiecki koncern motoryzacyjny z historią sięgającą roku 1871. Firma słynie głównie z produkcji opon do samochodów osobowych, ciężarowych i użytkowych, ale w swoim portfolio ma także wiele innych produktów, w tym innowacyjne systemy elektroniczne, układy napędowe czy elementy wnętrza pojazdów konstruowane na potrzeby producentów samochodów. Szerokie portfolio produktów Continental jest dostępne także na rynku wtórnym części zamiennych. Firma zatrudnia ponad 200 tysięcy osób w ponad 50 krajach świata. Continental posiada silną pozycję na rynku opon klasy premium, jednak posiada także kilka marek własnych ogumienia, reprezentujących klasę średnią i budżetową. Więcej informacji na temat firmy Continental i jej produktów można znaleźć w powyższych artykułach.